Valmieras Ziņas

Darba vizītē Valmierā viesojās Vācijas vēstnieks Kristians Helts

Lasīšanas laiks: 2 min

Otrdien, 15.jūnijā, darba vizītē Valmieru apmeklēja V. E. Vācijas Federatīvās Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Kristians Helts (Christian Heldt), lai uzzinātu vairāk par Valmieras pilsētas izaugsmes stāstu un pārrunātu topošā Valmieras novada un Gīterslo apriņķa Vācijā ilgstošās sadraudzības turpināšanu, stiprinot Latvijas un Vācijas sadarbību.

Vizītes iesākumā vēstnieks apmeklēja AS “Valmieras stikla šķiedra”, kur tikās ar valdes priekšsēdētāju Stefanu Jugelu (Stefan Jugel), kā arī valdes locekli Ģirtu Vēveri. Vizītes laikā vēstnieks ne tikai apskatīja ražotnes telpas un uzzināja vairāk par uzņēmuma vēsturi, bet arī interesējās par pandēmijas ietekmi uz uzņēmuma loģistikas plānošanu un ražošanas procesiem.

Vizītes turpinājumā Valmieras pilsētas pašvaldībā vēstnieks tikās ar domes priekšsēdētāju Jāni Baiku un starptautiskās sadarbības speciālistiem, pārrunājot Valmieras un Gīterslo apriņķa Vācijā sadarbībā paveikto un potenciālu nākotnei.

Tāpat vēstnieks viesojās arī Valmieras Valsts ģimnāzijā, kur tikās ar skolas direktoru Artūru Skrastiņu, pārrunājot skolas būtiskākos izaicinājumus un sasniegumus, kā arī sniegumu un nākotnes plānus DSD valodas eksāmenu kontekstā. K.Helts un A.Skrastiņš vienojās arī par turpmāku sadarbību, motivējot arvien vairāk jauniešu apgūt svešvalodas un pilnveidot jau esošās valodu prasmes.

Vēstnieks apmeklēja arī pārbūvē esošo Jāņa Daliņa stadionu un jauno vieglatlētikas manēžu, sporta infrastruktūru ekspluatācijā plānots nodot jūnija izskaņā. Jāpiemin, ka vieglatlētikas manēža saņēmusi World Athletics sertifikātu, kas liecina par vieglatlētikas infrastruktūras kvalitāti un atbilstību tehniskajām prasībām.

Vizītes noslēgumā K.Helta kungs tikās ar Valmieras Drāmas teātra valdes locekli Evitu Ašeradenu, kā arī baudīja izrādi “Osedžas zeme”.

Pēc K.Helta teiktā, iedzīvotāji no pašvaldības sagaida arvien vairāk risinājumu. “Redzu, ar kādu atdevi strādā Valmieras pilsēta, to nodrošinot. Daudzām idejām, kas šeit tiek realizētas, ir nepieciešama drosme. Ticu, ka iecere tuvākajos gados būvēt koka daudzdzīvokļu īres namus varētu būt starptautiski saistoša un pamācoša arī partneriem Vācijā,” norādīja vēstnieks. Vizītes noslēgumā K.Helts pauda gandarījumu par dienas laikā redzēto un izteica vēlmi iesaistīties Valmieras novada un Vācijas attiecību stiprināšanā nākotnē arī pēc administratīvi teritoriālās reformas stāšanās spēkā.

Valmieru un apkārtējos novadus ar Gīterslo apriņķi Vācijā jau vairāk nekā 29 gadus vieno cieša sadarbība pārvaldē, izglītībā, kultūrā, sportā, sociālā darba un citos jautājumos.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri