Valmieras Ziņas

Arbūzu gaspačo

Lasīšanas laiks: 3 min

Vai jūs kādreiz esat mēģinājuši arbūzu gaspačo? Tā ir auksta vasaras zupa, kurā tomātus aizstāj arbūzs. Šajā portāla simplyrecipes.com versijā joprojām izmantoti daži tomāti, kas atgādina par saistību ar tradicionālo gaspačo. Arbūzs piešķir šai zupai nedaudz saldenu garšu un aromātu.

Tāpat, kā gadījumā ar tradicionālo gaspačo, zupa garša kļūs tikai labāka, ja jūs to atstāsies uz nakti ledusskapī. Tas ļaus dažādām garšām un aromātiem labāk sajaukties vienā veselumā. Šī ir ideāla viegla maltīte karstā dienā. Jūs varat zupu pagatavot lielā katlā un baudīt to vairākas dienas.

Gatavošanas laiks: 30 minūtes

Sastāvdaļas 6 porcijām

Sastāvdaļu sarakstā ir atsevišķi norādīts daudzums rupji un smalki sagrieztajiem sarkanajiem sīpoliem, paprikai, gurķim, un jalapeno pipariem. Rupji sagrieztos sīpolus, piparus, gurķi un jalapeno piparu atsevišķi sablendē biezenī, savukārt smalki sagrieztos dārzeņus pievieno atpakaļ zupā pēc tam, kad pārējās sastāvdaļas ir sablendētas.

 • 1 sarkanais sīpols – puse rupji sakapāta, puse smalki sakapāta
 • 1-2 sarkanās paprikas – 1/4 rupji sagriezta, 3/4 smalki sagriezta
 • 1-2 nomizoti, no sēklām atbrīvoti gurķi – puse rupji sagriezta, puse smalki sagriezta
 • 1 jalapeno pipars – puse rupji sakapāta, puse smalki sakapāta (vairāk vai mazāk pēc garšas)
 • 2 glāzes sagrieztu svaigu tomātu
 • 6 līdz 7 glāzes sagriezta arbūza
 • 1/4 glāzes sasmalcināta koriandra
 • 1/4 līdz 1/2 glāzes sarkanvīna etiķa (vairāk vai mazāk pēc garšas, atkarībā no arbūza un tomātu salduma)
 • 1 ēdamkarote Košera sāls
 • 1 ēdamkarote olīveļļas

Dekoram

 • Skābais krējums
 • Kubiņos sagriezts avokado
 • Koriandrs

Gatavošana

1. Ielieciet rupji sasmalcināto sīpolu, papriku, gurķi, jalapeno piparu un koriandru jaudīgā blenderī. Neaizmirstiet atlikt malā smalki sakapātos dārzeņus vēlākai izmantošanai! Pievieno arī tomātus un pulsa režīmā sablendē biezenī. Pievieno arbūzu un atkal pulsa režīmā blendē līdz biezeņa konsistencei. Ielej lielā bļodā.

2. Ja jūsu blenderis nav pietiekami liels, vai, ja vēlaties izmantot virtuves kombainu, blendēšanu nāksies veikt vairākos piegājienos. Iegremdēšanas blenderis, visticamāk, nestrādās, jo nav pietiekami daudz šķidruma.

3. Nogaršojiet gaspačo un pievienojiet sarkanvīna etiķi, lai līdzsvarotu arbūza un tomātu saldumu. Atkarībā no tā, cik salds ir arbūzs, un, cik skābi vai saldi tomāti, jums būs nepieciešams pievienot vairāk vai mazāk sarkanvīna etiķi. Tātad, sāciet ar 1/4 glāzes etiķa, un turpiniet pievienot pa ēdamkarotei, līdz esat sasniedzis vēlamo garšu. Pievienojiet pēc garšas sāli un olīveļļu.

4. Iemaisiet zupā smalki sakapātos sīpolus, papriku, gurķi, un jalapeno piparu. Atdzesējiet gaspačo vismaz stundu, bet vislabāk atstājiet to ledusskapī uz nakti, lai zupa iegūst izteiktāku garšu. Pievienojiet vairāk sāli pēc garšas, ja tas nepieciešams.

5. Zupu dekorē ar krējumu, kubiņos sagrieztu avokado un sasmalcinātu svaigu koriandru. Var arī pievienot kubiņos sagrieztu apgrauzdētu maizi.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTU (profesiju klasifikatora koda Nr. 2432 08) uz noteiktu laiku (līdz 06.2023.) Piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu (no 835 līdz 1190 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Teicamus darba apstākļus atbalstošā kolektīvā Prasības pretendentam: Augstākā izglītība humanitāro, komunikācijas vai sociālo zinātņu jomā Zināšanas un pieredze sociālo mediju komunikācijas īstenošanā Profesionālās iemaņas un pieredze informatīvo, publicitātes un reprezentatīvo materiālu sagatavošanā Valsts valodas zināšanas augstākajā līmenī, ļoti labas angļu valodas zināšanas Spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus un uzņemties atbildību Par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšējā pieredze komunikāciju jomā Par priekšrocību tiks uzskatīta prasme strādāt ar vizuālās apstrādes programmām B kategorijas autovadītāja apliecība Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt atvērtu komunikāciju starp izglītības iestādi un sabiedrību Plānot komunikācijas projektus, kampaņas un pasākumus, atspoguļot tos masu medijos Izstrādāt un realizēt jauno audzēkņu uzņemšanas kampaņu Vadīt komunikāciju sociālajos medijos Gatavot preses relīzes (ziņas medijiem) par izglītības iestādes aktualitātēm Sadarboties ar masu medijiem (laikrakstiem, televīziju, žurnāliem, avīzēm, portāliem) Izstrādāt izglītības iestādes reprezentācijas materiālus atbilstoši iestādes zīmola vadlīnijām Veidot izglītības iestādes mājas lapas un sociālo tīklus saturu (Facebook, TikTok, Youtube, Instagram) Tālrunis informācijai: Attīstības nodaļas vadītāja Linda Riba T: 20083787. CV, motivētu pieteikumu (uz 1 A4 lapas) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv ar norādi “Sabiedrisko attiecību speciālista vakancei” līdz 2022.gada 28.janvārim plkst.16:00. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: SABIEDRISKO ATTIECĪBU SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-28

SIA L.P. JANA  aicina darbā LIETVEDI Galvenie darba pienākumi: Nodrošināt lietvedības procesu uzņēmumā (dokumentu saņemšanu, reģistrāciju, noformēšanu, apriti, sistematizāciju, lietu veidošanu, uzglabāšanu, sagatavošanu nodošanai arhīvā); Sagatavot dažāda veida pārskatus, izziņas, vēstules, rīkojumus u.tml. savas kompetences ietvaros. Prasības pretendentam: Dokumentu pārvaldības (lietvedības) procesa pārzināšana; Zināšanas lietvedību reglamentējošo normatīvo aktu jomā; Vēlama darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā; Komunikabilitāte, teicamas saskarsmes spējas, precizitāte un augsta atbildības sajūta; Labas prasmes darbā ar biroja tehniku un datoru (MS Office); Ievērot darba kārtību un ētikas normas; Prasme plānot savu laiku un noteikt prioritātes; Psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; Valsts valodas prasme augstākajā līmenī; Darba pienākumu veikšanai nepieciešamā izglītība: minimālā – vidējā izglītība, vēlama – augstākā izglītība. Atalgojums: no 750 euro mēnesī. Darba vieta: Beātes iela 21 - 16, Valmiera, Valmieras novads. CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Pieteikumu iesniegšanas termiņš - 03.02.2022. Profesija: LIETVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 20, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-03 Kontaktpersona: CV un pieteikuma vēstuli sūtīt uz lpjana@inbox.lv, tālrunis uzziņām – 26685222, Harijs. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri