Valmieras Ziņas

Atraktīvā gaisotnē aizvadīts sporta spēļu festivāls “Olimpiskā Pārgauja”

Lasīšanas laiks: 3 min

Piektdien, 23.septembrī, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā (VPVĢ) skolēni nedevās uz stundām, bet gan uz sporta laukumu. Tradicionāli, ka jau daudzus gadus septembra otrajā pusē skolā notiek Olimpiskā diena, bet šogad tā ir nedaudz mainījusi savu nosaukumu. Pasākuma būtība un mērķis gan ir saglabājies – popularizēt aktīvu un sportisku dzīvesveidu, attīstīt līderības un sadarbības prasmes. Šāda sportiskā diena septembrī ir ļoti svarīga arī tāpēc, lai jaunie 7. un 10.klašu kolektīvi labāk iepazītu viens otru, saliedētos un izveidotos par draudzīgu un spēcīgu komandu ne tikai sporta spēlēs, bet arī mācību darbā un ārpusklases aktivitātēs.

Kā parasti, sportiskā diena iesākās ar kopīgu vingrošanu, kuru šoreiz vadīja skolēnu domes aktīvists Eriks Kohanovs. Sekoja dubultais skrējiens apkārt sporta laukumam, un tad jau pats saspringtākais posms – pretstafetes. Reizēm gan nešķiet taisnīgi, ja klasei, kurā pārsvarā mācās meitenes, jāsacenšas ar citām klasēm, kur abi dzimumi ir līdzsvarā vai pat ir puišu pārsvars, bet ir iespēja revanšēties citās sporta disciplīnās. Šogad pretstafetēs startēja arī trīs pedagogi: Ketija Nēringa-Martinsone, Vineta Zēģele un Kārlis Krastiņš. Plecu pie pleca ar jauniešiem bija viņu audzinātāji, kopā ar latviešu skolēniem komandās startēja arī ukraiņu skolēni, bet mācību priekšmetu skolotāji bija tiesnešu amatā. Galvenā tiesneša gods un atbildība tika uzticēta VPVĢ sporta skolotājam Gintam Trēziņam, viņam palīdzēja kolēģes Marta Empele un Evita Kornete.

Pusfinālos un finālā ātri tika noskaidroti pretstafešu uzvarētāji. 9.-12.klašu grupā stiprākas izrādījās „b” klases. Par pārsteigumu sev un citiem vecākos skolas biedrus uzvarēja 9.b klase, otrajā vietā atstājot 12.b klasi, bet trešajā vietā ierindojās 11.b klase. Savukārt  7.-8.klašu grupā 1.vietu izcīnīja 8.d klase, 2.vietu – 7.a klase, bet 3.vietu – 8.a klase. Gan uzvarētāji, gan citas komandas pēc saspringtās cīņas saņēma gabaliņu prieka no „Liepkalnu” saldumiem.

Ātrums, precizitāte, saliedētība – šie bija galvenie nosacījumi, lai komandas gūtu labus rezultātus arī citās sporta pieturās. „Lidojošais paklājs”, „Dvieļu bols”, „Ačgārnie metieni”, „Burvju cepure” un citas aktivitātes noritēja ārā visapkārt skolai, bet „Just Dance” skolēni izdejoja mazajā sporta zālē.

Olimpiskā diena un Olimpiskais mēnesis visā Latvijā šogad tika atzīmēta pavasarī, godinot Latvijas Olimpiskās komitejas dibināšanas dienu 1922. gada 23. aprīlī, bet Pārgaujas ģimnāzijā pavasara aktivitātes tika pārceltas uz rudeni, kas sakrīt ar Eiropas Sporta nedēļu. Tā norisinās no 23. līdz 30.septembrim ar moto „Piecelies un piecel citus!”.

Šī mācību gada 1.semestrī Pārgaujas ģimnāzijā tiek realizēta Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) iniciatīva izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam “Kontakts”. Tas ir kā turpinājums iepriekšējā mācību gadā realizētajam Labbūtības ceļakartes plānam ar mērķi stiprināt skolu pašpārvalžu attīstību, veicinot skolēnu aktīvu pilsonisko līdzdalību un labbūtību.

Iniciatīvu “Kontakts” veido divas daļas – skolu pašpārvalžu komandu mācības un iniciatīvu projektu konkurss. Pavasarī VPVĢ jaunieši – Alise Laura Kjaspere, Laura Luīze Kiļupe un Ralfs Kalniņš, kā arī direktores vietniece audzināšanas darbā Ilva Lakuča piedalījās JSPA mācībās un izstrādāja projekta pieteikumu.

Projektā paredzēts, ka pašpārvaldes jaunieši veido Sporta spēļu un Labbūtības festivālu, kā arī saliedēšanās pasākumus pašpārvaldei ar mērķi radīt skolā tādu atmosfēru, kas iedrošina jauniešus uz iesaistīšanos un aktivitāti, palīdz atrast jaunus draugus, dod iespēju līdzdarboties skolas notikumos. Sporta spēļu festivāls „Olimpiskā Pārgauja” ir labs sākums turpmākiem pasākumiem visa mācību gada garumā.

Pēc dienas sportiskajām aktivitātēm sekoja dažas stundas atpūtas, sporta apavi un treniņtērpi tika nomainīti uz balles tērpiem un augstpapēžu kurpēm, lai visi satiktos jaunā mācību gada pirmajā ballē.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Kārliena” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā SOCIĀLO PEDAGOGU (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 16A, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 10,53 stundu slodzi nedēļā (0,351 likmes). Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • veidot lietišķu sadarbību ar Iestādes darbiniekiem, izglītojamiem, viņu vecākiem un citu institūciju darbiniekiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī sniegt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 315,90 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un darba pienākumu veikšanai atbilstošu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumentu kopijas gaidīsim līdz 2022.gada 29.decembrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 16A, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā karliena@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 27856005. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 16A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-29 Kontaktpersona: CV, piet vēst.un izgl.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu karliena@valmiera.edu.lv

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada būvvaldes (turpmāk – Būvvalde) juriskonsultu/-i (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • izvērtēt būvniecības dokumentāciju atbilstoši Latvijas Republikā spēkā esošajiem lietu un saistību tiesību reglamentējošajiem normatīvajiem aktiem; • sagatavot atbilžu, administratīvo aktu un uzziņu projektus uz fizisko un juridisko personu iesniegumiem par Būvvaldes kompetencē esošajiem jautājumiem; • atbilstoši Būvvaldes pilnvarojumam pārstāvēt Būvvaldi tiesā; • piedalīties Pašvaldības lēmumu, saistošo noteikumu un Būvvaldes iekšējo normatīvo aktu izstrādāšanā un sniegt ieteikumus par citu iestāžu sagatavoto ārējo normatīvo aktu projektiem; • sniegt juridiskas konsultācijas Būvvaldes darbiniekiem par Būvvaldes kompetencē esošajiem jautājumiem; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība tiesību zinātnēs; • vismaz 2 (divu) gadu darba pieredze specialitātē; • būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 10.mēnešalgu grupai no 970 EUR līdz 1135 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV) un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Juriskonsulta/-es amatam” līdz 2022.gada 15.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JURISKONSULTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-15 Kontaktpersona: CV, piet.vēst.,augst.izgl.dok.kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu:personals@valmierasnovads.lv

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Nekustamā īpašuma apsaimniekošanas pārvaldes Īpašumu un infrastruktūras apsaimniekošanas nodaļā BŪVINŽENIERI (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • organizēt un piedalīties būvniecības procesos Pašvaldības un tās iestāžu būvprojektu realizācijas laikā; • piedalīties būvprojektēšanas uzdevumu sagatavošanā, izvērtēt būvprojektus to izstrādes procesā; • veikt Pašvaldības būvju vizuālo/ tehnisko apsekošanu, atzinumu sagatavošanu, sniegt priekšlikumus un ieteikumus par prioritāri nepieciešamajiem Pašvaldības ēku un būvju remontdarbiem; • izstrādāt/ organizēt Pašvaldības vajadzībām nepieciešamās remontdarbu tāmes, veikt izmaksu aplēses investīciju projektiem; • piedalīties ES struktūrfondu līdzfinansēto būvobjektu projektu pieteikumiem un atskaitēm nepieciešamās būvprojektu un būvniecības dokumentācijas sagatavošanā; un ja Tev ir: • otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība (vai tai pielīdzināma augstākā izglītība) būvniecības jomā; • vismaz trīs gadu praktiskā pieredze būvniecības jomā; • sertifikāts ēku būvdarbu vadīšanā, būvuzraudzībā tiks uzskatīts par priekšrocību; • normatīvo aktu pārzināšana būvniecības jomā; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, “Būvniecības informācijas sistēma” (BIS) portālā, Būvju informācijas modelēšanas (BIM) sistēmā un biroja tehniku; • B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Būvinženiera/-es amatam” līdz 2022.gada 15.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207138. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BŪVINŽENIERIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-15 Kontaktpersona: CV, piet.vēst. un izgl.dok.kopiju ar norādi sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv, 64207138.

Mūsu partneri