Valmieras Ziņas

Bezdarba līmenis sarūk: Kāda ir situācija Valmierā?

Jaunākie Nodarbinātības valsts aģentūras dati liecina, ka laika posmā no 2019. gada janvāra līdz maija beigām bezdarba līmenis valstī ir samazinājies. Ja gada sākumā tas bija sasniedzis 6,7%, kas aptvēra gandrīz 62 000 iedzīvotājus, tad nu, noslēdzoties maijam, tas sarucis līdz 6,1% – 56 000 iedzīvotāju -, kas ir par 0,2% mazāk nekā mēnesi iepriekš, aprīļa beigās. 

Joprojām, vērtējot situāciju reģionos, zemākais bezdarbs vērojams Rīgas reģionā, kur tas šobrīd sasniedz 4%, kas ir par 0,4 procentpunktiem mazāk nekā 2019. gada ievadā. Joprojām augstākais bezdarbs vērojams Latgalē. Lai arī pēdējo mēnešu laikā tas ir samazinājies, joprojām ir salīdzinoši liels – 14,4%. Līdzīga tendence, samazinoties bezdarbam, ir vērojama arī Vidzemē, Kurzemē un Zemgalē, bezdarbam vidēji samazinoties par 0,9% laika periodā kopš gada sākuma. 

Valmiera ir viena no tām pilsētām, kurās vērojams salīdzinoši zems bezdarba līmenis. Ja janvāra beigās Valmierā tika reģistrēti 434 bezdarbnieki, tad maijā tie bija 419, procentuāli bezdarbam sasniedzot 3% atzīmi. Vairāk nekā puse no reģistrētajiem bezdarbniekiem ir sievietes. Arī apkārt esošajos novados nav vērojams augsts bezdarbs – pēdējie dati liecina, ka Naukšēnu novadā tas ir 2,2%, Mazsalacas novadā 3%, Beverīnas un Burtnieku novados attiecīgi 3,3% un 3,5%, bet Kocēnu novadā – 3,9%.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri