Valmieras Ziņas

Sākas Valmieras vasaras teātra festivāla nedēļa

Lasīšanas laiks: 4 min

Ar Bērnu un jauniešu teātra institūta apmācību programmas atklāšanu un Festivāla centra izbūvi šodien sākas Valmieras vasaras teātra festivāla nedēļa. Piektdien plkst.16, savukārt, notiks festivāla oficiālā atklāšana un sāksies trīs dienu izrāžu maratons dažādās vietās pilsētvidē. Šogad festivāls veltīts ģimenēm, bet īpaši – bērniem un jauniešiem, un runās par tēmu Pieņemšana. Lai arī festivāls notiek jau 8to gadu, šogad daudz kas gaidāms pirmoreiz – bērnu pašu radīts Festivāla centrs kopā ar mākslinieku Andri Eglīti, iestudējums bērniem jau no 2 gadu vecuma, kā arī sadarbības ar vairākiem Latvijas teātriem, lai izrādes turpinātos arī pēc festivāla. Piedāvātās izrādes būs jaundarbi, ko iestudē Liena Šmukste, Dmitrijs Petrenko, Matīss Budovskis, Edgars Kaufelds, Kristīne Brīniņa, Kersti Heinloo (Igaunija), Endīne Bērziņa un citi teātra mākslas profesionāļi, arī topošie horeogrāfi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja festivāla pārstāve Lija Lauze.

Paralēli izrāžu programmai visu festivāla nedēļas nogali būs atvērts arī Festivāla centrs zaļajā zonā pie Kultūras centra, kur pulcēties gan izrāžu starplaikos, gan uzzināt visu ar festivālu un tā norisi saistīto informāciju. Vizuālo koncepciju un centra vides objektus šogad veidojis mākslinieks Andris Eglītis kopā ar saviem bērniem un jauniešiem no Valmieras. Neiztrūkstoši Valmiermuižā visu nedēļu notiks arī Bērnu un jauniešu teātra institūta apmācības jaunajiem nozares profesionāļiem, kuri ikdienā rada darbus vai paši strādā ar bērniem un jauniešiem. 

Festivāla jaundarbi 

Pirmo reizi festivālā gaidāms iestudējums pašiem mazākajiem skatītājiem, sākot no 2 gadu vecuma. Tā būs vizuāli skanīga, figurāli figūrīga izrāde bērniem ar triku elementiem “Figūras”, ko iestudēs Liena Šmukste. Ar dažādiem vizuāliem teātra izteiksmes līdzekļiem aktieri kopā ar bērniem meklēs atbildes uz jautājumiem “Vai saule ir aplis?”, “Vai debesis ir jūra, un jūra ir debesis?” “Vai divi cilvēki var uzbūvēt pasauli pasaulē?” un citiem. 

Vairākas festivāla izrādes šogad top pašmāju un starptautisku sadarbību ietvaros. Viena no tādām būs Valmieras teātra jauniestudējums, radošajā procesā apvienojot Valmieras teātra aktierus un māksliniekus no Igaunijas. Izrāde būs draugu meklējums vienā daļā “Manas domas grib ar mani parunāt”, ko iestudēs igauņu režisore Kersti Heinloo un kas tiks iekļauta nākamās sezonas repertuāŗā. Izrādē no dažādiem bērna skatu punktiem izspēlēs un meklēs atbildes uz dzīves lielajiem jautājumiem: kas ir draudzība, bēdas, prieks, vientulība, mīlestība un citiem. Ieteicamā auditorija 5+.

Sadarbībā ar Latvijas Leļļu teātri taps izrāde Edgara Kaufelda režijā kā savdabīga mācību stunda svaigā gaisā “Skolotājas”. Tā vēstīs par divām skolotājām, kuras sevi uzskata par neaizstājamām, bet savus skolēnus – par saviem bērniem. Tieši tik mīļas viņas ir. Ne tikai viņu darba stāžs ir liels, bet arī pašas ir ļoti lielas. Tik lielas, lai katrs skatītājs, arī pieaugušais, uz brīdi atkal sajustos kā skolēns. Ieteicamā auditorija: 6+.

Savukārt, sadarbībā ar Liepājas teātri taps izrāde jauniešiem Dmitrija Petrenko režijā kopā ar dramaturgu un pusaudžu psihoterapeitu Nilu Saksu Konstantinovu “Vairs nevienu”, kas runās par traģisku notikumu – skolēna pašnāvību. Iestudējums tiks veidots kā iespēja izdarīt to, ko dzīvē nebūtu iespējams – atgriezties mirkli pirms šīs traģēdijas. Sekojot līdzi notikušajam, meklēt brīžus, kuros mēs būtu varējuši palīdzēt. Atpazīt brīdinājuma zīmes, kuras būtu vajadzējis pamanīt. Ieteicamā auditorija: 14+. 

Sadarbībā ar Siguldas bērnu un jauniešu literatūras festivālu iestudējumu veidos horeogrāfe Kristīne Brīniņa. Tā būs skaitāma un skatāma mudžizrāde visai ģimenei “Visi skaitās”, kas top, iedvesmojoties no Kristīnas Rūšiftes grāmatas ar tādu pašu nosaukumu. Izrāde aicinās atcerēties, ka viss ir iespējams. Ieteicamā auditorija: 5+

Festivāla jauniestudējumu, brīvlaika izrādi par pamatskolas dzīvi “Briesmīgi priecīgas lietas” iestudēs Matīss Budovskis. Tas būs stāsts par četriem draugiem un vienu nedraugu, aprakstītu ieģipsējumu, bīstamo saulīti, čok čok, smieklīgo dziesmu un ne pārāk interesantu datorspēli. Ieteicamā auditorija: 6+. 

Vēl viens no festivāla jauniestudējumiem būs jaunās režisores Endīnes Bērziņas veidotā koncertizrāde jauniešiem “Es arī te, kas man ir jādara”. Tās centrā būs pieci jaunieši, kas izveidojuši muzikālu apvienību. Klāt ir pirmais koncerts, kurš draud nenotikt – kādam sākas panikas lēkme, kāds satraukumā nevar beigt sist bungas, kādam nav naudas un ļoti gribas ēst. Izpeldēs visi vai neviens. Kā var atbalstīt citus, kad pašam visvairāk nepieciešams balsts? Izrāde mēģinās atklāt, kā dzīvot mazliet vieglāk. Ieteicamā auditorija: 13+.

Skatītājiem būs iespēja noskatīties arī Latvijas Kultūras akadēmijas Laikmetīgās dejas mākslas kursa studentu darbus “Ceļā”. Jaunie horeogrāfi, domājot par iekšējo vēlmju izpausmēm, radījuši asociāciju ķēdi, kas aizved viņus ceļā uz vēl nezināmo un neatklāto. Dejas kompozīcijās jaunie mākslinieki izpauž to, kas viņiem rūp un pēc kā ilgojas. Ieteicamā auditorija : 12+. 

Biļetes uz festivālu pieejamas valmierasfestivals.lv un mobilly.lv. Valmieras vasaras teātra festivālu nu jau astoto gadu rīko Valmieras teātris sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību un atbalstītājiem – Valsts Kultūrkapitāla fondu, Valmieras skolām – Valmieras Valsts ģimnāziju, Valmieras 5.vidusskolu, Valmieras 2.vidusskolu, Valmieras Gaujas krasta vidusskolu, kā arī Valmiermuižas alus darītavu, BYKO Lat, Tehauto, ZAAO un citiem.  

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri