Valmieras Ziņas

Ārlietu ministrijas pārstāvji stāsta kā ceļot droši un atklāj izstādi Vidzemes Augstskolā

24.aprīlī Ārlietu ministrijas (ĀM) Konsulārā departamenta Konsulārās palīdzības nodaļas vadītāja Sandra Salmiņa-Šuke un pirmā sekretāre Diāna Eglīte viesojās Vidzemes Augstskolā (ViA) ar lekciju “Ceļo droši”.

Lekcijas laikā studenti tika iesaistīti interaktīvā aktivitātē par drošas ceļošanas nosacījumiem, izspēlējot “Ceļo droši” zināšanu testu. Ārlietu ministrijas izstrādātais tests ir studentiem noderīgs, lai viņu rīcībā būtu informācija, kā sagatavoties ceļojumam un kur nepieciešamības gadījumā vērsties pēc palīdzības ārkārtas situācijā.

Lekcija kalpoja arī kā atklāšanas pasākums izstādei “Ceļošanas un pārvietošanās brīvība. 16.–20. gadsimta pirmās puses ceļojumu dokumenti”, kas līdz 16. maijam ir apskatāma ViA Tērbatas ielā 10.

„Izstāde apliecina, ka mūsu priekšteči mācību, darba vai tūrisma nolūkos devušies uz ārzemēm jau tad, kad par drošu ceļošanu nevarējām runāt ne juridiski, ne politiski. Tādēļ labprāt aicinu atcerēties, ka patiesu ceļošanas brīvību eiropieši ieguva tikai līdz ar Šengenas līguma noslēgšanu pirms desmit gadiem 2007. gada decembrī. Šobrīd Šengenas zona aptver 26 valstis ar vairāk nekā 400 miljoniem iedzīvotāju,”

uzsvēra valsts sekretārs A. Pildegovičs.

Izstāde tapusi, sadarbojoties ĀM un Latvijas Valsts vēstures arhīvam. Tā sniedz ieskatu Latvijas iedzīvotāju ceļošanas paradumu attīstībā, ilustrējot dažādus vēstures un ārpolitikas aspektus. Izstādē apskatāma neatkarīgās Latvijas diplomāta un okupācijas laikā pārstāvja ASV Jūlija Feldmana pases, Latvijas Sapņu komandas – Eiropas 1935. gada čempionāta basketbolā uzvarētājas vienotā ceļošanas dokumenta kopija un citi interesanti eksponāti.

Detalizēta informācija par drošu ceļošanu pieejama Ārlietu ministrijas mājas lapā, ministrijas Facebook kontā @ceļodroši, mobilajā lietotnē “Ceļo droši”. Lai konsulārais dienests ārvalstīs ārkārtas situācijā nokļuvušajiem varētu sniegt nepieciešamo palīdzību, ministrija aicina ceļotājus reģistrēties Konsulārajā reģistrā. Vairāk: https://www.latvija.lv/lv/Epakalpojumi/EP139/Apraksts

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri