Valmieras Ziņas

FOTO: Iebilstot pret pievienošanu Valkai, Strenčos aizvadīta vērienīga protesta akcija

Pirmdien, 24.februārī , Strenču centrā, protestējot pret pievienošanu Valkai pulcējās Strenču novada, Burtnieku novada Ēveles pagasta un Beverīnas novada Trikātas pagasta iedzīvotāji, uzņēmēji, kā arī pašvaldību vadītāji un domes deputāti.

Kā novēroja portāls “Valmieras Ziņas”, vienlaikus ar protesta mītiņu, kurā runas teica visu trīs novadu vadītāji, kā arī uzņēmēji un citi novadu iedzīvotāji, Strenču tranzītielu, lēni braucot paralizēja aptuveni 70 smagās tehnikas vienības un vieglās automašīnas. Kolonai priekšā brauca pašvaldības policijas automašīna, ar bākugunīm pievēršot uzmanību pretī braucošā transporta vadītājiem. Uz protesta akciju jāšus no Trikātas bija ieradušies arī vairāki zirgi ar jātniekiem. Protestētājiem bija pievienojušies arī pārstāvji Limbažiem, Krimuldas un Naukšēniem. Protestētāji skandēja saukļus: “Rokas nost!”, “Arī Gauja tek uz Valmieru!”, “Maitas putni, nagus nost no Trikātas!”, “Valkai NĒ!!!”, “Politiķi,  beidziet tirgoties ar tautu!” un citus.

Strenču novada domes priekšsēdētājs Jānis Pētersons, uzrunājot protesta akcijas dalībniekus, uzsvēra, ka tehnikas pārvietošanās pa Strenču tranzīta ielu ir likumīga, tā ir saskaņota ar atbildīgajām instancēm. Viņš pateicās visiem, kuri ir atnākuši un nav palikuši vienaldzīgi, kad tiek lemts iedzīvotāju liktenis.

Jānis Pētersons norādīja, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piedāvātais novadu sadalījums ir pretrunā ar pašas izstrādātajiem kritērijiem, par ko Strenču novada pašvaldība ir norādījusi gan VARAM, gan Saeimas atbildīgajai komisijai, taču argumenti netiek saklausīti. Tādēļ Strenču novada pašvaldība sadarbībā ar uzņēmējiem un kaimiņu novadu ļaudīm ir spiesta rīkot protesta akciju, lai iedzīvotāju viedoklis beidzot tiktu sadzirdēts. “Mūs aicina būt politiski aktīviem, bet parasti tas ir tikai pirms vēlēšanām. Ikdienā neviens mūs negrib dzirdēt, tāpēc drīz uz vēlēšanām neviens neies. Mēs esam šeit, lai mūsos ieklausītos. Šis ir ģenerālmēģinājums tām akcijām, ko turpināsim rīkot, ja arī pēc šodienas protesta netiksim saklausīti. 5.martā reformas likumprojektu izskatīs Saeimā. Ja likumprojekts joprojām virzīsies savu gaitu, neieklausoties iedzīvotājos, visdrīzāk protesti pāraugs Vislatvijas akcijā, jo mums ir gatavi pievienoties cilvēki visos Latvijas nostūros.”

Strenču novada vadītājs informēja, ka iedzīvotāju aptaujā 93% respondentu vēlas pievienoties Valmieras novadam. Viņš uzsvēra, ka paaudžu paaudzēs novada iedzīvotāji dodas saņemt pakalpojumus Valmierā, tur izglītojas novada bērni. Attālums ir divas reizes mazāks, nekā līdz Valkai.

Beverīnas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Fūrmanis pateicās visiem protesta akcijas dalībniekiem, kas ieradušies no vairākiem novadiem, lai stingri paustu savu nostāju. Viņš uzsvēra, ka novada deputāti ir skaidri atbalstījuši iedzīvotāju vēlmi par nedalāmu Beverīnas novadu. “Ja šo akcijas neņems vērā, mēs dosimies uz Rīgu. Izskatās, ka esam tam gatavi. Mums ir spēks, jo esam saliedēti. Lai mums izdodas!”

Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edvīns Straume pauda: “Ir vienkārši apbrīnojami, kā Rīgas politiķi ignorē acīmredzamo, pārzīmējot Latvijas karti. Politiķi ir aizspēlējušies par tālu. Kandavā, Salacgrīvā, Limbažos, Saulkrastos un visur Latvijā cilvēki nav mierā. Tad ir jautājums, kam šie politiķi kalpo? Vai viņi kalpo sev, savām ambīcijām, iegribām un izpratnei par to, kādai jābūt Latvijai un dzīvei laukos, vai tomēr ir jāieklausās cilvēkos? Šodien mēs aicinājām Rīgas kungus atbraukt un nostāties cilvēku priekšā tiem pieciem deputātiem, kuri ierosināja Ēveli, Trikātu un Strenčus pievienot Valkas novadam. Mēs aicinājām viņus, skatoties acīs, godīgi pateikt, kāpēc šāds priekšlikums tapa. Vai tas tapa kā izmaināmā kārts tāpēc, ka neizdevās pievienot Naukšēnus un Rūjienu?”

Burtnieku novada vadītājs pateicās protestētājiem par atbalstu pašvaldībām viņu cīņā “Rīgas gaiteņos”, lai reforma notiktu cilvēku interesēs.

Mītiņa dalībniekiem tika nosaukti šo piecu deputātu vārdi: Artūrs Toms Plešs, Arvils Ašeradens, Jānis Dombrava, Andris Kazinovskis un Ēriks Pucens.

Izskanēja arī pretējs viedoklis. Bijusī ilggadējā Strenču pašvaldības vadītāja Velga Gaumane norādīja, ka pēc būtības novada ļaužu dzīvē nekas nemainīsies, pēc reformas pievienojoties Valkai. Kā līdz šim, ikviens varēs saņemt pašvaldības pakalpojumus Strenčos un varēs braukt uz Valmieru, ja būs kāda vajadzība. Taču, šķiet, viņa bija viena no retajām ar šādu uzskatu, jo izpelnījās protestētāju ūjināšanu un svilpienus.

Protestētājus uzrunāja arī Naukšēnu novada uzņēmējs Kaspars Kļaviņš. Viņš aicināja stingri turēties pie saviem uzskatiem un nepadoties, kā arī atsijāt pelavas no graudiem. Uzņēmējs pauda atbalstu reformai kā tādai, jo ir nepieciešams Latvijā mazināt birokrātiju visos līmeņos. “Mēs nevaram ar saviem nodokļiem uzturēt šo birokrātu armiju, tādēļ mēs Rūjienā un Naukšēnos teicām skaidru “jā” reformai un birokrātijas mazināšanai. Mēs teicām skaidru “jā” domāt par iedzīvotājiem, nevis manipulēt ar viņiem. Taču ir skaidri redzams, ka atsevišķu pašvaldību vadītāji nedomā par iedzīvotājiem, bet domā par sevi. Viņi domā, kā tērēt naudu, bet nezina, kā šo naudu nopelnīt. Tādēļ aicinu izvērtēt, lai iedzīvotāju prasības būtu tādas, par kurām vērts būtu iestāties,” pauda Kaspars Kļaviņš.

Uzņēmējs rosināja izveidot divus spēcīgus novadus – Valmieras un Smiltenes novadus. Valkai būtu jāpiešķir īpašs statuss kā vienai pilsētai divās valstīs. “Un nelamājam Valku, jo valcēnieši nav pie tā vainīgi!” aicināja Kaspars Kļaviņš.

Klātesošos uzrunāja arī bijušais Saeimas deputāts Pēteris Tabūns, norādot, ka iepriekšējo sasaukumu deputāti neatļāvās tik klaji ignorēt iedzīvotāju viedokli, kā to dara tagadējā Saeima. Viņaprāt, šī reforma pilnībā iztukšos laukus, jo jaunieši nepaliks vietās, kur nav skolu, bērnudārzu, pasta nodaļu, veikalu un visa pārējā, kas nepieciešams pilnvērtīgai dzīvei. “Tā vietā, lai mudinātu iedzīvotājus atgriezties Latvijā, mēs aicinām viņus reģistrēties pastāvīgā iedzīvotāja statusam Lielbritānijā,” sašutumu pauda bijušais deputāts.

Jau ziņots, ka 11.februārī Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisija lēma jaunveidojamajā Valmieras novadā iekļaut arī Naukšēnu novadu un Rūjienas novadu, savukārt Valkas novadā arī Trikātas pagastu un Ēveles pagastu.

Tāpat saglabāts jau sākotnējais VARAM piedāvātais regulējums, ka jaunveidojamā Valkas novadā tiek iekļauts arī Strenču novads.

Reizē tiek sagaidīts, ka VARAM sagatavos savu piedāvājumu par Valkas novadu, lai sniegtu redzējumu par labāko risinājumu efektīvākas pašvaldības izveidošanai, žurnālistiem skaidroja komisijas priekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs (AP).

Komisijas sēdē pret Trikātas pagasta pievienošanu Valkas novadam iebilda kāds pagasta iedzīvotājs, kurš akcentēja, ka šādā gadījumā vērsīsies Satversmes tiesā. No viņa teiktā arī izrietēja, ka pie šāda scenārija viņš varētu aizbraukt no Latvijas.

Arī Strenču novada pārstāvis iebilda pret ieceri to pievienot Valkai, skaidrojot, ka abas pašvaldības nav savstarpēji saistītas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina darbā Valmieras Izglītības pārvaldes SPECIĀLISTU IZGLĪTĪBAS JAUTĀJUMOS (iekļaujošās izglītības atbalsta jomas koordinatoru logopēdiem) uz nenoteiktu laiku (0.1 likme) Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai!   Ja Tev ir vēlme: · sadarboties ar Valmieras Izglītības pārvaldi jomas un starpjomu metodiskās darbības plānošanā un īstenošanā; · konsultēt logopēdus par iekļaujošās izglītības atbalsta jomas mācību satura un procesa plānošanas jautājumiem pašvaldības līmenī; · apzināt un apkopot iekļaujošās izglītības atbalsta jomas logopēdu mācīšanās un metodiskās vajadzības; · iesaistīties logopēdu tālākizglītības un pieredzes apmaiņas pasākumu plānošanā un īstenošanas nodrošināšanā; · sadarboties ar logopēdu profesionālajām organizācijām, augstskolām un citiem partneriem logopēdu profesionālo kompetenču pilnveides nodrošināšanai; · izstrādāt priekšlikumus ar izglītības jomu saistītu jautājumu pilnveidošanai Valmieras pilsētas pašvaldībā (turpmāk – Pašvaldība); un ja Tev ir: · izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta 2008.gada 11.septembra noteikumiem Nr.569); · valsts valodas prasme augstākajā līmenī; · pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; · psiholoģiska noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; · stabilu atalgojumu (10.mēnešalgu grupa no 990 līdz 1020 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas par pilnu likmi, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; · profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu personals@valmiera.lv, vai pa pastu, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, ar norādi „Pieteikums speciālista izglītības jautājumos amatam”, līdz 2020.gada 16.jūlijam plkst.17.00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 29448574   Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: IZGLĪTĪBAS METODIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-07-16

Pievienojies! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas 6.pirmsskolas izglītības iestāde “Kārliena” aicina darbā INTEREŠU IZGLĪTĪBAS PEDAGOGU, profesijas kods 235906 (darba vietas adrese: Rūpniecības ielā 16A, Valmiera) uz nenoteiktu laiku 24 stundas slodzi nedēļā (0.8 likmes). Ja Tev ir vēlme: organizēt un vadīt “Bēbīšu skolas “ nodarbības bērniem (no 4 mēnešu līdz 2 gadu vecumam) kopā ar vecākiem;  īstenot interešu izglītības programmu;  veidot rezultatīvu sadarbību ar “Bēbīšu skolas “vecākiem , sniedzot konsultācijas un atbalstu bērnu izglītošanā un viņu pamat prasmju veidošanā; sadarboties ar pirmsskolas iestādes  pedagogiem;  pilnveidot savas prasmes un kompetences . un ja Tev ir: Izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); pozitīvas saskarsmes iemaņas; atbildības un augsta pienākuma sajūta; vēlama iegūta izglītība mūzikas skolā vai pieredze dalībā folkloras kopā un/vai korī. mēs piedāvājam: atalgojumu no 600 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; radošu un interesantu darbu atsaucīgā un draudzīgā kolektīvā; profesionālās pilnveides iespējas un izaugsmes iespējas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu karliena@valmiera.edu.lv vai personīgi Valmieras pilsētas 6.pirmsskolas izglītības iestādē “Kārliena“ Rūpniecības ielā 16A, Valmierā ar norādi „Interešu izglītības pedagogs”, līdz 2020.gada 15.jūlijam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 29339045; 29417075 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: INTEREŠU IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 16A, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-15

Mūsu partneri