Valmieras Ziņas

FKTK piemērojusi 1000 eiro sodu “Valmieras stikla šķiedrai” par finanšu pārskatu savlaicīgu neiesniegšanu

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) piemērojusi 1000 eiro sodu stikla šķiedras ražotājam “Valmieras stikla šķiedra” par finanšu pārskatu savlaicīgu neiesniegšanu, aģentūrai LETA pavēstīja komisijā.

FKTK informēja, ka komisijas padome nolēmusi piemērot “Valmieras stikla šķiedrai” soda naudu 1000 eiro apmērā par Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumu.

Sods piemērots, jo likumā noteiktajā termiņā kompānija nepublicēja finanšu informāciju par 2019.gada pirmajiem trim pārskata gada mēnešiem, tādējādi liedzot ieguldītājiem iepazīties ar “Valmieras stikla šķiedras” operatīvajiem pamatdarbības datiem, skaidroja FKTK, piebilstot, ka finanšu informācija par 2019.gada pirmajiem trim pārskata gada mēnešiem kompānijai ir jāpublisko ne vēlāk kā līdz 2019.gada 31.augustam.

Vienlaikus FKTK konstatējusi, ka “Valmieras stikla šķiedra” arī attiecībā uz 2018.gada revidētā pārskata publiskošanu ir pārkāpusi Finanšu instrumentu tirgus likuma 56.panta piektās daļas prasības. Revidētā pārskata publicēšanai noteikts termiņš līdz 2019.gada 31.oktobrim.

Piemērotā soda nauda tiks ieskaitīta valsts budžetā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Vidzemes rajona tiesa 2019.gada 18.jūnijā ierosināja “Valmieras stikla šķiedras” tiesiskās aizsardzības procesa lietu un noteica termiņu tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna izstrādei un saskaņošanai ar kompānijas kreditoriem līdz 2019.gada 19.augustam, taču “Valmieras stikla šķiedra” iepriekš vēstīja par vēlmi pagarināt tiesiskās aizsardzības procesa pasākumu plāna izstrādes un saskaņošanas termiņu par vienu mēnesi – līdz 2019.gada 18.septembrim.

Kompānija nonākusi finansiālās grūtībās saistībā ar ražotnes izveidi ASV – “Valmieras stikla šķiedra”, lai izveidotu ražotni ASV, noslēdza kredītlīnijas līgumu ar banku, kas bāzēta ASV. Lai nodrošinātu parāda saistību, kas izriet no attiecīgā kredītlīnijas līguma, nodibināšanu “Valmieras stikla šķiedra” izsniedza galvojumu par labu bankai. Ņemot vērā, ka ASV ražotne nespēja izpildīt no kredītlīnijas līguma izrietošās saistības, banka 2019.gada 10.jūnijā pieprasīja “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu un uzkrātos procentus par kopējo summu 3,013 miljoni ASV dolāru.

Tāpat uzņēmumam ir būtiskas parādsaistības sindicēto aizdevumu ietvaros par summu vismaz 67,014 miljonu eiro un vismaz 17,836 miljonu ASV dolāru apmērā attiecībā pret vēl divām bankām, tādējādi bankas, kura 2019.gada 10.jūnijā pieprasīja “Valmieras stikla šķiedrai” nekavējoties atmaksāt aizdevuma pamatsummu, prasījums faktiski izraisa saistību neizpildes gadījumu arī attiecībā uz sindicēto aizdevumu līgumiem ar tajā esošajām divām citām bankām.

Ziņots arī, ka “Valmieras stikla šķiedras” koncerns pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 112,983 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 10,2% mazāk nekā 2017.gadā, kā arī cieta zaudējumus 14,991 miljona eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš.

“Valmieras stikla šķiedras” koncernu veido “Valmieras stikla šķiedra” un trīs tās meitassabiedrības – “Valmiera Glass UK Ltd.” Apvienotajā Karalistē, kā arī “Valmiera Glass USA Corp.” un “Valmiera Glass USA Trading Corp” ASV. “Valmieras stikla šķiedras” akcijas kotē biržas “Nasdaq Riga” otrajā sarakstā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri