Valmieras Ziņas

Aicina doties veloekskursijā “Zaļie dzelzceļi”

Sestdien, 15. septembrī, plkst.11.00 Valmieras Tūrisma informācijas centrs aicina doties veloekskursijā “Zaļie dzelzceļi”, kas tiks rīkota Eiropas Kultūras mantojuma dienu ietvaros, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Tūrisma informācijas centra Tūrisma projektu vadītāja Inita Nerātne.

Kopējais velomaršruta garums būs aptuveni 40 kilometri, un tas vedīs pa Šaursliežu dzelzceļa tiltu Valmierā, Jāņparku, Mujāniem, Zilokalnu un citām vietām. Pasākumu vadīs gide un velo entuziaste Santa Paegle.

Brauciena laikā būs iespējams uzzināt, kā tiek realizēts projekts “Zaļie Dzelzceļi” Valmierā, ko jaunu varēs sagaidīt valmierieši un pilsētas viesi. Tāpat varēs rast atbildi, vai Baznīckalnā ir kādreiz atradusies baznīca, kāpēc vienu no ciematiem sauc par Astoņjāņu ciemu, kāds bija firsta Līvena ieguldījums dzelzceļa izbūvei, kur ierīkota pietura uz šaursliežu dzelzceļa līnijas, kā izveidei pēc Otrā pasaules kara tika vākti paraksti, kā arī citiem jautājumiem. 

Velobrauciena sākums un noslēgums plānots pie Valmieras Tūrisma informācijas centra. Pasākums ilgs aptuveni 5 stundas, un tas būs vidējas grūtības pakāpes. Velobrauciena laikā plānota vieta atpūtai, kur ikviens varēs apēst līdzi paņemtās uzkodas un veldzēties ar dzeramo ūdeni. 

Velo braukšana notiks pa asfalta, smilts un grants ceļiem. Savai drošībai brauciena laikā iesakām lietot velobraucēju ķiveres un cimdus. 

Dalība velobraucienā ir bez maksas. Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc lūgums pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni 26332213 vai rakstot e-pastu uz tic@valmiera.lv. Pieteikšanās iespējama arī klātienē Valmieras Tūrisma informācijas centrā.

Velobrauciens norit Interreg Igaunijas/Latvijas pārrobežu programmas projekta “Zaļie Dzelzceļi” jeb “Green Railway” ietvaros. Šī publikācija atspoguļo autora viedokli. Igaunijas-Latvijas programmas vadošā iestāde neatbild par tajā ietvertās informācijas iespējamo izmantošanu. Vairāk par projektu lasiet šeit http://ejuz.lv/reenailway.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri