Valmieras Ziņas

Atraktīvā gaisotnē aizvadīts sporta spēļu festivāls “Olimpiskā Pārgauja”

Lasīšanas laiks: 3 min

Piektdien, 23.septembrī, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā (VPVĢ) skolēni nedevās uz stundām, bet gan uz sporta laukumu. Tradicionāli, ka jau daudzus gadus septembra otrajā pusē skolā notiek Olimpiskā diena, bet šogad tā ir nedaudz mainījusi savu nosaukumu. Pasākuma būtība un mērķis gan ir saglabājies – popularizēt aktīvu un sportisku dzīvesveidu, attīstīt līderības un sadarbības prasmes. Šāda sportiskā diena septembrī ir ļoti svarīga arī tāpēc, lai jaunie 7. un 10.klašu kolektīvi labāk iepazītu viens otru, saliedētos un izveidotos par draudzīgu un spēcīgu komandu ne tikai sporta spēlēs, bet arī mācību darbā un ārpusklases aktivitātēs.

Kā parasti, sportiskā diena iesākās ar kopīgu vingrošanu, kuru šoreiz vadīja skolēnu domes aktīvists Eriks Kohanovs. Sekoja dubultais skrējiens apkārt sporta laukumam, un tad jau pats saspringtākais posms – pretstafetes. Reizēm gan nešķiet taisnīgi, ja klasei, kurā pārsvarā mācās meitenes, jāsacenšas ar citām klasēm, kur abi dzimumi ir līdzsvarā vai pat ir puišu pārsvars, bet ir iespēja revanšēties citās sporta disciplīnās. Šogad pretstafetēs startēja arī trīs pedagogi: Ketija Nēringa-Martinsone, Vineta Zēģele un Kārlis Krastiņš. Plecu pie pleca ar jauniešiem bija viņu audzinātāji, kopā ar latviešu skolēniem komandās startēja arī ukraiņu skolēni, bet mācību priekšmetu skolotāji bija tiesnešu amatā. Galvenā tiesneša gods un atbildība tika uzticēta VPVĢ sporta skolotājam Gintam Trēziņam, viņam palīdzēja kolēģes Marta Empele un Evita Kornete.

Pusfinālos un finālā ātri tika noskaidroti pretstafešu uzvarētāji. 9.-12.klašu grupā stiprākas izrādījās „b” klases. Par pārsteigumu sev un citiem vecākos skolas biedrus uzvarēja 9.b klase, otrajā vietā atstājot 12.b klasi, bet trešajā vietā ierindojās 11.b klase. Savukārt  7.-8.klašu grupā 1.vietu izcīnīja 8.d klase, 2.vietu – 7.a klase, bet 3.vietu – 8.a klase. Gan uzvarētāji, gan citas komandas pēc saspringtās cīņas saņēma gabaliņu prieka no „Liepkalnu” saldumiem.

Ātrums, precizitāte, saliedētība – šie bija galvenie nosacījumi, lai komandas gūtu labus rezultātus arī citās sporta pieturās. „Lidojošais paklājs”, „Dvieļu bols”, „Ačgārnie metieni”, „Burvju cepure” un citas aktivitātes noritēja ārā visapkārt skolai, bet „Just Dance” skolēni izdejoja mazajā sporta zālē.

Olimpiskā diena un Olimpiskais mēnesis visā Latvijā šogad tika atzīmēta pavasarī, godinot Latvijas Olimpiskās komitejas dibināšanas dienu 1922. gada 23. aprīlī, bet Pārgaujas ģimnāzijā pavasara aktivitātes tika pārceltas uz rudeni, kas sakrīt ar Eiropas Sporta nedēļu. Tā norisinās no 23. līdz 30.septembrim ar moto „Piecelies un piecel citus!”.

Šī mācību gada 1.semestrī Pārgaujas ģimnāzijā tiek realizēta Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) iniciatīva izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam “Kontakts”. Tas ir kā turpinājums iepriekšējā mācību gadā realizētajam Labbūtības ceļakartes plānam ar mērķi stiprināt skolu pašpārvalžu attīstību, veicinot skolēnu aktīvu pilsonisko līdzdalību un labbūtību.

Iniciatīvu “Kontakts” veido divas daļas – skolu pašpārvalžu komandu mācības un iniciatīvu projektu konkurss. Pavasarī VPVĢ jaunieši – Alise Laura Kjaspere, Laura Luīze Kiļupe un Ralfs Kalniņš, kā arī direktores vietniece audzināšanas darbā Ilva Lakuča piedalījās JSPA mācībās un izstrādāja projekta pieteikumu.

Projektā paredzēts, ka pašpārvaldes jaunieši veido Sporta spēļu un Labbūtības festivālu, kā arī saliedēšanās pasākumus pašpārvaldei ar mērķi radīt skolā tādu atmosfēru, kas iedrošina jauniešus uz iesaistīšanos un aktivitāti, palīdz atrast jaunus draugus, dod iespēju līdzdarboties skolas notikumos. Sporta spēļu festivāls „Olimpiskā Pārgauja” ir labs sākums turpmākiem pasākumiem visa mācību gada garumā.

Pēc dienas sportiskajām aktivitātēm sekoja dažas stundas atpūtas, sporta apavi un treniņtērpi tika nomainīti uz balles tērpiem un augstpapēžu kurpēm, lai visi satiktos jaunā mācību gada pirmajā ballē.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Jaunatnes centrs “Vinda” aicina darbā jaunatnes darbinieku/-ci uz nenoteiktu laiku. Ja Tu vēlies: • organizēt darbu ar jaunatni Valmieras pilsētā; • sadarboties ar jaunatnes politikas īstenošanā iesaistītajām personām un institūcijām; • īstenot un koordinēt informatīvus un izglītojošus pasākumus; • konsultēt jauniešus par pasākumu un projektu izstrādi, īstenošanu, kā arī veicināt jauniešu personības attīstību; un Ja Tev ir : • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • labas angļu valodas zināšanas; • kompetences: vēlme strādāt radoši un piemīt pašiniciatīva; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes; pozitīva un atbildīga attieksme pret darbu; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu, saskaņā ar valsts un pašvaldības izvirzītajām prioritātēm jaunatnes politikas jomā; Par priekšrocību tiks uzskatīta: • pieredze jaunatnes politikas īstenošanā; • zināšanas un izpratne par jaunatnes lietām un tās reglamentējošiem dokumentiem; • augstākā izglītība sociālajās zinībās un apgūta jaunatnes darbinieka apmācību programma; mēs piedāvājam: • pamatalgu pārbaudes laikā 720 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 758 EUR pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • interesantu, radošu, dinamisku un atbildīgu darbu; • darba vietu Valmieras Jauniešu mājā; • radošu, atsaucīgu kolektīvu; • iespējas profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vinda@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Jaunatnes centrā “Vinda”, adrese: Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” jaunatnes darbinieka/-ces amatam”, līdz 2023.gada 14.jūnijam. Tālrunis papildu informācijai: 25663933. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JAUNATNES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-06-14

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 4.80 €/h (pēc pārbaudes laika 5,50 €/h) Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 16.06.2023. uz e-pastu – megija.stalberga@voc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-16 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Dizaina un mākslas vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā vidējās izglītības skolotāju angļu valodā (uz nenoteiktu laiku). ja Tev ir vēlme: • īstenot izglītības programmu mācību priekšmetā Angļu valoda atbilstoši Valsts izglītības standartam; • piedalīties Iestādes pedagoģiskajās sēdēs, mācību priekšmeta jomas darbā, metodiskajās sanāksmēs; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: psiholoģiskā noturība un augsta emocionālā inteliģence; precizitāte; prasme strādāt komandā; komunikācijas un sadarbības prasmes; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; spēja reaģēt uz izglītojamo vajadzībām, kā arī motivēt izglītojamos darbam; mēs piedāvājam: • atalgojumu no 1020 EUR mēnesī par vienu pedagoģisko likmi pirms nodokļu nomaksas; • pilnu darba slodzi (30 kontaktstundas/nedēļā, 1320 kontaktstundas/gadā); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli un CV lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz vdmv@valmiera.edu.lv, vai personīgi Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, adrese: Purva iela 12, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Angļu valodas skolotājs/-a”, līdz 2023.gada 1.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207362. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-07-01

Mūsu partneri