Valmieras Ziņas

Dzejnieks Viks saņēmis Valsts Kultūrkapitāla fonda mūža stipendiju

Lasīšanas laiks: 2 min

Valsts Kultūrkapitāla fonda padome 17. decembra sēdē piešķīrusi mūža stipendijas izciliem kultūras un mākslas darbiniekiem par mūža ieguldījumu kultūras un mākslas attīstībā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciālists Kristers Blūms.

Arī Kocēnu novada dome sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību iesniedza pretendentu šai stipendijai – Viktoru Kalniņu, plašāk pazīstamu ar literāro pseidonīmu Viks.

Latvijā atpazīstamā literāta, dzejnieka, prozaiķa, publicista, tulkotāja Vika, jeb Viktora Kalniņa mūža devums latviešu literatūrā ir nenovērtējams. Viss Vika mūžs veltīts literatūrai, bagātinot ar augstvērtīgu pienesumu Latvijas literatūras krātuvi, kultūras mantojumu. Viks darbojies kā tulkotājs, ir neskaitāmu publikāciju autors.

Viks pats uzskata, ka viņa mūža amats ir valoda un dzeja ir viņam gēnos. Atliek tikai sagaidīt īsto brīdi, kad dzimst vai nu dzejolis, vai dziesma.

Izdevniecības laidušas klajā sešpadsmit bērnu grāmatas ar Vika dzeju, pasakām, stāstiem, pati jaunākā no tām “Lecīgais burkāns un citi Indiāņi”.  Pēc Vika stāsta „Sarežģītais zvirbulēns” motīviem veidota tāda paša nosaukuma multiplikācijas filma, kas interesanta ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Unikāla ir pirmā Latvijā zīmētā pilnmetrāžas multiplikācijas filma „Ness un Nesija”, veidota pēc Vika pasakas „ Zemūdens bara lielā diena” motīviem.    

Autora prozas darbi atšķiras ar savdabīgo un dzīvīgo valodu, interesanto vārdu un frāžu virknējumu, kā arī ar dziļi filozofisko jēgu, bet ir vienkārši lasāmi un saprotami.

Mūža stipendija katru mēnesi EUR 170 apmērā tiek maksāta papildus pensijai un citiem ienākumiem un netiek aplikta ar nodokļiem. To izmaksā VKKF no savā budžetā paredzētajiem finanšu līdzekļiem. VKKF mūža stipendijas piešķir kopš 1999. gada. Stipendija tiek piešķirta konkursa kārtībā, ko izsludina vienu reizi gadā. Tiesības pieteikt pretendentus mūža stipendiju saņemšanai ir Kultūras ministrijai, Kultūras ministrijas iestādēm un kapitālsabiedrībām, Latvijas Radošo savienību padomei, Latvijas Pašvaldību savienībai. 2020. gada mūža stipendiju konkursam tika pieteikti 82 pretendenti, VKKF padome piešķīra mūža stipendijas 16 pretendentiem.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri