Valmieras Ziņas

Būvvalde uzdevusi apturēt nesaskaņotos teritorijas uzbēršanas darbus pie Vanšu tilta (1)

Jau vairākkārt portālā esam rakstījuši par teritoriju Valmierā starp Pārgaujas aptieku un Vanšu tiltu, kas daudzus gadus ir nesakopta. Tā kā zemes gabals ir privātīpašums, pašvaldība jau ilgstoši, bet nesekmīgi no īpašnieka cenšas panākt, lai teritorija tiktu sakopta un uzturēta pienācīgā kārtībā. Jauns pavērsiens ir noticis līdz ar veikala “Lidl” būvniecības sākšanos turpat netālu – Stacijas ielā 8. Teritorijā starp Vanšu tiltu un Pārgaujas aptieku tiek nogādāta grunts no veikala būvlaukuma, portālu “Valmieras Ziņas” informēja aculiecinieki.

Vairāki portāla lasītāji lūdza mūsu palīdzību, lai noskaidrotu, ko īpašnieks ir iecerējis darīt šajā teritorijā un vai šīs darbības ir saskaņotas ar atbildīgajām institūcijām. Par šo tēmu sekoja arī diskusijas sociālo tīklu vietnē “Facebook”, kurā valmierieši pauda sašutumu par izpostīto un piesārņoto apkārtni pie Vanšu tilta.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa, Valmieras pilsētas Būvvalde, 3.oktobrī uzzinot, ka pie Vanšu tilta tiek veiktas ar pilsētas Būvvaldi nesaskaņotas darbības, nekavējoties sadarbībā ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem apsekoja objektu. Valmieras pilsētas Būvvalde uzdeva zemes gabalu īpašniekiem uzsāktos teritorijas uzbēršanas darbus apturēt.

Teritorijā notiekošie darbi nav saskaņoti ar pilsētas Būvvaldi. Tādēļ ir sagatavots Valmieras pilsētas būvinspektora atzinums par teritorijā notiekošo. Balstoties uz to, Būvvalde lems par nepieciešamo situācijas risinājumu – zemes gabalu sakārtošanu atbilstoši to sākotnējam izskatam vai dokumentācijas sagatavošanu atbilstoši normatīvo aktu prasībām.

Būvniecības procesus regulē “Būvniecības likums”. Savukārt Valmieras pilsētas Būvvalde ir Valmieras pilsētas pašvaldības iestāde, kuras galvenie uzdevumi ir pārzināt un kontrolēt būvniecību Valmieras pilsētas administratīvajā teritorijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Liene - 25.10.2019 Atbildēt

    Izskatās, ka cilvēks beidzot ir sadzirdējis un cenšas sakārtot to veco, krūmos ieaugušo pamestā laukuma teritoriju

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri