Valmieras Ziņas

Iecerēts labiekārtot teritoriju starp Mazo Stacijas ielu un Gaujas loku (2)

2018.gada 22.novembra Valmieras pilsētas pašvaldības dome, izmantojot pirmpirkuma tiesības, pieņēma lēmumu par īpašuma Mazajā Stacijas ielā 15 iegādi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

“Īpašums Mazajā Stacijas ielā 15 atrodas jaukta centra apbūves teritorijā, kur viens no teritorijas galvenajiem izmantošanas veidiem ir labiekārtota publiskā ārtelpa. Pašvaldības dome īpašumu nolēma iegādāties, lai veidotu tajā brīvi pieejamu rekreācijas zonu. Tādējādi valmieriešiem un pilsētas viesiem tiks nodrošināta brīvā laika pavadīšana iespēja, vienlaikus veicinot saikni starp cilvēku un apkārtējo vidi,”

skaidroja pašvaldības pārstāve.

Saskaņā ar Valsts Zemes dienesta datiem, blakus iegādātajam īpašumam esošais zemes gabals  Mazajā Stacijas ielā 19 arī pieder pašvaldībai. Tādējādi visa teritorija starp Mazo Stacijas ielu 13 un Pārgaujas aptiekas stāvlaukumu līdz pat Gaujas lokam tagad būs pašvaldības īpašums.

Ekrāna tvērums no kadastrs.lv

Domes sēdē pašvaldības Attīstības pārvaldes vadītājs Gints Bērtiņš skaidroja, ka zemes gabala iegāde ļautu šajā teritorijā veidot atpūtas zonu ar bērnu spēļu laukumu un sporta laukumu.

Deputāts Andris Klepers uzskata, ka ir svarīgi savienot Vanšu tiltu un Dzelzs tiltu abos Gaujas krastos ar takām, padarot upi pieejamāku iedzīvotājiem un pilsētas viesiem. Tādēļ, sakārtojot šo teritoriju, ir jāizveido arī labiekārtota pastaigu taka.

Portāls “Valmieras Ziņas” jau vairākkārt ir ziņojis, ka teritorija starp Mazo Stacijas ielu, Pārgaujas aptieku un Vanšu tiltu jau ilgstoši netiek kopta. Daļa no teritorijas pieder pašvaldībai, bet daļa ir privātīpašums.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Adrians - 12.01.2019 Atbildēt

    Vajadzetu atirit to dikiti aizauguso un atstat lai pujsiem ir kur ziema paslidot un sava starpa patreneties

    Dana - 13.01.2019 Atbildēt

    Un atstat vietu pastaigai ar suni

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri