Valmieras Ziņas

“Boršča bērni un draugi Vaidavā”

Lasīšanas laiks: 2 min

Ņemot vērā situāciju Ukrainā, Latviju par savu mītnes zemi izvēlējušies ne viens vien Ukrainas pilsonis. It īpaši bērniem un jauniešiem nepieciešams atbalsts veiksmīgākai integrācijai un patstāvības nostiprināšanai, lai septembrī varētu uzsākt skolas gaitas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

Lai veicinātu ukraiņu bērnu integrāciju, kā arī rastu iespējas socializēties, Latvijā tiek rīkotas dažādas vasaras nometnes. Viena no tām “Boršča bērni un draugi Vaidavā” šonedēļ izskanēs ar pateicības koncertu piektdien, 15. jūlijā plkst. 20.00 Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā. Īpašais viesis koncertā būs ukraiņu tautas instrumenta banduras un skanīgās balss pavēlniece Daria Leleko. Organizatori sola arī gardo boršču ar pampuškām – mīlīgi apaļām un pufīgām maizītēm ar ķiplokiem un zaļumiem. Ukrainā tās ir tradicionāla piedeva borščam. Ieeja koncertā bez maksas.

Nometni Vaidavā organizē labdarības biedrība “Sova ABC” un Ģirts Slaviņš, kurš nu jau kļuvis zināms visā Latvijā ar palīdzību ukraiņu sievietēm, Rīgā nodibinot mājas virtuvi “Borščs – vakariņas pie ukrainietēm”, radot Latvijā iebraukušajām ukrainietēm darba iespējas un iepriecinot apmeklētājus ar vakariņām, kas silda ne tikai vēderu, bet arī sirdi.

Nometnes “Boršča bērni un draugi Vaidavā” mērķi ir celt jauniešu pašapziņu, emocionālo labklājību, kā arī veicināt veiksmīgāku integrāciju Latvijas sabiedrībā, bet galvenie uzdevumi – sadarbības prasmju pilnveidošana un attīstīšana, pašapziņas celšana, emocionālās labklājības vairošana, radošās pašizpausmes stiprināšana un rūpes par bērnu un jauniešu labbūtību.

Valmieras novada pašvaldība atbalstīja šo nometni, piešķirot telpu nomas atlaidi 90 % apmērā.

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri