Valmieras Ziņas

Izziņo devītā Valmieras vasaras teātra festivāla programmu

Lasīšanas laiks: 5 min

Valmieras vasaras teātra festivālā, kas šogad notiks no 2. līdz 4.augustam, gaidāmas 8 pirmizrādes dažādos spēles laukumos pilsētā un ārpus tās robežām. Festivāla galvenā tēma – DZĪVĪBA, kas tiks skatīta no dažādām pusēm: izrāžu kontekstā – dzimšana, dzīve, dzīvības cena indivīda, valsts, cilvēces šķērsgriezumā, bet festivālā kopumā – teātra kā dzīvās mākslas satikšanās ar skatītāju tuvplānā. Pamatā šī gada programma – pieaugušo auditorijai, bet bērniem un ģimenēm – trīs pagājušā gada jaundarbi.

Šajā nedēļā notika Valmieras vasaras teātra festivāla preses konference, kurā festivāla direktors Reinis Suhanovs un citi festivālā iesaistītie iepazīstināja ar šī gada festivāla norisi. Preses konferencē piedalījās arī festivāla bērnu un jauniešu programmas direktors Jānis Znotiņš, režisors Matīss Budovskis, aktrise Agnese Budovska un Latvijas Jaunā teātra institūta producente Sandra Lapkovska.

Festivāla iestudējumus šogad veidos gan mākslinieki, kuriem satikšanās ar festivālu būs pirmoreiz – režisore Iveta POLE, igauņu laikmetīgā teātra māksliniece Neti NĪGANENA /Netti Nüganen/, komponists Edgars MĀKENS -, gan tādi, kuri festivālā iestudējuši arī iepriekš – režisori Valters SĪLIS, Mārtiņš EIHE, Elmārs SEŅKOVS, Matīss BUDOVSKIS. Sadarbībā ar Latvijas Jaunā teātra institūtu un starptautisko platformu “Magic Carpets”, savukārt, Sedā notiks radošā rezidence, kuras laikā kopā ar vietējo iedzīvotāju kopienu tiks radīta kolektīva izrāde. Biļetes uz izrādēm pieejamas no šodienas, 21.maija. 

Paralēli izrāžu programmai visu festivāla nedēļas nogali būs atvērts arī Festivāla centrs – pulcēšanās vieta apmeklētājiem un māksliniekiem – topošajā laikmetīgās mākslas telpā KURTUVE. Valmiermuižā notiks Bērnu un jauniešu teātra institūta apmācības jaunajiem nozares profesionāļiem, bet Valmieras pilsētvidē šogad pēc īsas pauzes atgriezīsies Starptautiskā īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides dizaina vasaras skola FESTIVAL’AND.  Festivāla izrāžu vizuālo koncepciju šogad veido māksliniece Inga Siliņa.

Festivāla jaundarbi

Karš Ukrainā ilgst jau vairāk nekā divus gadus. Šai tēma pieskarsies arī divi festivāla režisori – dokumentālu izrādi par to, kāda ir ikdiena kara laikā Valmieras izmēra pilsētā Ukrainā, izrādē IK DIENAS iestudēs Valters Sīlis kopā ar latviešu un ukraiņu aktieriem. Savukārt, Mārtiņš Eihe kopā ar Valmieras teātra aktieriem veidos izrādi IZDZĪVOŠANAS PIEZĪMES pēc divu sieviešu dienasgrāmatām, kurās tiek aprakstīta viņu pieredze kara apstākļos, kad sievietes cilvēcība, brīvā griba, pašcieņa un dzīvība kļūst par trofeju, kura bez minstināšanās tiek sagrābta. Šī izrāde top Valmieras teātra jaunās sezonas repertuāra ietvaros. 

Izrādi par dzīvības rašanās fenomenu, cenšoties iedziļināties šajā delikātajā procesā un aplūkojot, ko nozīmē kļūt par vecākiem, piedāvās režisore Iveta Pole kopā ar radošo komandu izrādē DAUDZ LAIMES DZIMŠANAS DIENĀ

Tikmēr režisors Matīss Budovskis izrādē ŠĶIRSTS rosinās domāt par to, kas šodien nosaka cilvēka vērtību. Tā būs filozofiska traģikomēdija, kurā Noasam atkal nākas izšķirties, kas būs izredzētie, kuriem tiks atvēlētas vietas šķirstā. Šoreiz Noass izlēmis rīkoties pragmatiskāk un pārdošanā izlicis biļetes ierobežotā skaitā.

Vizuālā teātra estētikā veidotu izrādi SMIEKLĪGAIS KALNS, kas norisināsies distopiskā vidē un pētīs vietas izjūtas zudumu, iestudēs viena no spilgtākajām jaunās paaudzes igauņu māksliniecēm Neti Nīganena /Netti Nüganen/. Akcentējot dzīvu skaņu un nemitīgi mainīgu scenogrāfiju, māksliniece aicinās festivāla publiku iesaistīties un piedalīties jaunradītā ceļotāja pasaulē.

Jaunība un tās daudzās šķautnes būs Latvijas Kultūras akadēmijas Dramatiskā teātra aktiera mākslas 4. kursa studentu un viņu kursa vadītāja, režisora Elmāra Seņkova darbs KRISTĀLA BĒRNI. Tie būs dažādi stāsti, pieredzes un pārdzīvojumi, kuri sublimēsies viņu pašu radītā telpā.

Par jaunību mūzikas un dzejas valodā runās arī komponists Edgars Mākens kopā ar radošo komandu lasījumā / koncertā JAUNĪBA, kurā skanēs gan dziesmas neliela ansambļa izpildījumā, gan citi latviešu mūsdienu dzejas daiļrades paraugi Agneses Budovskas izpildījumā.

Savukārt, sadarbībā ar Latvijas Jaunā teātra institūtu un starptautisko platformu “Magic Carpets” festivālā tiks īstenota portugāļu vizuālā un teātra mākslinieka Maksa FERNANDESA /Max Fernandes/ un latviešu dramaturģes Elzas Martas RUŽAS rezidence Sedā, kuras laikā kopā ar vietējo iedzīvotāju kopienu tiks radīta kolektīva izrāde pilsētvidē STĀSTI NO SEDAS.

Bērniem kopā ar ģimeni šogad festivālā būs iespēja noskatīties trīs darbus, kas pirmizrādes piedzīvoja pagājušā gadā. Iestudējums pašiem mazākajiem skatītājiem, sākot no 2 gadu vecuma – vizuāli skanīga, figurāli figūrīga izrāde bērniem ar triku elementiem FIGŪRAS, ko iestudējusi Liena Šmukste.

Sadarbībā ar Latvijas Leļļu teātri – izrāde SKOLOTĀJAS Edgara Kaufelda režijā kā savdabīga mācību stunda svaigā gaisā, kā arī brīvlaika izrāde par pamatskolas dzīvi BRIESMĪGI PRIECĪGAS LIETAS, ko iestudējis Matīss Budovskis. Tas ir stāsts par četriem draugiem un vienu nedraugu, aprakstītu ieģipsējumu, bīstamo saulīti, čok čok, smieklīgo dziesmu un ne pārāk interesantu datorspēli.

Biļetes uz festivālu no šodienas pieejamas valmierasfestivals.lv un mobilly.lv. Valmieras vasaras teātra festivālu nu jau devīto gadu rīko Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību un atbalstītājiem – Valsts Kultūrkapitāla fondu, Valmieras skolām – Valmieras Valsts ģimnāziju, Valmieras 5.vidusskolu, Valmieras sākumskolu, kā arī Valmiermuižas alus darītavu, Valmieras ūdens, BYKO Lat, Tehauto, ZAAO un citiem. 

Šī gada festivāla izrāžu vizuālā tēla autore: Inga Siliņa. 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (profesijas klasifikatora kods 2359 01) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • mācību un audzināšanas darba satura, un korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 8 stundas (0.271 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Sociālais pedagogs”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920

Pievienojies mūsu komandai! Mazsalacas pirmsskolas izglītības iestāde “Dārziņš” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības mūzikas skolotāju (profesijas klasifikatora kods 2342 03) uz nenoteiktu laiku, sākot ar 2024./2025. mācību gadu. Ja Jūs vēlaties: • īstenot pirmsskolas izglītības satura apguvi kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslā mācību jomā; • plānot pedagoģisko darbu saskaņā ar Iestādes nolikumu un pirmsskolas audzināšanas galvenajiem darba virzieniem; • organizēt mācību darbu bērnu muzikālo, pašizpausmes, intelektuālo spēju attīstīšanai; • izvērtēt un analizēt savu pedagoģisko darbu ar bērniem un sniegt atskaiti par paveikto; un Jums ir: • augstākā izglītība pedagoģijā (atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”) ar kvalifikāciju – pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs vai students augstākās izglītības studiju programmā – mūzikas skolotājs; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: spēja patstāvīgi plānot un organizēt darbu, atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte, spēja argumentēt pieņemtos lēmumus, komunikācijas prasme, spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; mēs piedāvājam: • darba laiku 30 stundas (0,750 likmes) nedēļā; • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • atbildīgu, interesantu un radošu darbu. CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 15.jūlijam, sūtīt iestādes vadītājai S.Liepai uz e-pastu: darzins@valmiera.edu.lv , vai iesniedzot personīgi adresē: Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras novads ar norādi “Pirmsskolas izglītības mūzikas skolotājs/-a”. Tālruņa numurs papildu informācijai: 27871920. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SPORTA SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Parka iela 14, Mazsalaca, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-15 Kontaktpersona: darzins@valmiera.edu.lv 27871920 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri