Valmieras Ziņas

CSDD skolās rīkos velosipēdistu eksāmenus

Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) 2018./2019.mācību gadā uzsāks izglītības projektu velosipēdu vadītājiem “Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā”, informēja CSDD.

Projekta mērķis ir panākt, lai velosipēda vadītāja apliecība būtu katram bērnam, kurš brauc ar velosipēdu. Lai to panāktu, CSDD piedāvā organizēt velosipēdistu eksāmena kārtošanu savā skolā un skolas pedagoga vadībā.

Projektu varēs realizēt ikviens pedagogs – klases audzinātājs, sociālo zinību pedagogs vai cita priekšmeta skolotājs. CSDD ir izstrādājusi mācību līdzekli radošam darbam velosipēdistu satiksmes drošības izglītības nodrošināšanai un izveidojusi infrastruktūru eksaminācijai ikvienā Latvijas skolā.

CSDD norādīja, ka daudzi skolēni ikdienā kā savu transportlīdzekli ir izvēlējušies tieši velosipēdu. Ritenis viņiem sniedz brīvības sajūtu un reizē ir arī pirmais nopietnais pārvietošanās līdzeklis. Tas ir transportlīdzeklis, kurš jau no desmit gadu vecuma prasa mainīt savu attieksmi pret ceļu satiksmi, jo braucējs uz velosipēda ir vadītājs.

CSDD projekts “Mācies un iegūsti velosipēda vadītāja apliecību savā skolā” paredz nodrošināt skolas ar mācību līdzekļiem velosipēdistu izglītošanai, metodiskos ieteikumus pedagogiem mācību procesa nodrošināšanai un vēlas aktualizēt velosipēdistu eksaminācijas iespējas visās Latvijas skolās.

Lai saņemtu velosipēda vadītāja apliecību savā skolā, skolai ir piesakās projektam mājaslapā “www.berniem.csdd.lv”. Pēc tam CSDD ar skolu slēgs līgumu par skolēnu eksamināciju skolā. Tad skolēni apgūst mācību vielu – ceļu satiksmes noteikumi velosipēdistiem, visbeidzot skolēni kārtos eksāmenus, bet pēc tam CSDD izsniegs vadītāja apliecību.

Statistikas dati rāda, ka gadu no gada bērni ceļu satiksmē ir apdraudēti. Tā šī gada pirmajos sešos mēnešos ceļu satiksmes negadījumos Latvijā gājuši bojā četri bērni līdz 14 gadu vecumam, savukārt pērn šajā laika periodā bija trīs bojā gājušie. Šī gada pirmajā pusgadā ceļu satiksmes negadījumos ievainoti 234 bērni, savukārt pērn – 238.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “WOLTEC” ir viens no vadošajiembūvniecības uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmums ir specializējiesenergobūvniecībā, ūdensvadu un kanalizācijas tīklu izbūvē, telekomunikācijutīklu izbūvē un vispārējā būvniecībā.     SIA “WOLTEC” izsludina konkursu uz vakanci BŪVNIECĪBAS DEPARTAMENTAVADĪTĀJS/-A Mūsu prasības:   Ø būvprakses sertifikāts būvdarbu vadīšanā (būvprakses sertifikāts būvuzraudzībā tiks uzskatīts par priekšrocību), Ø atbilstoša augstākā izglītība būvniecībā, Ø pieredze struktūrvienības vadīšanā, Ø prasmes darbā ar datoru (MS Office,AutoCAD, PROJECT), Ø B kategorijas autovadītājaapliecība, Ø spēja strādāt patstāvīgi unorganizēt darbu, Ø spēja uzņemties iniciatīvu un atbildību, Ø labas saskarsmes prasmes un vēlmestrādāt komandā. Mēs piedāvājam: stabilu atalgojumu no EUR 3000,- BRUTO, uz darba rezultātiem vērstu motivācijas sistēmu, veselības apdrošināšanu, sociālās garantijas, vērtīgu darba pieredzi uz attīstību vērstā uzņēmumā, darbam nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu, atbildīgu un dinamisku darbu, profesionālo apmācību un attīstību. Motivācijas vēstuli, CV (profesionālās pieredzes aprakstu), augstāko izglītību apliecinošu dokumentu, pieredzi apliecinošus dokumentus (pēdējo trīs gadu) un sertifikātu kopijas lūdzam iesniegt līdz 2019.gada 15.novembrim personīgi vai pa pastu (adrese: Ausekļa iela 31, Valmiera, LV-4201), vai elektroniski uz e-pastu personals@woltec.lv. Par konkursa rezultātiem informēsim pretendentus, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Profesija: VADĪTĀJS/ DIREKTORS (būvniecības jomā) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pasta adresi: personals@woltec.lv

Mūsu partneri