Valmieras Ziņas

Valmieras autovadītāji pauž neapmierinātību par mācību transportu no citām pilsētām (2)

Portāls “Valmieras Ziņas” saņēmis vairāku autovadītāju sūdzības par daudzajām braukšanas apmācības automašīnām Valmierā, kas traucē satiksmi pilsētā.

“Valmiera ir vienīgā vieta Vidzemes rietumu daļā, kur var kārtot eksāmenu un iegūt autovadītāja tiesības. Šī iemesla dēļ autoskolas no visas apkārtnes organizē braukšanas apmācību tieši Valmierā, lai jaunajiem autovadītājiem būtu vieglāk nokārtot eksāmenu. Pat no Siguldas brauc mācīties, lai gan Rīga ir tuvāk!

Tas rada papildu slodzi pilsētas ielu infrastruktūrai. Tāpat daudzās mācību mašīnas bieži vien traucē normālu satiksmi pilsētā. Vai tad nav tā, ka autovadītājam ir jāmāk braukt jebkur, nevis jāsamācās braukšana pazīstamā vidē, lai vieglāk nokārtotu eksāmenu? Vai CSDD nav domājis par regulējuma maiņu, lai nebūtu šāda situācija iespējama? Kāds ir piedāvātais risinājums, lai situāciju uzlabotu?” raksta kāds autovadītājs.

“Ikvienai pašvaldībai ir tiesības noteikt ierobežojumus šai mācību braukšanai. Ceļu satiksmes noteikumos, 215.pantā noteikts:

“Pašvaldības savā administratīvajā teritorijā ir tiesīgas noteikt laikposmus un ceļus, pa kuriem laikā no plkst.7.00 līdz 10.00 un no plkst.16.00 līdz 20.00 aizliegti mācību braucieni”, 

portālam “Valmieras Ziņas” skaidroja Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Korbe.

“Ikvienam autovadītājam jāprot vadīt transportlīdzekli, neatkarīgi no vietas, kur cilvēks dzīvo, ir mācījies “braukšanu” vai kārto eksāmenu.

Tādēļ CSDD seko līdzi autoskolu darbībai, topošo autovadītāju sagatavošanas procesam, analizē rezultātus, iepazīst arī citu valstu pieredzi. Gan vadītāju apmācības process, gan tā sauktais kvalifikācijas process tiek pilnveidots,” piebilda A.Korbe.

Pēc CSDD pārstāves teiktā, jau vairākus gadus braukšanas (vadīšanas) eksāmens tiek vērtēts pēc tā sauktās “kompetences vērtēšanas sistēmas” – tiek vērtētas pretendenta prasmes un iemaņas, kas saistītas ar dalību ceļu satiksmē.

Atšķirībā no “punktu” vērtēšanas, šī ir augstāka līmeņa vērtēšanas sistēma un virzīta uz to, ka faktiski nav jēgas kaut ko “iekalt” vai mehāniski iemācīties, jo tiek vērtēts pretendenta kopējais sniegums, braukšanas kompetences.

Piemēram, tiek vērtēti tādi satiksmes drošībai svarīgi elementi kā izpratne par satiksmi, spēja pieņemt atbilstošus lēmumus, spēja iekļauties kopējā plūsmā, ievērot “rāvējslēdzēja” principu, izturēšanās pret pārējiem satiksmes dalībniekiem, priekšrocību un ceļa došanas prasību ievērošana un citi. Tāpat kompetences vērtēšana saistīta ar tādu elementu pārbaudi, kā braukšanas virzienu maiņa krustojumos, braukšanas joslu maiņu, brīdinājuma signālu lietošana; laika apstākļu ietekmes ievērošana; spēju transportlīdzekli vadīt droši, ekonomiski un videi draudzīgi, ņemot vērā motora apgriezienu skaitu minūtē, pārnesumu pārslēgšanu, bremzēšanu un paātrinājumu (izņemot A1, A2 un A kategorijai). Līdz ar to, tiek vērtētas reālās prasmes reālā situācijā, nevis tiek “skaitīti punkti”.

“Runājot par nākotni, 2014.gada augustā, nolūkā uzlabot ceļu satiksmes drošību, Ceļu satiksmes drošības padome (CSDP) uzdeva CSDD, sadarbībā ar autoskolām un citiem partneriem, izvērtēt autovadītāju apmācību sistēmu un izstrādāt ieteikumus/priekšlikumus tās pilnveidei. Galvenās lietas, kas izkristalizējušās šajā procesā saistītas gan ar autoskolu mācību procesa un to mācībspēku darbības pilnveidi, gan ar pašu autovadītāju sagatavošanas pilnveidi un pārbaudēm dalībai ceļu satiksmei. Plānots, ka izmaiņas varētu stāties spēkā šī gada otrajā pusē. Tās saistītas ar Ministru Kabineta 2010.gada 13.aprīļa noteikumiem Nr.358 “Noteikumi par transportlīdzekļu vadītāju apmācību un transportlīdzekļu vadītāju apmācību programmām”,” skaidroja A.Korbe.

Kā portālam “Valmieras Ziņas” skaidroja Valmieras pilsētas pašvaldības Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes ceļu būvinženiere Inese Kokenberga, oficiāli iesniegumi no iedzīvotājiem par to, ka mācību transports traucē satiksmi pilsētā, nav saņemti.

Pašvaldība uzskata, ka braukšanas apmācības automašīnas pašlaik nerada problēmas pilsētas satiksmē, tādēļ neplāno ieviest ierobežojumus attiecībā uz to pārvietošanos,

taču turpinās sekot līdzi situācijai. Ja tiks konstatēts, ka mācību transports būtiski traucē transporta plūsmu pilsētā un rada bīstamas situācijas, pašvaldības Satiksmes drošības komisija varētu lemt par ierobežojumu ieviešanu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Braucejs - 26.09.2016 Atbildēt

    Trauce vairak tiem agresivajiem soferiem. Kuri skrien un tik kadam prieksa ielist un apdzit. Tas ka jus spiezat pedali grida un skrienat. Nenozime, ka visiem ta jadara.

    Lana - 16.02.2019 Atbildēt

    Laikam aizmirsis kā pats mācījās – https://burnickis.lv/

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) aicina darbā interešu izglītības programmas “BASKETBOLS” skolotāju uz noteiktu laiku nepilnai darba likmei (4 stundas nedēļā). Nodarbības notiek Valmieras Pārgaujas sākumskolas sporta zālē (adrese: Meža iela 12A, Valmiera) vakaros. Ja Tev ir vēlme: ar savu profesionālo darbību nodrošināt basketbola interešu izglītības  programmas apguvi izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem; attīstīt un pilnveidot izglītojamo zināšanas un prasmes basketbolā, atbilstoši viņu spējām un interesēm. un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība, sadarbības prasmes un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: atalgojumu 105,33 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2021.gada 2.augustam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) vai e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 64207668, 29535243, 64222475. Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: INTEREŠU IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-08-02

Pievienojies! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) aicina darbā SPORTA UN VESELĪBAS skolotāju uz nenoteiktu laiku nepilnai darba likmei (13 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: ▪ īstenot Sporta un Veselības programmas apguvi skolēniem ar speciālām vajadzībām atbilstoši Valsts izglītības standartam; ▪ plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem un ja Tev ir: ▪ izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; ▪ pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; ▪ psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra mēs piedāvājam: ▪ atalgojumu 393 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; ▪ sociālās garantijas; ▪ darba devēja daļēji apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi; ▪ profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2021.gada 9.jūlijam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) vai e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26564092, 64222475, 26407817 Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-07-09

Pievienojies! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) aicina darbā MĀJTURĪBAS UN TEHNOLOĢIJU skolotāju (ar ievirzi kokapstrādē un/vai metālapstrādē) uz nenoteiktu laiku nepilnai darba likmei (18 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme: ▪ īstenot Mājturības un tehnoloģiju programmas apguvi 5. - 9. klašu skolēniem ar speciālām vajadzībām atbilstoši Valsts izglītības standartam; ▪ plānot un organizēt savu darbu atbilstoši iestādes mērķiem un uzdevumiem. un ja Tev ir: ▪ izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; ▪ pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; ▪ psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra. mēs piedāvājam: ▪ atalgojumu 545 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; ▪ sociālās garantijas; ▪ darba devēja daļēji apmaksātu veselības apdrošināšanas polisi; ▪ profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un izglītības dokumenta kopiju/-as lūdzam iesniegt līdz 2021.gada 9.jūlijam personīgi (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera) vai e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26564092, 64222475, 26407817 Iesniegtos personas datus Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Iestādes iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Iestādes personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-07-09

Mūsu partneri