Valmieras Ziņas

FM: Nav pamata noteikt Valkas novadam īpašu statusu (1)

Nav pamata noteikt Valkas novadam īpašu vai speciālu ekonomiskās vai nodokļu zonas statusu, secināms no Finanšu ministrijas (FM) atzinuma, kas iesniegts Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas komisijai.

FM sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (VARAM), ņemot vērā komisijas aicinājumu, sniegusi viedokli par speciāla normatīvā regulējuma, speciālās vai nodokļu zonas vai citu atbalsta mehānismu piemērošanas iespējām Valkas novadam, ja tas tiktu saglabāts esošajās administratīvajās robežās. 

Ministrija skaidroja, ka līgumā par Eiropas Savienības darbību ir minēti nosacījumi, kuri varētu būt par iemeslu īpašu pasākumu noteikšanai noteiktām teritorijām. Šādi iemesli var būt, piemēram, konkrētu teritoriju struktūras sociālais un ekonomiskais stāvoklis, ko vēl vairāk apgrūtina tādi faktori kā attālums, maza teritorija, sarežģīts reljefs un klimats, tautsaimniecības atkarība no dažiem ražojumiem.

Taču, izvērtējot situāciju ar Valkas novadu, FM secinājusi, ka uz to nav attiecināms neviens no iemesliem, lai būtu pamats noteikt īpašu zonu vai statusu, tajā skaitā arī attiecībā uz pievienotās vērtības nodokļa un akcīzes nodokļa piemērošanu.

Vienlaikus FM norāda, ka Valkas novadam būs pieejami dažādi atbalsta mehānismi, tai skaitā Eiropas Savienības fondu atbalsts, kas paredzēts arī uzņēmējdarbības attīstībai. Turklāt jau ir ieguldīti līdzekļi Latvijas un Igaunijas dvīņu pilsētu Valkas un Valgas attīstībā.

Savukārt VARAM pārstāvis Madars Lasmanis, sēdē informējot par abu ministriju veikto izvērtējumu, komentēja, ka politiskā izšķiršanās nākotnē varētu būt, aprēķinot novadam piešķiramo līdzekļu apjomu no pašvaldību izlīdzināšanas fonda, ņemt vērā arī tos Valkas novada iedzīvotājus, kas ir deklarējušies Valgā, bet dzīvo Valkā. Tie papildus būtu 500 000 līdz 700 000 eiro. Vienlaikus Lasmanis pauda, ka visām pašvaldībām pašlaik ir vienādi nosacījumi izlīdzināšanas aprēķina veikšanai.

Savukārt novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) pauda, ka atbalstam jābūt sistēmiskam, nevis vienreizējam. Turklāt mehānismiem jābūt paredzētiem arī Nacionālās attīstības plānā, kas pašlaik vēl nav izdarīts.

Noslēdzot diskusiju par Valkas novadu, komisijas priekšsēdētājs Artūrs Toms Plešs (AP) uzdeva VARAM izstrādāt kompleksu risinājumu, kā nākotnē attīstīt novadu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Aivars L. - 26.02.2020 Atbildēt

    Atdodam Lembergam To Valku un miers, lai ieviešs savu naudu un pārējos pribambasus un dara tur savas orģijas, nevienam to spoku pilsētu nevajag

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “mini top!” Valkas ielā 1A, Rencēnos, Rencēnu pagastā, Burtnieku novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs RENCĒNOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1A, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri