Valmieras Ziņas

FOTO: Iebilstot pret pievienošanu Valkai, Strenčos aizvadīta vērienīga protesta akcija

Pirmdien, 24.februārī , Strenču centrā, protestējot pret pievienošanu Valkai pulcējās Strenču novada, Burtnieku novada Ēveles pagasta un Beverīnas novada Trikātas pagasta iedzīvotāji, uzņēmēji, kā arī pašvaldību vadītāji un domes deputāti.

Kā novēroja portāls “Valmieras Ziņas”, vienlaikus ar protesta mītiņu, kurā runas teica visu trīs novadu vadītāji, kā arī uzņēmēji un citi novadu iedzīvotāji, Strenču tranzītielu, lēni braucot paralizēja aptuveni 70 smagās tehnikas vienības un vieglās automašīnas. Kolonai priekšā brauca pašvaldības policijas automašīna, ar bākugunīm pievēršot uzmanību pretī braucošā transporta vadītājiem. Uz protesta akciju jāšus no Trikātas bija ieradušies arī vairāki zirgi ar jātniekiem. Protestētājiem bija pievienojušies arī pārstāvji Limbažiem, Krimuldas un Naukšēniem. Protestētāji skandēja saukļus: “Rokas nost!”, “Arī Gauja tek uz Valmieru!”, “Maitas putni, nagus nost no Trikātas!”, “Valkai NĒ!!!”, “Politiķi,  beidziet tirgoties ar tautu!” un citus.

Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons, uzrunājot protesta akcijas dalībniekus, uzsvēra, ka tehnikas pārvietošanās pa Strenču tranzīta ielu ir likumīga, tā ir saskaņota ar atbildīgajām instancēm. Viņš pateicās visiem, kuri ir atnākuši un nav palikuši vienaldzīgi, kad tiek lemts iedzīvotāju liktenis.

Jānis Pētersons norādīja, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvātais novadu sadalījums ir pretrunā ar pašas izstrādātajiem kritērijiem, par ko Strenču novada pašvaldība ir norādījusi gan VARAM, gan Saeimas atbildīgajai komisijai, taču argumenti netiek saklausīti. Tādēļ Strenču novada pašvaldība sadarbībā ar uzņēmējiem un kaimiņu novadu ļaudīm ir spiesta rīkot protesta akciju, lai iedzīvotāju viedoklis beidzot tiktu sadzirdēts. “Mūs aicina būt politiski aktīviem, bet parasti tas ir tikai pirms vēlēšanām. Ikdienā neviens mūs negrib dzirdēt, tāpēc drīz uz vēlēšanām neviens neies. Mēs esam šeit, lai mūsos ieklausītos. Šis ir ģenerālmēģinājums tām akcijām, ko turpināsim rīkot, ja arī pēc šodienas protesta netiksim saklausīti. 5.martā reformas likumprojektu izskatīs Saeimā. Ja likumprojekts joprojām virzīsies savu gaitu, neieklausoties iedzīvotājos, visdrīzāk protesti pāraugs Vislatvijas akcijā, jo mums ir gatavi pievienoties cilvēki visos Latvijas nostūros.”

Strenču novada vadītājs informēja, ka iedzīvotāju aptaujā 93% respondentu vēlas pievienoties Valmieras novadam. Viņš uzsvēra, ka paaudžu paaudzēs novada iedzīvotāji dodas saņemt pakalpojumus Valmierā, tur izglītojas novada bērni. Attālums ir divas reizes mazāks, nekā līdz Valkai.

Beverīnas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Fūrmanis pateicās visiem protesta akcijas dalībniekiem, kas ieradušies no vairākiem novadiem, lai stingri paustu savu nostāju. Viņš uzsvēra, ka novada deputāti ir skaidri atbalstījuši iedzīvotāju vēlmi par nedalāmu Beverīnas novadu. “Ja šo akcijas neņems vērā, mēs dosimies uz Rīgu. Izskatās, ka esam tam gatavi. Mums ir spēks, jo esam saliedēti. Lai mums izdodas!”

Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume pauda: “Ir vienkārši apbrīnojami, kā Rīgas politiķi ignorē acīmredzamo, pārzīmējot Latvijas karti. Politiķi ir aizspēlējušies par tālu. Kandavā, Salacgrīvā, Limbažos, Saulkrastos un visur Latvijā cilvēki nav mierā. Tad ir jautājums, kam šie politiķi kalpo? Vai viņi kalpo sev, savām ambīcijām, iegribām un izpratnei par to, kādai jābūt Latvijai un dzīvei laukos, vai tomēr ir jāieklausās cilvēkos? Šodien mēs aicinājām Rīgas kungus atbraukt un nostāties cilvēku priekšā tiem pieciem deputātiem, kuri ierosināja Ēveli, Trikātu un Strenčus pievienot Valkas novadam. Mēs aicinājām viņus, skatoties acīs, godīgi pateikt, kāpēc šāds priekšlikums tapa. Vai tas tapa kā izmaināmā kārts tāpēc, ka neizdevās pievienot Naukšēnus un Rūjienu?”

Burtnieku novada vadītājs pateicās protestētājiem par atbalstu pašvaldībām viņu cīņā “Rīgas gaiteņos”, lai reforma notiktu cilvēku interesēs.

Mītiņa dalībniekiem tika nosaukti šo piecu deputātu vārdi: Artūrs Toms Plešs, Arvils Ašeradens, Jānis Dombrava, Andris Kazinovskis un Ēriks Pucens.

Izskanēja arī pretējs viedoklis. Bijusī ilggadējā Strenču pašvaldības vadītāja Velga Gaumane norādīja, ka pēc būtības novada ļaužu dzīvē nekas nemainīsies, pēc reformas pievienojoties Valkai. Kā līdz šim, ikviens varēs saņemt pašvaldības pakalpojumus Strenčos un varēs braukt uz Valmieru, ja būs kāda vajadzība. Taču, šķiet, viņa bija viena no retajām ar šādu uzskatu, jo izpelnījās protestētāju ūjināšanu un svilpienus.

Protestētājus uzrunāja arī Naukšēnu novada uzņēmējs Kaspars Kļaviņš. Viņš aicināja stingri turēties pie saviem uzskatiem un nepadoties, kā arī atsijāt pelavas no graudiem. Uzņēmējs pauda atbalstu reformai kā tādai, jo ir nepieciešams Latvijā mazināt birokrātiju visos līmeņos. “Mēs nevaram ar saviem nodokļiem uzturēt šo birokrātu armiju, tādēļ mēs Rūjienā un Naukšēnos teicām skaidru “jā” reformai un birokrātijas mazināšanai. Mēs teicām skaidru “jā” domāt par iedzīvotājiem, nevis manipulēt ar viņiem. Taču ir skaidri redzams, ka atsevišķu pašvaldību vadītāji nedomā par iedzīvotājiem, bet domā par sevi. Viņi domā, kā tērēt naudu, bet nezina, kā šo naudu nopelnīt. Tādēļ aicinu izvērtēt, lai iedzīvotāju prasības būtu tādas, par kurām vērts būtu iestāties,” pauda Kaspars Kļaviņš.

Uzņēmējs rosināja izveidot divus spēcīgus novadus – Valmieras un Smiltenes novadus. Valkai būtu jāpiešķir īpašs statuss kā vienai pilsētai divās valstīs. “Un nelamājam Valku, jo valcēnieši nav pie tā vainīgi!” aicināja Kaspars Kļaviņš.

Klātesošos uzrunāja arī bijušais Saeimas deputāts Pēteris Tabūns, norādot, ka iepriekšējo sasaukumu deputāti neatļāvās tik klaji ignorēt iedzīvotāju viedokli, kā to dara tagadējā Saeima. Viņaprāt, šī reforma pilnībā iztukšos laukus, jo jaunieši nepaliks vietās, kur nav skolu, bērnudārzu, pasta nodaļu, veikalu un visa pārējā, kas nepieciešams pilnvērtīgai dzīvei. “Tā vietā, lai mudinātu iedzīvotājus atgriezties Latvijā, mēs aicinām viņus reģistrēties pastāvīgā iedzīvotāja statusam Lielbritānijā,” sašutumu pauda bijušais deputāts.

Jau ziņots, ka 11.februārī Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija lēma jaunveidojamajā Valmieras novadā iekļaut arī Naukšēnu novadu un Rūjienas novadu, savukārt Valkas novadā arī Trikātas pagastu un Ēveles pagastu.

Tāpat saglabāts jau sākotnējais VARAM piedāvātais regulējums, ka jaunveidojamā Valkas novadā tiek iekļauts arī Strenču novads.

Reizē tiek sagaidīts, ka VARAM sagatavos savu piedāvājumu par Valkas novadu, lai sniegtu redzējumu par labāko risinājumu efektīvākas pašvaldības izveidošanai, žurnālistiem skaidroja komisijas priekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs (AP).

Komisijas sēdē pret Trikātas pagasta pievienošanu Valkas novadam iebilda kāds pagasta iedzīvotājs, kurš akcentēja, ka šādā gadījumā vērsīsies Satversmes tiesā. No viņa teiktā arī izrietēja, ka pie šāda scenārija viņš varētu aizbraukt no Latvijas.

Arī Strenču novada pārstāvis iebilda pret ieceri to pievienot Valkai, skaidrojot, ka abas pašvaldības nav savstarpēji saistītas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “mini top!” Valkas ielā 1A, Rencēnos, Rencēnu pagastā, Burtnieku novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs RENCĒNOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1A, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri