Valmieras Ziņas

No 2019.gada tiks reorganizēta Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālā struktūrvienība (13)

Lasīšanas laiks: 3 min

No 2019.gada janvāra tiks reorganizēta Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālā struktūrvienība, turpinot izglītības programmu īstenošanu Valmieras tehnikumā, Vadu ielā 3, Valmierā, Ogres tehnikumā un citās Vidzemes reģiona profesionālajās izglītības iestādēs, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras tehnikuma sabiedrisko attiecību speciāliste Sabīne Šmite.

Kā skaidroja izglītības iestādes pārstāve, 2015./2016.mācību gadu Rankas Profesionālā vidusskola uzsāka ne kā autonoma izglītības iestāde, bet gan apvienota ar Valmieras tehnikumu, jo, pamatojoties uz Ministru kabineta 2015.gada 9.marta rīkojumu Nr.113 “Par Rankas Profesionālās vidusskolas likvidāciju”, 2015.gada 1.septembrī Rankas Profesionālā vidusskola tika likvidēta, pievienojot Valmieras tehnikumam. Atbilstoši Izglītības kvalitātes valsts dienesta 2015.gada 8.septembra lēmumam Nr.2-26/386 “Par izglītības iestādes svītrošanu no Izglītības iestāžu reģistra un grozījumu izdarīšanu Izglītības iestāžu reģistrā” Rankas Profesionālā vidusskola tika svītrota no Izglītības iestāžu reģistra un Valmieras tehnikumam tika noteikta papildu izglītības programmu īstenošanas vieta “Rankas AVS”, Ranka, Rankas pagasts, Gulbenes novads.

“2015.gada 1.oktobrī Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālajā struktūrvienībā (Rankas TS) mācījās 175 izglītojamie, 2016.gada 1.oktobrī 177 izglītojamie, 2017.gada 1.oktobrī 166 izglītojamie. Pamatojoties uz norādīto audzēkņu skaitu, Valmieras tehnikuma administrācija, Valmieras tehnikuma konvents, kā arī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) paredzēja līdz 2020.gadam attīstīt Rankas TS, veicot ieguldījumus izglītības iestādes īstenotajās izglītības programmās.

2018.gada jūnija mēnesī Valmieras tehnikuma administrācija konstatēja būtiskus pārkāpumus Rankas TS izglītības procesa organizācijā par ko tika informēta IZM, un turpmāk Valmieras tehnikuma administrācija rīkojās saskaņā ar saņemtajiem IZM norādījumiem un normatīvo aktu prasībām.

Pēc uzņemšanas rezultātiem 2018.gada vasarā un to izglītojamo atskaitīšanas, kuri ilgstoši nav apmeklējuši Rankas TS bez attaisnojoša iemesla, 2018.gada 1.oktobrī Rankas TS izglītību apguva vien 91 izglītojamais. Klātienē, regulāri monitorējot izglītības iestādes izglītojamo apmeklējumu, tika konstatēts, ka faktiski izglītības iestādi apmeklē vidēji 50 – 60 izglītojamie.

Ar iedalīto valsts budžeta finansējumu uz esošo audzēkņu skaitu nav iespējams nodrošināt izglītības procesu pilnvērtīgā apjomā un kvalitātē. Nepieciešamais finansiālais ieguldījums Rankas TS telpu un personāla resursu nodrošināšanā ir nesamērīgi liels pret faktisko izglītojamo skaitu. Tādēļ izmaiņas mācību procesa organizācijā tiek īstenotas jau ar 2019.gada janvāri.

Neskatoties uz izglītojamo skaita samazināšanos, izglītības programmas ir jāīsteno kvalitatīvi un pilnā apmērā. Uzskatām, ka ir ļoti svarīgi izvērtēt un nodrošināt izglītības apguvi pienācīgā kvalitātē, lai izglītojamie pēc izglītības programmu apguves būtu sagatavoti darba tirgum un jauniešu būtu apguvuši nepieciešamās zināšanas un prasmes, kādas noteiktas katras konkrētās profesijas standartā. Lai atbildīgi izturētos pret katra izglītojamā profesionālo nākotni un iespējām iegūt kvalitatīvu arodizglītību un profesionālo vidējo izglītību, Valmieras tehnikuma administrācija, sadarbībā ar IZM, ir izvērtējusi un plāno ar 2019.gada janvāri reorganizēt mācību procesu izglītības programmu īstenošanas vietā Rankas TS, turpinot izglītības programmu īstenošanu Valmieras tehnikumā, Vadu ielā 3, Valmierā, Ogres tehnikumā un citās Vidzemes reģiona profesionālajās izglītības iestādēs.

Iespēju robežās Rankas TS pedagogiem tiks piedāvāts turpināt darba attiecības Valmieras tehnikumā,”

pastāstīja Sabīne Šmite.

    Daiga - 16.10.2018

    Kā vispār kaut ko tādu var izdarīt mācību gada vidū!!!Kāpēc vispār bija jāuzņem audzēkņi 1 kursā???Lai kaut cik nāktu pretīm vecākiem, godīgi būtu pabeigt līdz jūnijam mācības,lai saprastu,ko ar bērniem darīt tālāk!!

    Jaukimiņš - 16.10.2018

    Ie tāda problema ka tikai puišus uzņēna bet daudzi berni gribeja iestaties pa pavariem tieši Ranka bet nepieņema skolenus vai tas ir normali? Daudzi berni nevar izbraukāt uz Valmieru lai pabeigtu skolu. Ko Valmieras direktore doma? Izskatas ka Valmieras direktorei vienalga pa Ranka bernien ir.

    Jaukimiņš - 16.10.2018

    Ir tāda problema ka tikai puišus uzņēna bet daudzi berni gribeja iestaties pa pavariem tieši Ranka bet nepieņema skolenus vai tas ir normali? Daudzi berni nevar izbraukāt uz Valmieru lai pabeigtu skolu. Ko Valmieras direktore doma? Izskatas ka Valmieras direktorei vienalga pa Ranka bernien ir.

    Vecāks - 16.10.2018

    ….. šajā rakstā Valmieras dāma nav minējusi ka tur atrodās zem viena jumta arī Rankas pamatskola, jā un tiesa apzināti vasarā tika neuzņemti audzēkņi.

      Jaukimiņš - 17.10.2018

      Tad vasara varēja jau slēgt ciet skolu nevis semestrs vidu stulbums kautkāds

    Prusaks - 17.10.2018

    Kā vispār tā var rīkoties. Pēkšņi semestra vidū redz slēgs ciet. Idiotu bars, kas šito izdomāja.

      Pēteris - 17.10.2018

      Vienotības zieds

    Inta - 17.10.2018

    īstenībā, te izpeldēja sen zināmais par iepriekšējās vadības politiku, neko neatskaitīt, lai arī nemāccās vairs un jau sen prom no valsts – neesošu skolnieku skaits, lai tik būtu papīri. Tagad tas iegriež pašreizējiem kuri mācās. Jādomā ka Kučinska kungs zināja ko dara un krampjaini turējās pie amata, lai tik varētu šo faktu kontrolēt.

      Mamma - 20.10.2018

      Un kurš pie tik novēlotas pamanīšanas vainīgs? Direktore, mācību pārzine, juristi, programmu vadītāji, skolotāji? Vai visi kopā, jo nauda seko skolēnam un kabatās bāž visi. Iepērk tehniku, materiālus un pa ceļam daļa pašu kabatām. Ja nauda seko skolēnam arī profenēs, tad paskataties pārējās, būs tas pats.

    Antra - 17.10.2018

    Man kauns par mūsu izglītības sistēmas birokrātismu, kur neredz reālo situāciju jauniešu izglītībā. Nevienam neinteresē, kas notiks ar jauniešiem, kuri godprātīgi apmeklēja skolu. Visticamāk 90% no viņiem tā arī paliks bez izglītības. Jā, un tā ir taisnība, ka bija jaunieši, kas vēlējās iestāties šajā skolā, bet viņiem(neskatoties uz iepriekš izsludinātām uzņemšanas reklāmām, kas tiek sponsoretas no nodokļu maksātāju naudas) atteica. Līdz š.ģ.15.oktobrim tika bezkaislīgi atskaitīts liels skaits audzēkņu neiedziļinoties patiesajā situācijā, kāpēc skola netiek apmeklēta. Iepriekšējais direktors Kučinska kungs, katram problemātiskam bērnam pievērsa individuālu uzmanību, cenšoties atrast risinājumu viņa problēmai, vienalga vai tā bija saistīta ar mācībām, uzvedību, vai situāciju ģimenē. Atsevišķos gadījumos riskējot ar savu amatu, citreiz aizdodot no savas kabatas naudu pārtikai vai autobusa biļetei vai pat ar savu personīgo auto aizvedot līdz Smiltenes a/o, galvenais lai noturētu skolu un audzēkņi( daudzi ar mācīšanās traucejumiem vai no nelabvēlīgām ģimenēm) saņemtu izglītību. Šādu cilvēku patiešām var saukt par pedagogu, nevis kā mūsu IZM ierēdņus, kas prot tikai uz papīra ciparus bīdīt (un tas atkal par mūsu nodokļu maksātāju naudu).

      Dainis - 18.10.2018

      Cienījamā Antras kundze, ja nu kaut kam Kučinska kungs pievērsa individuālu uzmanību, tad tikai savam makam.

    Nikna mamma - 18.10.2018

    Ne visiem ir iespējas mācīties tālu prom no mājām lielajās vai pie Rīgas pilsētās. Iemesli var būt dažādi – finanses, attālums, utt.
    Ja jau bija tādas nelikumības, tad gan ilgu laiku vajadzēja, lai Valmieras tehnikuma administrācija(kā tekstā minēts) to pamanītu, pagāja veseli 3 gadi. Būtu tad uzreiz brīdinājuši, ka jaunus skolēnus neuzņems 2018/2019 m.g. un ļāvuši pabeigt tiem, kuri mācības uzsākuši iepriekšējos gados, nevis atlases kārtībā – šo uzņemsim, šo ne, un tad redz mazs audzēkņu skaits iestājies.
    Jā, un tomēr gribētos lēmēju uzvārdus zināt, jo nosaukums – Valmieras tehnikuma administrācija ir plašs jēdziens, lai zina, no kura prasīt atbildību.

    Dainis - 19.10.2018

    Taisnība gan, to vajadzēja ievērot jau sen, bet labāk vēlāk, kā nekad, cik tad ilgi Kučinska kungs barosies no nodokļu maksātāju naudiņas.

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi uz nenoteiktu laiku SĒTNIEKU Galvenie darba pienākumi: Teritoriju kopšana un uzturēšana atbilstoši sezonai, tai skaitā: • zāles pļaušana, lapu grābšana • sniega tīrīšana un ietvju kaisīšana • labiekārtošanas darbu veikšana • valsts karoga izkāršana svētku un atceres dienās Prasības: • fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu • laba saskarsmes kultūra • vispārējā pamata izglītība Piedāvājam: • darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē • veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem • nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem • labumu grozu atbilstoši koplīgumam • līdzmaksājumu sporta aktivitātēm • atalgojums 780 EUR mēnesī pirms nodokļu samaksas Pieteikties līdz 2026.gada 29.maijam, sūtot CV elektroniski uz personals@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā, Valmieras novadā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: SĒTNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-05-29 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada bāriņtiesas (turpmāk – Bāriņtiesa) bāriņtiesas locekli (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • aizstāvēt bērnu un aizgādnībā esošu personu tiesības un tiesiskās intereses, izskatot iesniegumus, sūdzības un veicot faktu pārbaudes; • veikt nepieciešamās darbības, lai nodrošinātu bērna audzināšanu un pienācīgu aprūpi ģimeniskā vidē; • veikt lietu pārraudzību atbilstoši spēkā esošajiem normatīviem aktiem; • sagatavot ierosinātās lietas izskatīšanai bāriņtiesas sēdēs; • pārstāvēt tiesā un citās institūcijās bērnus un personas ar ierobežotu rīcībspēju bāriņtiesas kompetences jautājumos; • pieņemt apmeklētājus un sniegt konsultācijas bāriņtiesas kompetenču jautājumos; • sadarboties ar citām bāriņtiesām, Bērnu aizsardzības centru, ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijām, veselības aprūpes un izglītības iestādēm, sociālajiem dienestiem, policijas iestādēm, Valsts probācijas dienestu un tiesu izpildītājiem, lai nodrošinātu bērnu un aizgādnībā esošo personu tiesību un interešu aizsardzību; • uzturēt un strādāt ar Bāriņtiesas darbam nepieciešamajām datubāzēm, sistēmām un reģistriem; • veikt citus Bāriņtiesu likumā minētus pienākumus; un ja Tev ir: • atbilstība Bāriņtiesu likuma 10.panta otrajā daļā noteiktajiem kritērijiem, ka arī nav attiecināms neviens no Bāriņtiesu likuma 11.pantā noteiktajiem ierobežojumiem; • darba pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību; • zināšanas un pieredze bērnu un aizgādnībā esošu personu interešu un tiesību aizsardzības jautājumos; • izpratne par bāriņtiesas darba organizāciju un procesiem; • teicamas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām; • B kategorijas auto vadītāja apliecība; • kompetences: labas komunikācijas un saskarsmes spējas; spēja strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos; strādāt ar lielu informācijas apjomu; spēja patstāvīgi organizēt savu darbu un strādāt komandā; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; analītiskās spējas; augsta atbildības sajūta; precizitāte; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • pamatalgu pārbaudes laikā 1258 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1310 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • nelaimes gadījumu apdrošināšanu, kā arī darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām; • citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”), augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads ar norādi „Pieteikums bāriņtiesas locekļa/-es amatam”, līdz 2026.gada 25.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207164. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BĀRIŅTIESAS LOCEKLIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-05-25 Kontaktpersona: personals@valmierasnovads.lv 64207148

Mūsu partneri