Valmieras Ziņas

Aicina 25. Gaujas plostnieku svētki Strenčos

Lasīšanas laiks: 4 min

Gaujmalas ievas šogad nesteidzas ziedēt, lai uzplauktu tieši 21. maijā, kad Starptautiskajā plostnieku pilsētā Strenčos svinēs 25. Gaujas plostnieku svētkus. Biedrības “Gaujas plostnieki” vīri jau gatavo baļķus, lai trešdien, 18. maijā, pie Spicu tilta sietu plostu un dotos plosta ekspedīcijā lejup pa Gauju. “Plostam jāiet plosta ceļš!” saka Gaujas plostnieki, jo Gaujas ūdeņiem ir milzīga vara, tur vajag vīrus, kam spēks kaulos, lai plostu novaldītu. Plosta ekspedīcija ir unikāls pasākums, un interese par to gadu gaitā ir tikai pieaugusi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Ginta Gailīte.

Biedrība “Gaujas plostnieki” ir starptautiskās koku pludinātāju asociācijas (Internacional Timber Raftsmen Association) biedre, tā veido sakarus un veicina sadarbību ar citām biedrībām. Draudzība vairāku gadu garumā Gaujas plostniekus saista ar Polijas pilsētas Ulanovas (Ulanow) plostniekiem. Arī šogad Polijas plostnieku delegācija piedalīsies plosta siešanā un kopā ar mums svinēs svētkus.

Lai sagatavotos kārtīgai svinēšanai, piektdien, 20. maijā, plkst. 20.00 būs skaists vakars, dejas un mūzika pie Gaujas kopā ar grupu “Pajūgi”. Vakara romantiku varēs izbaudīt, vizinoties pa Gauju ar pontonlaivu “Made Marija”. Šos priekus varēs baudīt, atvēlot ziedojumu Ukrainas atbalstam.

Svētku rīts iesāksies ar tradicionālo gadatirgu, kurā savas preces piedāvās ap 70 tirgotāji. Gadatirgus piedāvājumā būs rožu stādi, biškopības produkcija, lina apģērbi, dzintara un sudraba rotas, koka izstrādājumi un pinumi, ādas izstrādājumi un visdažādāko pārtikas produktu piedāvājums. Tirdziņā varēs satikt arī mūsu novada mājražotājus z/s “Mežmalas-1” ar smiltsērkšķu produktiem, Sandriņas ievārījumus, iegādāties “Raganiņas Rijas” dabas kosmētiku, lina izstrādājumus no Mazsalacas, austos dvieļus un galdautus no Rūjienas un vēl daudz ko citu.

Rīta agrumā ierūksies motorzāģi un skanēs kalti, jo pie brīvdabas estrādes darbosies kokamatnieki, visas dienas garumā veidojot koka skulptūras. Koka skulptūru izzāģēšanas konkursa tēma šogad ir “Dzīvā daba”. Gatavos darbus vērtēs žūrijas komisija un skatītāji, būs arī pašu konkursa dalībnieku iekšējais balsojums. Labāko darbu autori saņems naudas balvas.

Pirms plosta sagaidīšanas, plkst. 10.00, notiks Strenču Kultūras centra pašdarbības kolektīvu koncerts un būs iespēja izbraukt nelielā izbraucienā pa Gauju ar pontonlaivu “Made Marija”. Jāpiemin, ka brauciens izmaksās 2 eiro. Varēs izmēģināt spēkus virvju trases iekarošanā un plostnieku sporta spēlēs, kā arī vērot ziedu laivu veidošanu un Valmieras Kennelkluba suņu paraugdemonstrējumus. Organizatori sola, ka skatītāji varēs satikt 40 visdažādāko šķirņu suņus. Pasākumā piedalīsies iznesīgie vācu aitu suņi, draiskie labradori un mīlīgie retrīveri, būs arī rotveileri un Stratfordšīras toiterjers. Varēs satikt Bernes ganu suni, bīglu, Velsas korgiju, karaļa Čārlza spanielu, somu Lapzemes suni un pelēko norvēģu aļņu suni.

Plostnieku svētkos allaž saviļņojošs ir brīdis, kad aiz Gaujas līkuma parādās plosts. Svinīgā plosta sagaidīšana ar Strenču pūtēju orķestri paredzēta plkst. 12.00. Tai sekos plostnieku gājiens, karogu pacelšana un plostnieku sumināšana. Svētku sveiciens 25. jubilejā izskanēs YAMAHA mūzikas skolas bundzinieku izpildījumā.

Pēcpusdienā, plkst. 13.00, pie estrādes darbosies akcija “Kūku Kūka 2022”, kurā biedrība “Šūpolēs” aicina piedalīties gan gardo kūku cepējus, gan degustētājus. Akcijas mērķis šoreiz – vākt līdzekļus Ukrainas atbalstam. Svētkos par nelielu ziedojumu varēs baudīt arī “Plostnieku zupu” un “Plosta prieku”.

Dienas pirmā daļa noslēgsies ar grupas “Keksi” koncertu estrādē, kur darbosies arī brīvdabas kafejnīcas ar dažādiem baudāmiem labumiem. Svētkus vadīs Dailes teātra aktieris Andris Bulis.

Svētku otrajā daļā no plkst. 21.30 brīvdabas estrādē notiks mūzikas un deju oriģināluzvedums “Gaujas mistērijas” ar Kristapa Krievkalna mūziku mūsdienu deju grupas “Buras” izpildījumā. Edītes Ābeltiņas horeogrāfija, tekstu autore Elīna Krastiņa. Uzvedumā piedalīsies Latvijas Nacionālā teātra aktieris Guntars Grasbergs, mūziķi – Miķelis Vīte, Armands Treilihs, Ēriks Upenieks un solisti Elīna Ose, Laura Leontjeva, Matīss Tučs, Tomass Sergejevs.

Svētku noskaņu turpinās Vakara mūzika laivā uz Gaujas, kurā muzicēs vokālā grupa “Melo`dia”, bet pirms pusnakts iestāšanās sāksies zaļumballe, kura turpināsies līdz rīta gaismai. Zaļumballē muzicēs grupa “Baltie lāči”, ieeja uz balli 5 eiro.

Svētki ir tikai kalna smaile, bet ikdiena ir nemitīga tiekšanās uz tiem. Gaujas plostnieku svētku ilgnoturīgā tradīcija apliecina to, ka Strenčos ļaudis ciena, godā un turpina koka plostu pludināšanas tradīcijas.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “mini top!” Rubenē,Valmieras ielā 7. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta; Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 760-810 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ,ar norādi - pārdevējs Rubenē,vai pieteikties personīgi , vai WhatsApp mob.t.nr. +371 29 363 311. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras iela 7, Rubene, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-19 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties WhatsApp +371 29363311

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā, Apiņa ielā 27b Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 870-920 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ,Apiņa ielā,vai pieteikties personīgi pie veikala vadītāja,vai WhatsApp +371 29643136. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 27B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-19 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Meklējam - PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTU Valmierā. Sporta veikals Valmierā meklē papildspēkus. Veikals atrodas Valmieras centrā, divos stāvos. Sūti CV uz info@my-sport.lv. No jaunā kolēģa sagaidām:  Prasme kontaktēties ar cilvēkiem, pozitīva un atsaucīga personība  Priekšzināšanas velosipēdu vai slēpošanas inventāra tirdzniecībā tiks uzskatītas par priekšrocībām  Elementāras tehniskas zināšanas tiks uzskatītas par priekšrocību  Pieredze pārdošanas darbā un prasme pārdot tiks uzskatīta par priekšrocību  Vēlme iemācīties kaut ko jaunu un darboties komandā  Augsta atbildības sajūta, precizitāte un koncentrēšanās spējas  Labas latviešu valodas zināšanas, vēlamas krievu valodas zināšanas. Piedāvājam: Dinamisku un interesantu darbu Stabilu atalgojumu Draudzīgu kolektīvu Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika Pilna slodze, darbs maiņās darba dienās un sestdienās. Alga no 1000-1100eur ( bruto) + bonusu sistēma, kas palielina ikmēneša algu Darba laiks darba dienās 10:00-18:30, sestdienās 10:00-15:00 Darbs maiņās  Ja atbilsti vēlamajām prasībām, sūti savu CV uz info@my-sport.lv, sazināsimies ar atbilstošajiem kandidātiem. Uz tikšanos! Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 21, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-30

Mūsu partneri