Valmieras Ziņas

Aptauja: Vairāk nekā trešdaļa iedzīvotāju dāvanas sarūpē pēdējā brīdī

Vairāk nekā trešdaļa iedzīvotāju dāvanas sarūpē pēdējā brīdī, bet kā kārotākā dāvana tiek norādīts ceļojums, par veikto iedzīvotāju aptauju aģentūru LETA informēja veikala “Debenhams” pārstāvji.

Aptaujā secināts, ka Ziemassvētku dāvanu sarūpēšanu 40% vīriešu un 33% sieviešu atstāj uz pēdējo brīdi, iegādājoties dāvanas nedēļu pirms svētkiem. Tāpat aptaujas dati rāda, ka tikai neliela daļa jeb 13% Latvijas iedzīvotāju par dāvanu sarūpēšanu domā laicīgi – vismaz mēnesi pirms svētkiem.

“Debenhams Latvia” valdes loceklis Ivars Plaudis-Lasmanis stāstīja, ka Latvijas pircēju paradumi ir nemainīgi, jo pārsvarā visas dāvanas tiek iegādātas veikalos un Ziemassvētku tirdziņos.

“Taču esam novērojuši, ka aizvien biežāk iedzīvotāji izmanto ārvalstu mājaslapu sniegtās priekšrocības, jo tās piedāvā plašāku sortimentu un lētākas preces, kā arī iespēju preces pasūtīt uz sev izdevīgāko adresi. Lai arī interneta veikalu popularitāte nemitīgi pieaug, Latvijas iedzīvotāji tiešsaistē iegādājas salīdzinoši nelielu skaitu Ziemassvētku dāvanu, jo pastāv risks iegādātās preces nesaņemt laikus,” atzina Plaudis-Lasmanis.

Tāpat aptaujā secināts, ka katrs piektais respondents Ziemassvētkos dāvanā vēlētos saņemt ceļojumu. Sievietes salīdzinājumā ar vīriešiem biežāk vēlētos saņemt kosmētiku un smaržas, savukārt vīrieši sapņo, ka Ziemassvētkos varētu saņemt jaunu automašīnu.

Par praktiskākajām dāvanām respondenti atzina dāvanu kartes un dažādu pasākumu biļetes, bet par vissirsnīgākajām dāvanām – personīgas, dāvinātāja gatavotas lietas.

Aptauja veikta šā gada novembrī “Norstat” interneta vietnē, kopumā aptaujājot 1000 respondentu no visas Latvijas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA „Firma Madara’89”,- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmieras ielā 7,Rubenē,Kocēnu novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. Pircēju apkalpošana pie kases. Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs RUBENĒ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras iela 7, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-30 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri