Valmieras Ziņas

Cēsīs ceturto reizi notiek sarunu festivāls LAMPA

29. un 30.jūnijā Cēsu pils parkā jau ceturto reizi notiek sarunu festivāls LAMPA, piedāvājot vairāk nekā 270 dažādus pasākumus divu dienu garumā. Šī gada centrālā tēma ir uzticēšanās, arī festivāla programmas nosaukums ir „Uzticēšanās aug gaismā”.

Sev interesējošu tēmu var atrast visu vecumu un profesiju pārstāvji, sarunas un diskusijas ir dažādām gaumēm un dvēseles stāvokļiem – par biznesu, zaļo domāšanu, kino, veselību, radošumu, migrantiem utt.  Šogad festivālu veido 235 organizācijas un indivīdi. Pils parkā nelielā teritorijā izkārtotas teltis, kurās var satikt tādus Latvijā pazīstamus cilvēkus kā kardiologu Andreju Ērgli, politiķi Artusu Kaimiņu, producenti Gundegu Skudriņu, režisoru Andreju Ēķi un daudzus citus. Ja neuzrunā tēma vai dalībnieki vienā teltī, var doties uz nākamo, un tas viss ir bez maksas.

LAMPA šogad pirmo reizi piedāvā „Politisko arēnu”, kur var satikt  dažādu partiju politiķus, uzklausīt viņu viedokļus un gaidāmajās vēlēšanās kārtējo reizi pārliecināties, cik daudz var uzticēties viņiem.

Dažas atziņas no piektdien dzirdētajām sarunām:

  • Sangviniķiem un holēriķiem lēns dzīves temps vienkārši nav iespējams!
  • Lai dzīvotu, stress ir vajadzīgs.
  • Uzņēmējam jābūt pašmotivācijai, citādi kļūsi par darba ņēmēju.
  • Panākumi sākas ar labu auru.
  • Risks ir piedzīvojums.
  • Mūsdienu paaudze nav ne labāka, ne sliktāka, bet savādāka. Viņiem ir iemaņas, kas nav vecākajai paaudzei, un otrādi.
  • Kādreiz cilvēki strādāja ārā, bet atpūtās iekšā, tagad strādā ofisos un birojos, bet atpūsties dodas pie dabas.
  • Laimes jēdziens ir relatīvs un katram atšķirīgs. Viens ir laimīgs par jaunu māju vai nopelnītu pirmo miljonu, citam laimi sagādā bērna pirmais zobiņš vai tas, ka pampers tiek nomainīts pret podiņu.

Tie, kas piektdien bija aizņemti darbā vai kādu citu iemeslu dēļ nevarēja doties uz festivālu, to var izdarīt sestdien. Jau no plkst. 9.00 līdz pat pusnaktij darbosies Veselības, Panākumu, Atklātības telts, platforma KO-KĀ, interesanti pasākumi risināsies Riekstu kalnā un Cēsu izstāžu namā.

Mājaslapā www.festivalslampa.lv atrodama visa festivāla programma, dalībnieki, kā arī praktiski padomi, bet būtu jāņem vērā vēl kāds silts ieteikums – apskatīties laika prognozes un atbilstoši saģērbties!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat jauno mākslas objektu "Krodera ābele"?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri