Valmieras Ziņas

Dzejnieks Viks saņēmis Valsts Kultūrkapitāla fonda mūža stipendiju

Valsts Kultūrkapitāla fonda padome 17. decembra sēdē piešķīrusi mūža stipendijas izciliem kultūras un mākslas darbiniekiem par mūža ieguldījumu kultūras un mākslas attīstībā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Kristers Blūms.

Arī Kocēnu novada dome sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību iesniedza pretendentu šai stipendijai – Viktoru Kalniņu, plašāk pazīstamu ar literāro pseidonīmu Viks.

Latvijā atpazīstamā literāta, dzejnieka, prozaiķa, publicista, tulkotāja Vika, jeb Viktora Kalniņa mūža devums latviešu literatūrā ir nenovērtējams. Viss Vika mūžs veltīts literatūrai, bagātinot ar augstvērtīgu pienesumu Latvijas literatūras krātuvi, kultūras mantojumu. Viks darbojies kā tulkotājs, ir neskaitāmu publikāciju autors.

Viks pats uzskata, ka viņa mūža amats ir valoda un dzeja ir viņam gēnos. Atliek tikai sagaidīt īsto brīdi, kad dzimst vai nu dzejolis, vai dziesma.

Izdevniecības laidušas klajā sešpadsmit bērnu grāmatas ar Vika dzeju, pasakām, stāstiem, pati jaunākā no tām “Lecīgais burkāns un citi Indiāņi”.  Pēc Vika stāsta „Sarežģītais zvirbulēns” motīviem veidota tāda paša nosaukuma multiplikācijas filma, kas interesanta ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Unikāla ir pirmā Latvijā zīmētā pilnmetrāžas multiplikācijas filma „Ness un Nesija”, veidota pēc Vika pasakas „ Zemūdens bara lielā diena” motīviem.    

Autora prozas darbi atšķiras ar savdabīgo un dzīvīgo valodu, interesanto vārdu un frāžu virknējumu, kā arī ar dziļi filozofisko jēgu, bet ir vienkārši lasāmi un saprotami.

Mūža stipendija katru mēnesi EUR 170 apmērā tiek maksāta papildus pensijai un citiem ienākumiem un netiek aplikta ar nodokļiem. To izmaksā VKKF no savā budžetā paredzētajiem finanšu līdzekļiem. VKKF mūža stipendijas piešķir kopš 1999. gada. Stipendija tiek piešķirta konkursa kārtībā, ko izsludina vienu reizi gadā. Tiesības pieteikt pretendentus mūža stipendiju saņemšanai ir Kultūras ministrijai, Kultūras ministrijas iestādēm un kapitālsabiedrībām, Latvijas Radošo savienību padomei, Latvijas Pašvaldību savienībai. 2020. gada mūža stipendiju konkursam tika pieteikti 82 pretendenti, VKKF padome piešķīra mūža stipendijas 16 pretendentiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri