Valmieras Ziņas

Aptauja: Vairāk nekā trešdaļa iedzīvotāju dāvanas sarūpē pēdējā brīdī

Vairāk nekā trešdaļa iedzīvotāju dāvanas sarūpē pēdējā brīdī, bet kā kārotākā dāvana tiek norādīts ceļojums, par veikto iedzīvotāju aptauju aģentūru LETA informēja veikala “Debenhams” pārstāvji.

Aptaujā secināts, ka Ziemassvētku dāvanu sarūpēšanu 40% vīriešu un 33% sieviešu atstāj uz pēdējo brīdi, iegādājoties dāvanas nedēļu pirms svētkiem. Tāpat aptaujas dati rāda, ka tikai neliela daļa jeb 13% Latvijas iedzīvotāju par dāvanu sarūpēšanu domā laicīgi – vismaz mēnesi pirms svētkiem.

“Debenhams Latvia” valdes loceklis Ivars Plaudis-Lasmanis stāstīja, ka Latvijas pircēju paradumi ir nemainīgi, jo pārsvarā visas dāvanas tiek iegādātas veikalos un Ziemassvētku tirdziņos.

“Taču esam novērojuši, ka aizvien biežāk iedzīvotāji izmanto ārvalstu mājaslapu sniegtās priekšrocības, jo tās piedāvā plašāku sortimentu un lētākas preces, kā arī iespēju preces pasūtīt uz sev izdevīgāko adresi. Lai arī interneta veikalu popularitāte nemitīgi pieaug, Latvijas iedzīvotāji tiešsaistē iegādājas salīdzinoši nelielu skaitu Ziemassvētku dāvanu, jo pastāv risks iegādātās preces nesaņemt laikus,” atzina Plaudis-Lasmanis.

Tāpat aptaujā secināts, ka katrs piektais respondents Ziemassvētkos dāvanā vēlētos saņemt ceļojumu. Sievietes salīdzinājumā ar vīriešiem biežāk vēlētos saņemt kosmētiku un smaržas, savukārt vīrieši sapņo, ka Ziemassvētkos varētu saņemt jaunu automašīnu.

Par praktiskākajām dāvanām respondenti atzina dāvanu kartes un dažādu pasākumu biļetes, bet par vissirsnīgākajām dāvanām – personīgas, dāvinātāja gatavotas lietas.

Aptauja veikta šā gada novembrī “Norstat” interneta vietnē, kopumā aptaujājot 1000 respondentu no visas Latvijas.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri