Valmieras Ziņas

Aicina iesaistīties Burtnieka ezera muzeja izveidē

Burtnieku novada pašvaldība uzsākusi veidot Burtnieka ezera muzeju, kurš atradīsies Burtniekos, Jaunatnes ielā 15. Iecerēts, ka muzejā ikviens interesents varēs uzzināt par makšķerēšanas, zvejošanas, burāšanas tradīcijām, ezerā dzīvojošajām zivīm, ezera ekosistēmu, kā arī par Burtnieka apkārtnē esošajām akmens laikmeta dzīvesvietām un to izpētes vēsturi.

Burtnieku novada pašvaldība aicina ikvienu iedzīvotāju iesniegt materiālus, kas varētu būt interesanti muzeja apmeklētājiem, piemēram, makšķerēšanas un zvejniecības piederumus, fotogrāfijas, makšķernieku stāstus  un citas vēsturiskas liecības par ezera apsaimniekošanu, dabas bagātībām, saimniecisko darbību ezera krastos. Materiālus var iesniegt līdz 3. jūlijam Burtnieku pagasta bibliotēkā, tālr. 25770008. Plānots, ka muzeja ekspozīcijas atklāšana notiks 25. augustā Burtnieka ezera svētku laikā.

Burtnieka ezera muzeja izveides mērķis ir saglabāt un parādīt sabiedrībai liecības un materiālus par Burtnieka ezera vēsturi, ekoloģiju, floru un faunu, kā arī mūsdienīgā veidā iepazīstināt ar ezera ekosistēmas darbību, ezera izmantošanas iespējām, kā arī sniegt izglītojošas ekskursijas bērniem un jauniešiem, piedāvājot interaktīvā veidā iepazīties ar dažādiem vides jautājumiem, cilvēka un saimnieciskās darbības ietekmi uz ezera ekoloģisko stāvokli.

Burtnieku novada pašvaldība muzeja telpā ir veikusi remontdarbus, bet finansējums aprīkojuma iegādei piesaistīts Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam ietvaros. Projektā “Burtnieka ezera dzīvā muzeja izveide” plānots iegādāties eksponātu piekares sistēmas, apgaismojuma sistēmu, interaktīvo stendu u.c. aprīkojumu.  Projekta kopējās izmaksas ir 12 789,80 EUR, no kurām atbalsta intensitāte ir 90% apmērā ar Burtnieku novada pašvaldības līdzfinansējumu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “top!” Rīgas ielā 64, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 470-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs VALMIERĀ, Rīgas ielā” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-10 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri