Valmieras Ziņas

Aicina pieteikties kustību mākslas darbnīcās Valmieras vasaras teātra festivālā

Lasīšanas laiks: 3 min

Programmas Culture Moves Europe – Call for Residency Hosts ietvaros šogad Valmieras vasaras teātra festivālā rezidēs divas kustību mākslinieces – Stefānija Felbere (Stephanie Felber) no Vācijas un Matilda Lindstroma (Matilda  Lindström) no Somijas. Rezidences laikā viņas attīstīs savas idejas skatuves mākslas notikumiem jauniešiem un iepazīsies ar vietējiem iedzīvotājiem, aicinot bez maksas piedalīties vairākās radošajās darbnīcāsi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja festivāla pārstāve Lija Lauze.

Kopumā notiks trīs radošās darbnīcas – Mežonīgie parkūra klauni, Pilsēta_ķermeņi, Pilsētas kartohoreogrāfija. Pieteikšanās darbnīcām atvērta līdz 16.jūlijam! https://forms.gle/StfNT8SXBn8k3hYM9

Matilda Lindstroma ir fiziskā teātra māksliniece, kura izglītību ieguvusi Dellarte International (Kalifornija), un piecus gadu strādā šajā jomā kā izpildītāja, režisore un pasniedzēja gan Kalifornijā, gan Somijā.  Viss, ko viņa rada, sākas no fiziskā ķermeņa, un viņa uzskata, ka tas ir lielākais radošuma un stāstu stāstīšanas instruments. Matildai patīk strādāt ar visu vecumu un dažādas izcelsmes cilvēkiem. Lielāko daļu darba gadu viņa ir pavadījusi ar jauniešiem, bērniem un pusaudžiem. Somijā viņa atklāja parkūru, un sāka gan apgūt, gan arī pasniegt šī sporta veida pamatus. Parkūru māksliniece iemīlēja galvenokārt tāpēc, ka kustības pamatā ir vide – kustība ir atkarīga no telpas un tās iekārtojuma, paverot jaunas radošās izpausmes iespējas.

Matilda vadīs darbnīcu Mežonīgie parkūra klauni (Rouge Parkour Clowns)

20. jūlijs plkst. 14:00 – 18:00 

Dalībnieku vecums: 14 – 18 gadi

Darbnīcas dalībniekiem būs iespēja apgūt parkūra pamatelementus gan pilsētvidē, gan iekštelpās. Darbnīcas laikā tiks apgūti arī pamatelementi klauna tēla veidošanā un šo abu elementu apvienošanā. Dalībai darbnīcā nav nepieciešama iepriekšēja pieredze parkūrā, bet ja ir iepriekšēja pieredze, nodarbojoties ar kādu sportu, dalībniekam būs plašākas kustību iespējas.

Stefānija Felbera ir horeogrāfu apvienības Tanztendenz Munchen e.V. (www.tanztendenz.de) dalībniece, kas caur kustību palīdzību, pēta pilsētu, arhitektūru un sociālās sistēmas. Jau vairākus gadus viņas māksliniecisko darbību virza meklējumi, kā salauzt un attīstīt horeogrāfiskos modeļus, pārvērtēt klasisko teātra telpu un mainīt skatītāja lomas definīciju. Viņas darba stilam raksturīga starpdisciplināra un iekļaujoša pieeja. Paralēli jaunradei māksliniece dalās ar savu pieredzi dažādās Eiropas valstīs, vadot radošās darbnīcas jauniešiem.

Stefānija vadīs darbnīcas: Pilsēta_ķermeņi (City_Bodies)

20., 21. jūlijs plkst. 10:00 – 13:00

Dalībnieku vecums: bez ierobežojumiem

Darbnīca norisināsies pilsētvidē, dodot tās dalībniekiem iespēju izmēģināt kustību saskarē ar ceļu, ielu, māju arhitektūru utt. Kas vietu padara mums pazīstamu un rada vēlmi tur uzkavēties, kamēr citām vietām mēs paejam garām? Ko mēs šai vietā darām un ko nekad nedarītu? Kā mēs piedzīvojam pilsētu? 

Darbnīca piemērota visiem interesentiem neatkarīgi no iepriekšējās dejas pieredzes vai fiziskās sagatavotības.

Pilsētas kartohoreogrāfija (Carto_choreographing the City)
29. jūlijs līdz 1. augusts plkst. 10-14

Dalībnieku vecums: 16+ (vēlams ar iepriekšēju pieredzi dejā vai ar dejas izglītību)

Darbnīcas laikā tiks pētīta kustības un pilsētas arhitektūras mijiedarbība. Kā horeogrāfija iederas mūsu ikdienas aktivitātēs?  Kādas telpiskās struktūras mēs redzam sev apkārt? Kādus kustību ritmus mēs izmantojam savās ikdienas gaitās? Kopā ar mākslinieci dalībnieki aplūkos fiziskās nianses, kuru variācijas mijiedarbojas ar publisko telpu un tādējādi spēj mainīt tās telpisko atmosfēru un stāvokli.

Darbnīca paredzēta cilvēkiem ar iepriekšēju pieredzi dejā un kustībā.

Darbnīcas norisināsies angļu valodā. Mākslinieku rezidences projektu finansē Eiropas Savienība un īsteno Gētes institūts. Dalība – bez maksas.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri