Valmieras Ziņas

“Augstsprieguma tīkls” aicina izteikt viedokli par elektropārvades līniju no Valmieras uz Igauniju pārbūvi

Lasīšanas laiks: 2 min

Latvijas pārvades sistēmas operators AS “Augstsprieguma tīkls” aicina ieinteresētās puses līdz 24.jūlijam izteikt viedokli par projekta “330kV elektropārvades līniju Valmiera-Tartu un Valmiera-Tsirgulīna pārbūve Latvijas teritorijā” realizāciju, aģentūru LETA informēja uzņēmumā.

Pārbūves laikā nav paredzēts mainīt elektrolīnijas trasi un sprieguma līmeni – tā tiks izbūvēta kā gaisvadu 330 kilovoltu (kV) līnija esošās 330kV gaisvadu līnijas trasē, uzstādot jaunus balstus un montējot jaunus vadus, skaidroja kompānijas valdes loceklis Arnis Staltmanis.

Īstenojot projektu, iespējama pārbūvētās elektrolīnijas balstu novietojuma maiņa pa esošās līnijas asi.

Būvniecību plānots sākt 2022.gadā un kā pirmo rekonstruēt līniju uz Tartu, savukārt pēc šo darbu pabeigšanas 2023.gadā tiks sākta līnijas uz Tsirgulīnu pārbūve, kurai Igaunijas pusē rekonstrukcija ir jau veikta. Darbus plānots pabeigt līdz 2024.gada beigām.

Projekts paredz, ka abas līnijas pārsvarā saglabās esošās trases – patlaban abas līnijas Latvijas teritorijā posmā no apakšstacijas Valmierā līdz Latvijas-Igaunijas robežai šķērso Beverīnas novada Kauguru, Brenguļu un Trikātas pagastus, Strenču novada Plāņu pagastu, kā arī Valkas novada Valkas pagastu.

Līniju atrašanās vietas netiks būtiski mainītas, taču atsevišķiem zemju īpašniekiem mainīsies apgrūtinājums, par ko tiks aprēķinātas un izmaksātas kompensācijas. Paredzams, ka individuālās sarunas ar zemju īpašniekiem par apgrūtinājumu un kompensāciju līgumu slēgšanu sāksies 2021.gadā.

Visiem zemju īpašniekiem, kurus skar projekts, ir nosūtītas informatīvas vēstules ar aicinājumu izteikt viedokli par projektu. Ieinteresētās puses viedokli par projektu var izteikt rakstiski vai telefoniski sazinoties ar “Augstsprieguma tīkla” Starptautisko attīstības projektu dienesta vadītāju Antonu Kutjunu, e-pasts: antons.kutjuns@ast.lv, tālrunis +37167728148.

Uzņēmumā informēja, ka abas minētās elektropārvades līnijas ir būvētas pagājuša gadsimta 1960. un 1970.gados, šo līniju caurlaides spējas atšķirības ziemas un vasaras sezonā traucē korektai elektroenerģijas tirgus darbībai. Šīs līnijas ir pilnībā jānomaina ar jaunām, lielākas caurlaides spējas līnijām, lai nodrošinātu lielāku summāro caurlaides spēju Baltijas reģionā Ziemeļu-Dienvidu virzienā, kā arī uzlabotu elektroapgādes drošumu gan Latvijā, gan arī kaimiņvalstīs.

Līniju pārbūves pasākumi ir vērsti uz to, lai nodrošinātu pietiekamu infrastruktūru Baltijas valstu enerģētiskajai neatkarībai no Krievijas apvienotās elektroenerģijas sistēmas un tie kalpo par priekšnoteikumu veiksmīgai Baltijas valstu elektroenerģijas sistēmu sinhronizācijai ar kontinentālās Eiropas tīkliem, kas paredzēts 2025.gadā.

Kopējās projekta izmaksas tiek lēstas 45 miljonu eiro apmērā, no kuriem 75% ir Eiropas Savienības (ES) Infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzfinansējums.

Sākotnēji, 2020.gada martā, bija paredzēts organizēt trīs sabiedriskās apspriešanas sapulces, bet saistībā ar Covid-19 pandēmijas izraisīto ārkārtējo situāciju, Valkā un Beverīnas novada Brenguļos tās tika atceltas.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri