Valmieras Ziņas

Agrīnajai iedzīvotāju reģistrācijai vakcinēšanai pret Covid-19 izmantos vietni “Manavakcina.lv”

Lasīšanas laiks: 4 min

Iedzīvotāju agrīnajai reģistrācijai vakcinēšanai pret Covid-19 tiks izmantota vietne “Manavakcina.lv”, liecina šodien valdības sēdei iesniegtais pilnveidotais vakcinēšanas plāns.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) uzsver, ka šobrīd vietne darbojas testa vidē. Šobrīd pieeja tai slēgta. “Uzlabosim un oficiāli informēsim par agrīnās pieteikšanās rīka palaišanu,” viņš raksta mikroblogošanas vietnē “Twitter”.

Saskaņā ar VM plānu jaunā vietne darbu sāks februārī. Lai arī ceturtdien informācija par “Manavakcina.lv” izplatījusies sociālajos tīklos un bija iedzīvotāji, kas jau paspēja reģistrēties, Pavļuts skaidroja, ka piereģistrējušos datu bāze, visticamāk, tiks dzēsta, lūdzot vakcinācijai pieteikties vēlreiz.

Lai sasniegtu izvirzīto mērķi, ka 70% Latvijas iedzīvotāju līdz vasaras beigām vakcinējas pret Covid-19, ir nepieciešams izvērst nacionāla mēroga plānotas komunikācijas aktivitātes nolūkā informēt, iedrošināt un mudināt iedzīvotājus vakcinēties, uzskata Veselības ministrija (VM).

Lai komunikācija būtu sekmīga, tā esot jāpielāgo atšķirīgām mērķauditorijām, turklāt vēstījumi un aktivitātes jāveido secīgi, atbilstoši vakcinācijas tempiem un uzdevumiem. Komunikācijas ar sabiedrību izstrādē un ieviešanā tiks iesaistītas arī pacientu un citas organizācijas, lai labāk sasniegtu prioritārās grupas un sabiedrību kopumā, kā arī iesaistītu informācijas izplatīšanā.

Saskaņā ar pētījumu centra SKDS veikto aptauju, uzreiz ir gatavi vakcinēties 32% aptaujāto, bet 40% vēl domājot. Tikai 4% norādījuši, ka noteikti nevakcinēsies. VM informatīvās kampaņas mērķauditorija būs tie 30-40% iedzīvotāju, kas “varētu vakcinēties, bet izvēlas nogaidīt”, lai vakcinēties izvēlētos 70% iedzīvotāju.

Vienlaikus vakcinēšanas plāna autori norāda, ka mērķis pārliecināt un motivēt uz rīcību visu mērķauditoriju ir ārkārtīgi augsts, pieprasa precīzi plānotu un plaši īstenotu komunikācijas plūsmu. Veidojot komunikācijas stratēģiju, esot jāņem vērā iedzīvotāju pretrunīgais viedoklis vakcinēšanās jautājumā, katrai no mērķauditorijām jāvirza atsevišķi vēstījumi. Kopā ar pacientu organizācijām un mediķiem nepieciešams sagatavot specifisko jautājumu un atbilžu blokus katrai pacientu un prioritārajai grupai.

Galvenais informatīvās kampaņas vēstījums būs, ka 70% sabiedrības vakcinēšanās nozīmē iespēju dzīvot ierasto dzīves ritmu, bet vakcīnas pasargā no smagas saslimšanas ar Covid-19. VM arī norāda, ka vakcīnas ir efektīvas, atbilstoši pārbaudītas, ar minimālām blaknēm, bet vakcinācijas process ir ērts un pārdomāts, jo, reģistrējoties “Manavakcina.lv”, tiks saņemts uzaicinājums uz vakcīnu, kad pienāks personas kārta.

VM norāda, ka īpaša uzmanība kampaņas laikā jāpievērš krievvalodīgajiem, iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem un izglītību, tiem, kuriem ir zemāks personiskā apdraudējuma risks. Tāpat īpaša mērķa grupa ir tie, kas kategoriski iestājas pret vakcinēšanos publiskajā telpā, kā arī riska grupām, piemēram, ilgstošas sociālās aprūpes centru klientiem un viņu piederīgajiem.

VM arī noteikusi dažādas komunikācijas mērķauditorijas un īstenojamās informējošās aktivitātes. Pasākumi paredzēti gan mediķiem un tiem, kas nodrošina vakcinēšanu, gan senioriem, aprūpes centru iemītniekiem, personām ar hroniskajām saslimšanām, primāri vakcinējamo personu pārstāvjiem, žurnālistiem un citām grupām.

Paredzēti informatīvie vebināri, drukāto materiālu izveide, viedokļu līderu iesaiste, tostarp “cienītāko sabiedrības senioru publiska vakcinācija”. VM arī plāno informatīvās kampaņas laikā sadarboties ar pašvaldībām, profesionālajām organizācijām, mobilo sakaru operatoriem, izmantot Valsts ieņēmumu dienesta un Ceļu satiksmes drošības direkcijas kanālus.

Plānā ietvertas arī divas nacionāla mēroga kampaņas vakcinācijas laikā. Pirmā būs iedrošinošā, bet otrajā plānots paust aicinājumu uz rīcību. Papildus paredzētas nelielas aktivitātes, pielāgojoties konkrētā brīža sabiedriskās domas aktualitātēm, kā arī regulāri sabiedriskās domas pētījumi un mediju, kā arī sociālo mediju monitorings, kas iekļauj arī viltus ziņu atspēkošanu.

Īstenojot sabiedrības informēšanas kampaņu, pirmajā marta nedēļā VM plāno sagaidīt 100 000.vakcīnas saņēmēju.

LETA jau vēstīja, ka ērta un elastīga vakcinācijas procesa nodrošināšanai tiks organizēts kopēji vadīts vienotais vakcinēšanas tīkls, norādīts VM izstrādātajā Covid-19 vakcinācijas plānā.

Vienotajā tīklā tiks apvienoti esošās sistēmas resursi un veidots vienots vakcinējamo saraksts, vienots vakcinācijas vietu kalendārs un rindu vadība, kā arī centralizēta vakcīnu piegādes un krājumu vadība, un vienota komunikācija ar iedzīvotājiem.

Lai sasniegtu mērķi – pieaugušo iedzīvotāju aptvere ne mazāk kā 70% 2021.gada vasaras beigās, no februāra pakāpeniski ir jākāpina vakcinācijas pakalpojumu kapacitāti, lai no marta varētu nodrošināt ne mazāk kā 100 000 vakcinācijas epizodes nedēļā, skaidro VM. Šis apjoms atbilst prognozētajam vakcīnu piegāžu ātrumam, operatīvi izmantojot visas piegādātās vakcīnas, akcentē VM.

VM vērtējumā kopējā Latvijas vakcinācijas iestāžu un loģistikas kapacitāte ir pietiekama, lai būtu iespējams iedzīvotājus vakcinēt atbilstoši uzstādītajam mērķim – 100 000 vakcinācijas epizodes nedēļā. Tomēr šai kapacitātei nav ievērojamu rezervju, tāpēc kritiska ir visu Latvijas vakcinēšanas sistēmas resursu optimāla izmantošana, norāda ministrijā.

 

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Namsaimnieks” aicina savā komandā kolēģi uz nenoteiktu laiku TRAKTORTEHNIKAS VADĪTĀJU Galvenie darba pienākumi: • Vadīt un apkalpot traktortehniku • Uzturēt traktoru un tā iekārtas tehniskajā kārtībā • Veikt vispārējos ielu un ceļu uzturēšanas un labiekārtošanas darbus Prasības: • Vidējā vispārējā vai profesionālā izglītība • Traktortehnikas vadītāja apliecība • Pieredze traktortehnikas vadīšanā un tehniskajā apkalpošanā • Fiziskā izturība un spēja strādāt komandā Piedāvājam: • Darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē • Pilnas slodzes darba laiku • Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu • Pabalstu sistēmu dažādos nozīmīgos dzīves gadījumos • Bruto darba alga no EUR 1100 • Piemaksas par papildu/virsstundu un darbu svētku dienā Pieteikties līdz 2022.gada 24.augustam, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis papildus informācijai: 64207300 Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: TRAKTORTEHNIKAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-24 Kontaktpersona: Valmieras Namsaimnieks Sūtīt CV uz namsaimnieks@v-nami.lv,

Mūsu partneri