Valmieras Ziņas

Burtnieku novadā varēs veikt ierakstus Tautas Saimes grāmatā

Latvijas nu jau gandrīz 100 gadu ilgajā vēstures nogrieznī vēl nav bijis grāmatas, kas būtu bijusi rakstīta tikai ar roku, kuru rakstītu pati tauta, un kur ikvienam iedzīvotājam būtu bijusi iespēja to darīt! Pēc Rīgas Aktīvo senioru alianses “RASA” iniciatīvas ir izveidota Latvijas valsts simtgadei veltīta “Tautas Saimes grāmata”, kas ceļo pa Latviju un kurā katram iedzīvotājam ir unikāla iespēja ļoti personiski uzrunāt valsti, uzticēt savus spožākos mirkļus un savas emocijas, uzticēt Latvijai tās simtgadē savu piedzīvoto un pārdzīvoto, paskatoties uz savu dzīvi Latvijas valsts 100 gadu pastāvēšanas kontekstā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Tautas Saimes grāmatas koordinatore Aivars Meija. 

Katrs cilvēks, kas dzīvo Latvijā un jūtas piederīgs Latvijas valstij, neatkarīgi no savas etniskās vai reliģiskās piederības ir aicināts rakstīt savu šī grāmatas daļu. Grāmatas iecere ir radīta, nevis vienkārši laimes vēlējumu apkopojumu, bet iet daudz dziļāk – lai tiem, kas lasīs grāmatu, pavērtos dažādu laikmetu ainas visu Latvijas 100 gadu garumā, lai atklātos dažādi dzīves stāsti, kas kā liecības raksturotu gan cilvēku gaitas Latvijā, gan mūsu kopējo ceļu arī globālajā kontekstā. Jo tas viss kopā veido mūsu tautas vēsturisko atmiņu, mūsu kopējās liecības par tautas noieto ceļu!  

Tautas Saimes grāmata ir uzsākusi savu ceļu pa Latvijas pilsētām, novadiem un pagastiem. Grāmata ir jau viesojusies Rucavā, Liepājā, Grobiņā, Alsungā, Jūrkalnē, Gudeniekos, Baldonē, Rojā, Mērsragā, Skrundā, Kuldīgā, Aglonā, Kocēnos, Staicelē, Ādažos, Balvos, Jelgavā, Ventspilī, Jēkabpilī, Alojā, Madonā, Aizputē, Brocēnos, Līvānos, Saldū, Stendē, Daugavpils novadā un Rogovkā. Ar jauno gadu TSG savu ceļu sāks Jēkabpils pilsētā un Burtnieku novadā!

Rīgā grāmata ir bijusi Rīgas Zooloģiskajā dārzā, Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā, kā arī pie maestro Raimonda Paula, grupas “Dzeguzīte”, grupas ‘Brāļi Grīnbergi” u.c. Novēlējumus raksta gan seniori, gan skolēni, ģimenes un individuāli cilvēki, iestāžu kolektīvi un biedrības. Novēlējumi izteikti arī dzejā, zīmējumos un papildināti ar fotogrāfijām. Ieskats dažos vēlējumos:

●”Armijā biju rakstvedis, tāpēc man nebija jāskrien ar šauteni. Lai nevienam latvietim dzīvē nebūtu rokā jāņem ierocis un jāpaceļ pret citu cilvēku!” (Andris Siliņš,67 gadi)

● “Novēlu nevienam nedzīvot laikmetu griežos, kad izzūd cilvēciskās vērtības, kad cilvēkiem zūd izpratne par ļauno un labo, kad cilvēkiem piespiež doties karā un šaut vienam uz otru! Lai nevienam cilvēkam ne tikai Latvijā, bet uz visas zemes nebūtu jāpārcieš kara un koncentrācijas nometņu šausmas! Mana cerība ir, ka mazbērniem būs iespēja izveidot tādu Latviju, kura jebkuram tās iedzīvotājam būtu kā sapnis, un visiem būtu vieta un darbs šeit Latvijā! Lai visiem būtu vieta un darbs šeit Latvijā! Lai visi varētu dzīvot bez rūgtuma sirdī! (Skaidrīte Emīlija Viļčinska,97 gadi)

●”Es lepojos ar to, ka mēs visa ģimene kopīgi strādājam un nododam tradīcijas no paaudzes paaudzē-cepam maizi, sklandraušus un vedam pārdot. Priecājos, ka varam ar prieku strādāt tepat Latvijā un mums nav jābrauc prom uz Īriju! Lai katrai ģimenei izdodas būt kopā Latvijā!” (Jautrīte Danenberga-Damberga)

2018. gadā visas grāmatas atkal atgriezīsies Rīgā, lai nonāktu Nacionālajā bibliotēkā.

Grāmatas ceļam var sekot līdzi mājas lapā : https://www.biedribarasa.lv/latvijai-100/projekts-tautas-saimes-gramata/

 un https://es-la.facebook.com/TautasSaimesGramata/

Burtnieku novadā Tautas Saimes grāmatā ierakstus veikt varēs pagastu bibliotēkās. Grāmata būs pieejama:

9.-22. janvārī Valmieras pagasta bibliotēkā (tālr. 20229901);

23.-29. janvārī Burtnieku pagasta bibliotēkā (tālr. 25770008);

No 30. janvāra līdz 5. februārim janvārī Matīšu pagasta bibliotēkā (tālr. 25769555);

6.-12. februārī Vecates pagasta bibliotēkā (tālr. 26336650);

13.-19. februārī Rencēnu 1. bibliotēkā (tālr. 26554420);

20.-26. februārī Ēveles pagasta bibliotēkā (tālr. 25749081).

Pirms došanās uz bibliotēku, aicina iepriekš pieteikties, lai grāmata katram vēlamā laikā būtu uz vietas! Burtnieku novada pašvaldība palīdzēs grāmatā veikt ierakstu arī tad, ja veselības stāvokļa vai citu iemeslu dēļ nav iespēju nokļūt līdz bibliotēkai. Šajos gadījumos aicina sazināties ar Burtnieku novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālisti Edīti Stērsti, tālr. 20219631, e-pasts: prese@burtniekunovads.lv

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Nacionālie Bruņotie Spēki Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde (reģ.Nr. 90000040549) VALMIERĀ aicina pieteikties pievienoties dienestam KAREIVJUS Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē tiek veidota jauna profesionālā dienesta apakšvienība. Apakšvienības sastāvs tiek komplektēts ar kandidātiem, kuri ir beiguši vismaz pamatizglītību, arodskolas un citas profesionālās izglītības iestādes bruņotajiem spēkiem nepieciešamajās specialitātēs. Latvijas armija aicina: Esi viens no mums - kļūsti karavīrs! PAMATPRASĪBAS: Latvijas Republikas pilsonis/-e vecumā no 18 līdz 40 gadiem; Valsts valodas zināšanas; Nav kriminālās sodāmības; Atbilstošs veselības stāvoklis un fiziskā sagatavotība; Vismaz pamatizglītība. PIEŅEMŠANA: Iesniedz atlasei nepieciešamos dokumentus; Nokārto atlasi (medicīnisko un fiziskās sagatavotības pārbaudes, psiholoģisko izpēti); Paraksti līgumu un uzsāc profesionālo dienestu. PIEDĀVĀJAM: Dažādu speciālistu amatus kareivju, instruktoru vai virsnieku profesijās; Bezmaksas apmācību un karjeras izaugsmi; GARANTIJAS: Motivējošu atalgojumu sākot no 900 EUR un piemaksaskaravīrs saņem mēnešalgu atkarībā no viņa dienesta pakāpes, izdienas un militārās izglītības; mēnešalgu nosaka arī atbilstoša kvalifikācijas kategorija, kas to var palielināt līdz pat 30%; karavīrs saņem piemaksas par dienestu starptautiskajās operācijās, pedagoģisko darbu, par apmācību vadību, kā arī naudas balvas. Plašas sociālās garantijas Veselības aprūpi, zobārstniecības pakalpojumus, optisko redzes korekciju līdzekļu iegādes kompensāciju; Atvaļinājuma pabalstu, apmaksātu papildatvaļinājumu, apmaksātu mācību atvaļinājumu; Ar pārcelšanos saistīto izdevumu kompensāciju; Mantisko apgādi (formas tērpi, apavi un apakšveļa, speciālais apģērbs, apavi un aizsargierīces); Kompensāciju mācību izdevumu segšanai, ja karavīrs mācās valsts akreditētā izglītības iestādē; Karavīru bērnus ir tiesības ārpus kārtas iekārtot pirmsskolas izglītības iestādēs; Garantētu izdienas pensiju, kas var sasniegt līdz pat 80 % no saņemtā atalgojuma,  Atvaļināta karavīra veselības aprūpi, PIETEIKŠANĀS: Zvani uz Zemessardzes 22.kājnieku bataljonu – 25447883, 28671227, vai ierodies vienībā - Valmierā, Cēsu ielā 54 (līdzi ņemot personas apliecinošu dokumentu un izglītības dokumentus). Profesija: KAREIVIS /MATROZIS (JŪRAS SPĒKOS) Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 54, Valmiera, "Kaugurmuiža" Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Drošība / Glābšanas dienesti / Aizsardzība Pieteikto vietu skaits: 10 Aktuāla līdz: 2021-04-08 Kontaktpersona: Zvani uz tālr. 25447883, 28671227, vai ierodies Valmierā, Cēsu 54 (līdzi ņemot dok.)

Mūsu partneri