Valmieras Ziņas

Burkānciemā skan dzeja, tango, kokles un šūpuļdziesmas

Lasīšanas laiks: 4 min

Nu jau par tradīciju kļuvuši Mūzikas svētki Burkānciemā, kurus sadarbībā ar Aivaru Cepīti un Ritmu Pētersoni-Cepīti organizē biedrība „Burkānciema apkaime”. Koncerti jau ir skanējuši Namdaru, Palejas un Dzejnieku ielā, bet 7.augustā ikvienu ciemiņu savas mājas pagalmā Vienības ielā 13 viesmīlīgi sagaidīja mājas saimnieks Ilmārs Skādulis. Šādi koncerti notiek jau trešo gadu un šis bija sestais koncerts.

Mūzikas svētki Burkānciemā notiek ar Valmieras pilsētas pašvaldības un Valmieras novada fonda atbalstu. Biedrība „Burkānciema apkaime” piedalījās Valmieras Novada fonda rīkotajā projektu konkursā „Sev, tev, novadam” un saņēma finansējumu mūzikas svētku turpināšanai. Ir patīkami, ka šādi koncerti notiek ārpus ierastajām koncertzālēm, kultūras centriem un pienāk tuvāk ikvienam mikrorajona iedzīvotājam. Lai arī mājas saimnieki parūpējas par sēdvietām skatītājiem, tuvākie kaimiņi var nākt arī ar saviem krēsliem, bērnu ratiņiem vai vienkārši atvērt logu un ļauties mūzikai. Šādos koncertos var vērot skatītāju plašo vecuma diapazonu – nāk gan jaunās ģimenes ar mazuļiem, gan sirmas kundzītes cienījamā vecumā, kas varbūt uz tradicionālajiem koncertiem neierastos. Burkānciema koncertu tradīcija ir arī apvienot vairākas mākslas. Bez mūzikas interesenti var skatīt arī gleznas, keramiku, klausīties dzeju. Šajā reizē mūziku papildināja deja un podnieka-keramiķa Gata Dzērves darbi: bļodas, svečturi, krūzes un krūzītes. Ierasts, ka podniecība vairāk attīstīta Latgales pusē, taču Gatis dzīvo un rada savus darbus, kā pats saka, – tepat aiz mežiņa, Pilātos. Nevienā podniecības skolā Gatis nav mācījies, visu skatījies, mācījies un izkodis pats, un tā podniecībā viņš ir jau 31 gadu.

Koncerta sākumā namatēvs Ilmārs Skādulis atzīstas, ka šādu pasākumu viņš rīko pirmo reizi, lai gan par to sapņojis jau sen. Ilmārs aktīvi iesaistījies arī biedrībā „Burkānciema apkaime”. Saņemšanās Ilmāram prasīja ilgāku laiku, pamudinājums nācis no Ritmas Pētersones-Cepītes un Aivara Cepīša, kuram tuvs hobijs ir arī skriešana un šajā dienā veica pusmaratonu Kuldīgā.

Šajā koncertā nozīmīgākā daļa bija Jēkaba Nīmaņa kvartetam un viņa programmai „Dzejnieka balss. Mūzika”. Jēkabs Nīmanis Valmierā nav nejaušs ciemiņš. Viņa koncertdzīve sākusies Jautrītes Putniņas dārza koncertos, kā komponists viņš jau ilgus gadus un regulāri sadarbojas ar Valmieras Drāmas teātri. Kvartetā bez Jēkaba (klarnete) muzicē akordeonists Artūrs Noviks, kontrabasu spēlē Kristaps Pētersons, bet brīnišķīgā mecosoprāna balss īpašniece ir Baiba Renerte.

Kā vēsta programmas nosaukums, koncertā svarīga nozīme ir dzejai, dzejnieku balss ierakstiem. Koncerta apmeklētāji varēja ieklausīties Aspazijas, Imanta Ziedoņa, Jāņa Baltvilka balsī, sajust mūzikas un vārdu attiecības. Pēc dienā nolijušā lietus, pēc valgmes, ko radīja mauriņš, atbilstoši skanēja Ojāra Vācieša balss un dzejas rindas par Gauju:

Tu paskaties, kā zeme aiziet dusā,

Tu paklausies, kā rasa upē krīt,-

Un vajag iet un vajag runāt klusāk,

Un nevajag šo mieru izbaidīt.

Šķiet, ka mazākajiem koncerta apmeklētājiem visvairāk patika Kristapa Pētersona savai meitai sacerētā šūpuļdziesma „Tipu tapu”, kas ar dažādiem specefektiem stāsta par Rūtas satikšanos ar skudru un lāci. Savukārt pieaugušos ļoti uzrunāja gan argentīniešu komponista Astora Pjacollas, gan paša Jēkaba tango pirmatskaņojums. Mūzikas pauzēs Jēkabs dalījās savās zināšanās ar klausītājiem:

Šogad Pjacolla skan visā pasaulē, jo tiek atzīmēta viņa simtgade. Savulaik Pjacolla izraisīja apvērsumu un revolūciju – tango no dejas žanra pārcēla uz koncertu žanru. Manuprāt, tango ir ļoti piemērots vasarai un neformāliem vakariem.

Tomēr šajā vakarā varēja skatīt un priecāties arī par tango deju, kuru izpildīja ‘’Balles deju kluba Valmiera’’ dejotāji. Lai arī bruģis nav salīdzināms ar dejas grīdu, dejotāju stāja un soļi bija graciozi. Kā pēc koncerta pastāstīja vadītāja Valentīna Saukante, klubam tā ir jau 11.sezona. Popularizējot balles dejas un balles deju kultūru, tas ir atpazīstams visā Vidzemes reģionā, jo mācīties dejot brauc ne tikai no Valmieras, bet arī no Valkas, Smiltenes, Cēsīm, Limbažiem, Rūjienas, Mazsalacas, Straupes… Arī pats Ilmārs ir balles deju kluba dibinātājos un joprojām kopā ar sievu Sigitu dejo, taču šajā vakarā namatēva pienākumi prasīja savu.

Koncertu noslēdza Agija Kārkliņa un Vineta Novika no Valmieras Kultūras centra Etno kokļu kopas, izpildot pazīstamas un pašām mīļas tautasdziesmas: „Mīļā Māra maizi cepa”, „Ķēvīt, mana svilpastīte” un „Trīs jaunas māsas”.

Ļoti uzstāties vēlējās arī mājas saimnieku Ilmāra un Sigitas meitiņa Zane, kas klātesošajiem nodziedāja dziesmu „Kā rūķītis konfektes stādīja”.

Koncerta noslēgumā mājas saimnieks Ilmārs par garīgo baudījumu visiem koncerta dalībniekiem pateicās ar garšīgo „Liepkalnu” produkciju un košiem un smaržīgiem flokšu pušķiem no Sigitas dārza. Arī pēc koncerta daudzi vēl nesteidzās mājup, bet pagalmā cienājās ar sarūpētajiem pīrādziņiem, tēju un kafiju, uzgrieza valsi un iegrima nesteidzīgās sarunās. Visi priecājās par silto vakaru un pelēkajiem mākoņiem, kas draudīgi karājās virs Burkānciema, bet tomēr atļāva izbaudīt šo augusta vakaru.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Palīgstrādniece/ Palīgstrādnieks kokapstrādē BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts • Palīgdarbs pie kokmateriālu iekārtām, kokmateriāla apstrādi: materiāla uzlikšana uz iekārtas padošanas līnijas, materiāla šķirošana pēc kvalitātes prasībām, materiāla marķēšana, materiāla pakošana. • Darba procesi ir automatizēti ar liftu pacelšanas iekārtām, kas nodrošina ērtu un vieglu materiāla padošanas un pakošanas procesu. • Darba specifiku raksturo vienveidīgas, vieglas, bet intensīvas roku kustības. Prasības kandidātiem: • Pareiza un precīza ražošanas uzdevumu izpilde; • Darbs komandā; • Izteikta lojalitātes, kārtības un pienākuma sajūta. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Uzņēmums piedāvā: • Darba veikšanai nepieciešamo apmācību. • Atalgojums no 1143 EUR bruto. Atalgojumu nosaka ieguldītā darba intensitāte noteiktā apjoma sasniegšanai un lojalitāte pret uzņēmumu. • Veselības apdrošināšanu. • Izaugsmes iespējas attiecīgi ieguldītajam darbam un sasniegtajam rezultātam, kā arī lojalitātei un attieksmei pret darba uzdevumiem. Informācija par darba sludinājumu Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks Darba laiks: 8:00-17:00, iespējams periodisks maiņu darbs 10 vakances Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Autokāra vadītājs /-a BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Darbs ar autoiekrāvēju uzņēmuma teritorijā. - Materiāla iekraušana un izkraušana no kravas mašīnām un jūras konteineriem, materiāla iekraušana un izkraušana kaltī. - Sekmīga materiāla pārvietošana, nogādāšana uz ražošanas un glabāšanas vietām. - Nodrošināt drošu materiāla pārvietošanu un novietošanu, neapdraudot cilvēkus un materiālās vērtības. - Sekot līdz un uzturēt autoiekrāvēju labā tehniskā stāvoklī un par tehniskajām neatbilstībām nekavējoties ziņot mehāniķim. Prasības kandidātiem: Uzņēmums piedāvā apmācības iespējas; Darba izpildes disciplīna; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t.: 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: AUTOKRĀVĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Kokapstrādes operatori /-es BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Noteikt izmantojamo iekārtu parametrus un atbilstoši noregulēt. - Pārzināt iekārtā notiekošos procesus, mainīt tos un sekot procesu pareizai norisei. - Vadīt iekārtas un rūpēties par to apkopi. - Uzstādīt, nomainīt un regulēt nažus, zāģus, urbjus vai griezējgalviņas. - Sekot līdz, lai materiāla apstrāde notiek bez sarežģījumiem un saskaņā ar darba uzdevumiem. - Koordinēt palīgstrādnieka darbu pie kokapstrādes iekārtām. - Nodrošināt materiāla atbilstību ražošanas pasūtījuma prasībām pēc pārstrādes procesa. Prasības kandidātiem: Pieredze kokapstrādē un zināšanas par tehnoloģisko apstrādes procesu; Precizitāte un augsta atbildības sajūta; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: KOKAPSTRĀDES IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri