Valmieras Ziņas

Ceļotājus no Igaunijas aicina viesoties Vidzemē

Lasīšanas laiks: 2 min

Pagājušās nedēļas nogalē, no 2. līdz 4. jūnijam, Vīlandē – vienā no vecākajām Igaunijas pilsētām – notika tradicionālās Hanzas dienas. Jau ierasts, ka svētkos, kuros notiek amatnieku tirgus un plaša kultūras programma, vēl iespējams gūt priekšstatu par citu valstu Hanzas pilsētu tūrisma piedāvājumu. Šogad ar saviem tūrisma piesaistes objektiem un jaunumiem iepazīstināja Hanzas savienības pilsētu pārstāvji no Latvijas – Limbažiem, Valmieras, Cēsīm, Straupes un Kokneses. Pasākumu kuplināja arī tūrisma piedāvājuma zīmols “Via Hanseatica”, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes plānošanas reģiona sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Kaķe.

Hanzas dienu apmeklētājiem bija iespēja vairāk uzzināt par interesantajām vietām un aktivitātēm maršrutā “Via Hanseatica”. Viņiem tika dota iespēja izpētīt nesen izdoto tūrisma karti RĪGA–TARTU igauņu valodā. Jaunais tūrisma izdevums ceļotājiem piedāvā atklāt vēsturi un iepazīt kultūru, apmeklēt skaistus dabas objektus, pavadīt laiku ar ģimeni, dodoties uz bērniem saistošām vietām, kā arī “izgaršot vietējo” – tas viss 69 pieturvietās Igaunijā un Latvijā. Abas valstis savienojošais tūrisma ceļš “Via Hanseatica” Vidzemē vijas cauri Valmieras, Cēsu, Siguldas, Limbažu, Saulkrastu, Smiltenes un Valkas novadiem. Ceļotājiem, dodoties pa šo maršrutu, ir iespēja iegūt plašu un daudzveidīgu ciemošanās pieredzi.

Daudziem Vīlandes Hanzas dienu apmeklētājiem Latvija ir “tuvās ārzemes” – labi pazīstama. Viņi ir bijuši bieži ciemiņi Valmierā, Cēsīs un Siguldā. Kādam Vidzeme asociējas ar garšīgākajām smalkmaizītēm, citam ar labāko ekskursiju bērnībā, vēl kāds to apmeklē vismaz reizi gadā. Interesenti atzina, ka iegūtā informācija par “Via Hanseatica” piedāvājumu ir noderīga, ja meklē ko interesantu un jaunu ārpus jau ierastajiem galamērķiem Vidzemē. Daudzi plāno Latviju apciemot savu vasaras brīvdienu ceļojumu laikā. Citiem plānos garāks brauciens uz Eiropu, bet viņi ir iecerējuši tajā iekļaut arī pieturvietas Latvijā.

Ceram, ka šovasar pa tūrisma ceļu “Via Hanseatica” dosies daudz viesu no Igaunijas!

Tūrisma ceļa “Via Hanseatica” uzturēšanā Latvijas teritorijā sadarbojas Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Siguldas, Smiltenes, Valkas un Valmieras novadu pašvaldības, kā arī Vidzemes plānošanas reģions.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri