Valmieras Ziņas

Dziesmu un deju svētki lauž iesīkstējušus stereotipus par latviešiem

Dziesmu svētki, hokejs un Baltijas ceļš apliecina, ka latvietis ir uzņēmības un spara pilns komandas spēlētājs, kliedējot mītu par pelēcīgajiem, savrupajiem tautiešiem. Tā liecina jūnijā veiktā Latvijas Mobilā Telefona (LMT) un Snapshots aptauja, kurā uz šiem lielajiem notikumiem atsaukusies trešā daļa respondentu.

Īstu latvieti vislabāk raksturo tautas paruna “Latvieša mīļākais ēdiens ir otrs latvietis”, uzskata 49% iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem jeb gandrīz puse no 700 aptaujātajiem. Tiesa, šis apgalvojums ir spēkā vien līdz brīdim, kamēr to attiecina uz citiem – tikai 5% Latvijas iedzīvotāju šo tautas parunu saista ar sevi. 

Trešā daļa aptaujāto uzskata, ka latvietim trūkst stingra mugurkaula un pārlieku patīk locīties līdzi visiem vējiem, bet savu labumu latvietis vērtē augstāk par līdzcilvēku vajadzībām. Taču arī šīs īpašības ir spēkā, runājot par citiem – vien 8% Latvijas iedzīvotāju min, ka vēlētos “stingrāku mugurkaulu” paši sev, bet tikai 16% atzīstas savtīgumā. Toties jautājumu risināšana no prāta, nevis spēka pozīcijām, ir īpašība, kuru paši sev piedēvē pat 40% aptaujāto, kamēr uz līdzcilvēkiem to attiecina krietni retāk – vien 11%. 

“Ciets kā klints un stalts kā ozols” jūtas katrs desmitais latvietis. “Cinīši, kas gāž lielu vezumu” – tā latvieti raksturo 32% aptaujāto. Visbiežāk latvieši atzīst, ka viņiem nepatīk izcelties un viņi neprot sadarboties, toties var lepoties ar stingru raksturu. Interesanti, ka mītos par latvieti tik bieži daudzināto individuālismu saskata tikai 14% latviešu un 9% cittautiešu.

Dziesmu un Deju svētki Latvijas iedzīvotāju skatījumā ir galvenā šīs zemes tradīcija, kas apliecina – Latvijas iedzīvotāji prot un spēj sadarboties. Tā atzinuši 29% respondentu. Turklāt pirmajā vietā šo tradīciju liek galvenokārt cittautieši (39%), bet retāk – paši latvieši, kuri kā labāko saliedētības un sadarbošanās prasmes piemēru min Baltijas ceļu (28%). 

Starp jaudīgākajiem mītu gāzējiem ir arī sports: Latvijas hokeja izlases cīņa ar Zviedrijas valstsvienību par iekļūšanu Pasaules čempionāta hokejā pusfinālā, pēc iedzīvotāju domām, ir labākais pierādījums Latvijas iedzīvotāju uzņēmībai un ambiciozitātei (28%), kam piekāpjas ekspedīcija airu laivā pāri Atlantijas okeānam un dažādi tehnoloģiju brīnumi – bezpilota auto tehnoloģiju izstrāde, kosmosa raķetes būve un pasaulē pirmais cilvēka lēciens no drona.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

AS „Valmieras piens” aicina pievienoties komandai CEHA STRĀDNIEKUS.  GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: • Ražot piena produktus atbilstoši tehnoloģiskām instrukcijām; • Pārbaudīt iepakojamā materiāla, piena produktu un ražošanas iekārtu stāvokli; • Veikt pasūtījuma komplektēšanu, sagatavošanu, iekraušanu; • Veikt darba telpu, iekārtu un inventāra mazgāšanu un dezinfekciju. PRASĪBAS KANDIDĀTAM: • Vidējā vai vidējā profesionālā izglītību (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Darba pieredze pārtikas rūpniecībā (vēlams); • Iespēja strādāt fizisku darbu un summēto darba laiku; • Augsta atbildības sajūta. DARBA LAIKA VEIDS UN REŽĪMS: summētais darba laiks pēc grafika maiņās. Jāstrādā 4-5 darba dienas nedēļā, arī sestdienās un svētdienās, ja sanāk pēc grafika. Iespējamie maiņu darba laiki 6:30-18:00, 8:00-20:00, 10:00-22:oo un maiņas mainīsies pēc grafika, visu laiku nebūs darbs tikai vienā maiņā. MĒS PIEDĀVĀJAM: • Iespēju strādāt un pilnveidoties lielā un starptautiskā uzņēmumā; • Dinamisku darba vidi; • Apmācību, uzsākot darbu; • Atalgojumu sākot no 611 EUR pirms nodokļu nomaksas; • Bezmaksas uzņēmuma produkciju un citus labumus. Ja vēlies kandidēt uz šo amatu, CV ar norādi "Ceha strādnieks" sūti uz e-pasta adresi sannija.novika@foodunion.com Tālrunis informācijai: 27883303. Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Profesija: CEHA STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 3 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-19 Kontaktpersona: CV ar norādi “Ceha strādnieks” sūtīt uz sannija.novika@foodunion.lv, t. 27883303. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “mini top!” Valkas ielā 1A, Rencēnos, Rencēnu pagastā, Burtnieku novadā, uz darbinieku atvaļinājumu laiku. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 470-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs RENCĒNOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-06 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri