Valmieras Ziņas

“Boršča bērni un draugi Vaidavā”

Lasīšanas laiks: 2 min

Ņemot vērā situāciju Ukrainā, Latviju par savu mītnes zemi izvēlējušies ne viens vien Ukrainas pilsonis. It īpaši bērniem un jauniešiem nepieciešams atbalsts veiksmīgākai integrācijai un patstāvības nostiprināšanai, lai septembrī varētu uzsākt skolas gaitas, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

Lai veicinātu ukraiņu bērnu integrāciju, kā arī rastu iespējas socializēties, Latvijā tiek rīkotas dažādas vasaras nometnes. Viena no tām “Boršča bērni un draugi Vaidavā” šonedēļ izskanēs ar pateicības koncertu piektdien, 15. jūlijā plkst. 20.00 Vaidavas Kultūras un amatniecības centrā. Īpašais viesis koncertā būs ukraiņu tautas instrumenta banduras un skanīgās balss pavēlniece Daria Leleko. Organizatori sola arī gardo boršču ar pampuškām – mīlīgi apaļām un pufīgām maizītēm ar ķiplokiem un zaļumiem. Ukrainā tās ir tradicionāla piedeva borščam. Ieeja koncertā bez maksas.

Nometni Vaidavā organizē labdarības biedrība “Sova ABC” un Ģirts Slaviņš, kurš nu jau kļuvis zināms visā Latvijā ar palīdzību ukraiņu sievietēm, Rīgā nodibinot mājas virtuvi “Borščs – vakariņas pie ukrainietēm”, radot Latvijā iebraukušajām ukrainietēm darba iespējas un iepriecinot apmeklētājus ar vakariņām, kas silda ne tikai vēderu, bet arī sirdi.

Nometnes “Boršča bērni un draugi Vaidavā” mērķi ir celt jauniešu pašapziņu, emocionālo labklājību, kā arī veicināt veiksmīgāku integrāciju Latvijas sabiedrībā, bet galvenie uzdevumi – sadarbības prasmju pilnveidošana un attīstīšana, pašapziņas celšana, emocionālās labklājības vairošana, radošās pašizpausmes stiprināšana un rūpes par bērnu un jauniešu labbūtību.

Valmieras novada pašvaldība atbalstīja šo nometni, piešķirot telpu nomas atlaidi 90 % apmērā.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri