Valmieras Ziņas

Atklāta Elitas Patmalnieces izstāde Valmieras muzejā

Lasīšanas laiks: 2 min

Piektdien 7.martā Valmieras Muzeja izstāžu namā tika atklāta gleznotājas un modes mākslinieces Elitas Patmalnieces izstāde “Elitas pasaule”, kurā varēs aplūkot mākslinieces radītās gleznas un tērpus. Kā novēroja portāls “Valmieras Ziņas”, atklāšanas pasākumā piedalījās arī pati māksliniece.

Kamēr ārā pavasaris tikai plāno atplaukt ziedos un krāsās, Valmieras muzejā tas jau ir ieradies. Ienākot izstāžu zālē, pat vēl neredzot ne mākslinieces darbus, ne viņu pašu, ir sajūta kā pēc pirmā bērzu sulas malka. Telpa ir burtiski pārpildīta ar īpašu auru, pēc kuras, atgriežoties savās ikdienas gaitās, kādu laiku vajadzētu krietni papūlēties, lai atrastu sevī negatīvas emocijas.

Ar diviem vārdiem varētu apzīmēt “Elitas pasauli” – krāšņums un sievišķība. Katrā Elitas darbā ir visas varavīksnes krāsas, taču tās neaizēno cita citu. Tās ir izkārtotas perfektā tandēmā, kas kopā veido acīm tīkamu skatu. Pat no melna auduma veidotie tērpi ir padarīti krāšņi, pats radītais tērps ir licis melnajai krāsai izskatīties košai un jautrai.

“Elitas pasaule” izstaro sievišķību un smalkumu – to, par kuru, mēs, sievietes, nereti aizmirstam ikdienas steigā un rutīnā. Iespējams, latviešu sievietēm tas ir raksturīgi – ar laiku aizmirst par sevi, par to, ka esam sievietes. “Elitas pasaule” atgādina, ka šī sievišķība nekur nav pazudusi, tikai jāliek citiem to ieraudzīt, bet vispirms tā jāierauga katram pašam.

Kā pati māksliniece saka: “Ir jādzīvo šeit un tagad, jāpriecājas par visu un jābauda mirklis.” Šo mirkli, gabaliņu no “Elitas pasaules” katram ir iespēja ieraudzīt un paņemt līdzi, lai krāsaināku, sievišķīgāku un jautrāku veidotu savējo.

(Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto programmētāja amatu uz nenoteiktu laiku (nepilns darba laiks – 20 stundas nedēļā) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs (vai pēdējā kursa students), zināšanas HTML, PHP, CSS, JavaScript, MySQL, par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšēja pieredze tīmekļa sistēmu izstrādē, kā arī pieredze CMS, labas latviešu un angļu valodas zināšanas, augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas prasmes, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, analītiska domāšana, iniciatīva. Galvenie pienākumi: esošo tīmekļa sistēmu uzturēšana un optimizēšana, jaunu tīmekļa sistēmu izstrāde un ieviešana. Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu, sociālās garantijas, izaugsmes iespējas un iespēju iesaistīties projektos, garantētu un regulāru atalgojumu 890,00 EUR pirms nodokļu nomaksas mēnesī Pretendentiem motivācijas vēstuli, dokumentu kopijas, kas apliecina izglītību (vai izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pasta adresi agrita.somase@va.lv vai iesniegt personīgi Valmierā, Cēsu ielā 4, kabinetā Nr.C204 ar norādi „Konkursam uz programmētāja amatu” līdz 2022.gada 26.jūlijam. Par tehniskajiem jautājumiem un darba pienākumiem zvanīt: 29340322 (Jānis Kleinbergs, IT grupas vadītājs) Profesija: PROGRAMMĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-26 Kontaktpersona: Motivācijas vēstuli, izglītības dok. kopijas ( izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pastu Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri