Valmieras Ziņas

Atraktīvā gaisotnē aizvadīts sporta spēļu festivāls “Olimpiskā Pārgauja”

Lasīšanas laiks: 3 min

Piektdien, 23.septembrī, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā (VPVĢ) skolēni nedevās uz stundām, bet gan uz sporta laukumu. Tradicionāli, ka jau daudzus gadus septembra otrajā pusē skolā notiek Olimpiskā diena, bet šogad tā ir nedaudz mainījusi savu nosaukumu. Pasākuma būtība un mērķis gan ir saglabājies – popularizēt aktīvu un sportisku dzīvesveidu, attīstīt līderības un sadarbības prasmes. Šāda sportiskā diena septembrī ir ļoti svarīga arī tāpēc, lai jaunie 7. un 10.klašu kolektīvi labāk iepazītu viens otru, saliedētos un izveidotos par draudzīgu un spēcīgu komandu ne tikai sporta spēlēs, bet arī mācību darbā un ārpusklases aktivitātēs.

Kā parasti, sportiskā diena iesākās ar kopīgu vingrošanu, kuru šoreiz vadīja skolēnu domes aktīvists Eriks Kohanovs. Sekoja dubultais skrējiens apkārt sporta laukumam, un tad jau pats saspringtākais posms – pretstafetes. Reizēm gan nešķiet taisnīgi, ja klasei, kurā pārsvarā mācās meitenes, jāsacenšas ar citām klasēm, kur abi dzimumi ir līdzsvarā vai pat ir puišu pārsvars, bet ir iespēja revanšēties citās sporta disciplīnās. Šogad pretstafetēs startēja arī trīs pedagogi: Ketija Nēringa-Martinsone, Vineta Zēģele un Kārlis Krastiņš. Plecu pie pleca ar jauniešiem bija viņu audzinātāji, kopā ar latviešu skolēniem komandās startēja arī ukraiņu skolēni, bet mācību priekšmetu skolotāji bija tiesnešu amatā. Galvenā tiesneša gods un atbildība tika uzticēta VPVĢ sporta skolotājam Gintam Trēziņam, viņam palīdzēja kolēģes Marta Empele un Evita Kornete.

Pusfinālos un finālā ātri tika noskaidroti pretstafešu uzvarētāji. 9.-12.klašu grupā stiprākas izrādījās „b” klases. Par pārsteigumu sev un citiem vecākos skolas biedrus uzvarēja 9.b klase, otrajā vietā atstājot 12.b klasi, bet trešajā vietā ierindojās 11.b klase. Savukārt  7.-8.klašu grupā 1.vietu izcīnīja 8.d klase, 2.vietu – 7.a klase, bet 3.vietu – 8.a klase. Gan uzvarētāji, gan citas komandas pēc saspringtās cīņas saņēma gabaliņu prieka no „Liepkalnu” saldumiem.

Ātrums, precizitāte, saliedētība – šie bija galvenie nosacījumi, lai komandas gūtu labus rezultātus arī citās sporta pieturās. „Lidojošais paklājs”, „Dvieļu bols”, „Ačgārnie metieni”, „Burvju cepure” un citas aktivitātes noritēja ārā visapkārt skolai, bet „Just Dance” skolēni izdejoja mazajā sporta zālē.

Olimpiskā diena un Olimpiskais mēnesis visā Latvijā šogad tika atzīmēta pavasarī, godinot Latvijas Olimpiskās komitejas dibināšanas dienu 1922. gada 23. aprīlī, bet Pārgaujas ģimnāzijā pavasara aktivitātes tika pārceltas uz rudeni, kas sakrīt ar Eiropas Sporta nedēļu. Tā norisinās no 23. līdz 30.septembrim ar moto „Piecelies un piecel citus!”.

Šī mācību gada 1.semestrī Pārgaujas ģimnāzijā tiek realizēta Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) iniciatīva izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam “Kontakts”. Tas ir kā turpinājums iepriekšējā mācību gadā realizētajam Labbūtības ceļakartes plānam ar mērķi stiprināt skolu pašpārvalžu attīstību, veicinot skolēnu aktīvu pilsonisko līdzdalību un labbūtību.

Iniciatīvu “Kontakts” veido divas daļas – skolu pašpārvalžu komandu mācības un iniciatīvu projektu konkurss. Pavasarī VPVĢ jaunieši – Alise Laura Kjaspere, Laura Luīze Kiļupe un Ralfs Kalniņš, kā arī direktores vietniece audzināšanas darbā Ilva Lakuča piedalījās JSPA mācībās un izstrādāja projekta pieteikumu.

Projektā paredzēts, ka pašpārvaldes jaunieši veido Sporta spēļu un Labbūtības festivālu, kā arī saliedēšanās pasākumus pašpārvaldei ar mērķi radīt skolā tādu atmosfēru, kas iedrošina jauniešus uz iesaistīšanos un aktivitāti, palīdz atrast jaunus draugus, dod iespēju līdzdarboties skolas notikumos. Sporta spēļu festivāls „Olimpiskā Pārgauja” ir labs sākums turpmākiem pasākumiem visa mācību gada garumā.

Pēc dienas sportiskajām aktivitātēm sekoja dažas stundas atpūtas, sporta apavi un treniņtērpi tika nomainīti uz balles tērpiem un augstpapēžu kurpēm, lai visi satiktos jaunā mācību gada pirmajā ballē.

SIA „Firma Madara’89” viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu konditoram (-ei) maiznīcā “top!” Valmierā,Rīgas ielā 64. Galvenie darba pienākumi: Konditorejas izstrādājumu ražošana, ievērojot receptūras un tehnoloģiskās instrukcijas; Gatavās produkcijas kontrole un pēcapstrāde. Prasības kandidātiem: Obligāta darba pieredze konditorejā nav nepieciešama; Godīgums un atbildības sajūta; Pozitīva attieksme pret darbu. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā, mūsdienīgu darba vidi; Darbs maiņās no plkst. 4.00 līdz 15.00; Darba alga no EUR 900 (bruto); Piedāvājam apmācības uz vietas maiznīcā. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi - konditors VALMIERĀ,Rīgas ielā vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 29 174 701. Profesija: KONDITORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-01 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai zvanīt uz WhatsApp mob.t. +37129174701

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri