Valmieras Ziņas

Akcijas laikā nolietotas elektrotehnikas savākšanas pieteikumi desmitkāršojas

Lasīšanas laiks: 3 min

Šī gada aprīlī notika pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA “ZAAO” (ZAAO) organizēta akcija “EKO ZVANS!”, kuras laikā iedzīvotāji varēja pieteikt neizjauktas nolietotas elektrotehnikas bezmaksas savākšanu. Klientu apkalpošanas speciālisti saņēma 870 klientu pieteikumus, kas ir 10 reizes vairāk zvanu par konkrētā pakalpojuma nodrošināšanu nekā vidēji citos gada mēnešos, kad netiek izsludināts akcijas periods, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA ZAAO sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Leimane.

Akcijas pieteikumu apkalpošana lielā pieprasījuma dēļ turpinās vēl visu maija mēnesi, paredzamais pārstrādei nodotais apjoms sasniegs 100 tonnas.

ZAAO Atkritumu apsaimniekošanas daļas vadītāja Ginta Gailuma: “Paldies visiem, kas iesaistās nolietotas elektrotehnikas nodošanā pārstrādei, tādejādi saudzējot dabas resursus jaunu preču ražošanai. Akcijas periodos ik gadu pārliecināmies par to, ka cilvēki aizvien veido nolietotu lietu uzkrājumus savās mājsaimniecībās un tas pārsteidz, jo atgādinu, ka nolietotas elektrotehnikas savākšanas pakalpojums tiek sniegts arī ikdienā, izbraucot uz privātpersonas vai juridiskas personas norādīto adresi, iepriekš vienojoties par savākšanas dienu. Klientam ir jāsedz transporta pakalpojuma maksa. Bez maksas nolietotu neizjauktu elektrotehniku iespējams nodot divdesmit vienā ZAAO darbības reģiona EKO laukumā.”

Akcijas organizatori kopā ar tās atbalstītājiem AS “Sadales tīkls” un zīmoliem “iRobot” / “MansRobots” vērsa uzmanību ne tikai uz vides aizsardzības jautājumiem, bet akcentēja arī elektrodrošību un produktu ilgtspēju. Ir svarīgi atbildīgi rīkoties, nodot nokalpojušu elektrotehniku pārstrādei, nelietot bojātas elektriskās un elektroniskās iekārtas, lai neapdraudētu savu veselību un īpašumu, tāpat kā ļoti būtiski jau preču iegādes posmā izdarīt izvēli par labu kvalitatīvām un ilgmūžīgām precēm.

Iedzīvotāji akcijas laikā visbiežāk pieteica ledusskapju, televizoru un veļas mazgājamo mašīnu nodošanu. Tāpat akcijas laikā nogādāšanai uz pārstrādi sagatavoti datori un to monitori, ūdens sildīšanas boileri, printeri, saldētavas, putekļu sūcēji, plītis, kases aparāti, svari, radio aparāti, zāles pļāvēji, radiatori, cepeškrāsnis, lampas un citas iekārtas.

Akcijas sadarbības partnera AS Sadales tīkls” pārstāvis, Mācību centra elektrozinību mācību vadītājs Artūrs Šmats: “Priecājamies, ka akcijas “EKO ZVANS” pieteikumu skaits šogad ir gandrīz dubultojies – tas liecina, ka iedzīvotāji kļūst arvien apzinīgāki, rūpējas par savu vidi un vēlas dzīvot zaļāk! Nodotās, savu laiku nokalpojušās elektroierīces ir solis pretī drošas mājokļa vides veidošanā, jo katra bojātā elektroierīce, ko iedzīvotāji līdz šim bija izmantojuši, radīja būtiskus riskus gūt nopietnas elektrotraumas un palielināja iespēju izcelties ugunsgrēkiem. Bojājumu gadījumā īpaši bīstamas ir tādas jaudīgas sadzīves tehnikas vienības kā cepeškrāsnis, boileri un putekļu sūcēji. No šādas nolietotas elektrotehnikas ir laikus jāatbrīvojas drošā un pareizā veidā, tāpēc novērtējam arvien pieaugošo iedzīvotāju aktivitāti. Ceram, ka akcijas rezultāti savā ziņā atspoguļosies arī šī gada elektrotraumu statistikā un tā turpinās samazināties. Paldies akcijas organizatoriem!”

Akcija “EKO ZVANS” notika ZAAO darbības reģionā – Cēsu, Limbažu, Saulkrastu, Smiltenes, Valkas, Valmieras novados, kā arī Siguldas novada Krimuldas un Lēdurgas pagastos un Balvu novada Baltinavas, Lazdukalna, Rugāju, Kupravas, Medņevas, Susāju, Šķilbēnu, Vecumu un Žīguru pagastos.

Akcijas izlozes uzvarētāji:

Galveno balvu – iRobotu – ieguva Valdis Linde.

AS “Sadales tīkls” balvas ieguva:

elektroniskos pagarinātājus ar USB ligzdu – Vilnis Bērziņš, Maruta Žukovska, Valērijs Vorobjovs, Evita Kutakova, Endija Parāne; bateriju lādētājus – Vija Kozlovska, Oksana Pētersone, Laimonis Putniņš, Edīte Ose, Ilgvars Cinis.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes arhitektu/-i (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt estētiskas un drošas vides veidošanas principu un būvniecības tiesiskuma ievērošanu Pašvaldības administratīvajā teritorijā; - pārraudzīt arhitektoniskās kvalitātes principa ievērošanu, ciktāl tas attiecas uz būves iekļaušanos ainavā un pilsētvidē; - izskatīt būvniecības ieceres, pārbaudīt lēmumos ietverto nosacījumu izpildi un iesniegto dokumentu saturu normatīvajos aktos noteiktajā apjomā; - organizēt būvniecības ieceru publisko apspriešanu; - strādāt ar “Būvniecības informācijas sistēmu” (BIS) un datu bāzēm; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība arhitekta specialitātē; - arhitekta patstāvīgās prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību; - vismaz divu gadu darba pieredze arhitekta darbā, kas saistīta ar būvprojektu izstrādi un būvniecības normatīvo aktu pielietošanu; - būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; - pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; - labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; - labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; - B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „ Arhitekta/-es amatam” līdz 2022.gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri