Valmieras Ziņas

Aizvadīts kārtējais, bet tomēr citāds izlaidums

Lasīšanas laiks: 2 min

Jūnijs ir izlaidumu laiks. Viss tāpat kā gadu no gada: smaržo vīstošās meijas, vāzēs bagātīgi saliktas krāsainās lupīnas, nāk eleganti puiši un meitenes skaistās kleitās… Un tomēr šogad izlaidums ir citādāks – apsveicēju rindās un ar distanci vien paši tuvākie cilvēki, nav direktores rokasspiediena un audzinātājas sveikšana arī tāda atturīga…

Arī Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas 9.klašu izlaidums ir atšķirīgāks no iepriekšējiem gadiem. Uzrunājot skolēnus un skolotājus, direktore Agita Zariņa sev un citiem atgādina, ka jābūt uzmanīgiem ar saviem solījumiem. Pirms trīs gadiem viņa 7.klases skolēniem solīja, ka jauniešiem izlaidums būs izremontētā un skaistā svinību zālē. Diemžēl ieilgusī pandēmija un ierobežojumi ļauj izlaidumam notikt vien skolas iekšpagalma zaļajā zālītē… Šīs skolas vēsturē tā ir pirmā reize, kad izlaidums notiek ārā.  Pirmo reizi kopā ar direktores vietnieci Ilvu Lakuču izlaidumu vada arī jaunais mācību pārzinis Rūdolfs Roķis. Tā kā klases ir lielas (9.klasi beidz 108 skolēni), svinīgais pasākums notiek četras reizes. Un ir patīkami redzēt izstīdzējušos un mazliet samulsušos jauniešus, kuru sejas pēdējā laikā varēja redzēt vien Zoom mazajos lodziņos.

Jau nākošnedēļ daudzi no jauniešiem dosies atkal uz skolu, lai iesniegtu dokumentus 10.klasē, bet vidusskolā jau būs citi klasesbiedri.  Trīs pamatskolas gadi pavadīti un vēl trīs vidusskolas gadi ir priekšā četrām audzinātājām: Ērikai Ivanovai, Evitai Kornetei, Laumai Lācei un Ivetai Šteindālei. Un gluži kā Dona dziesmā, ko izlaidumā izpildīja Imants Točs un skolas psiholoģe Sabīne Petruseviča, kopā ar jauniešiem arī turpmāk viņu priekos un raizēs būs viņu vecāki:

Ielas pašā galā aug bērzi kā bērnībā,

Bērzos putnu mammas un tēti vēl nomodā…

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri