Valmieras Ziņas

Foto: Stirnu buka lēciens noslēdzas Beverīnas pilskalnā ar Lūša un Čakles triumfu (+VIDEO)

Lasīšanas laiks: 4 min

Par ainaviskā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks ‘2016” čempionu sezonas pēdējā, 7.posmā Beverīnas pilskalnā (Valmierā) kronēja talsinieku Gintu Lūsi un Lauru Čakli no Ventspils, kura 1.vietu kopvērtējumā nodrošināja jau iepriekšējā posmā Mākoņkalnā, informē skriešanas seriāla “Stirnu buks” iniciators Rimants Liepiņš.

Sezonas pēdējā posmā taku skriešanas draugiem bija gana izaicinoši laika apstākļi – tikai +3 grādu temperatūra un dzēlīgas, aukstas vēja brāzmas. Uz pelēcīgo debesu fona susurus, vāveres, zaķus, stirnu bukus un lūšus 800 gadu senajā Beverīnas ziņneša maršrutā priecēja lapkriša nospiedumi, kas bija baudāmi ij minot pēdas čaukstošajās takās, ij uzmetot skatu ūdenstilpņu gludajām virsmām, kuras daudzviet jau klāja plāna ledus kārtiņa. Pēc finiša ikviens skrējējs varēja sasildīties ar karstu tēju, atjaunot spēkus ar sātīgu auzu pārslu putru un gardiem salātiem, kas pienācās visiem dalībniekiem. Uz skatuves sportistus priecēja “Pulse Effect” bungu ritmi un Uguns šovs.

Visgrūtākajā Lūša distancē (~28 km) “dubultuzvaru” svinēja Andrejs Jesko un Anatolijs Macuks (abiem rez. 1:47,32), kuri finišā ieskrēja sadevušies rokās, uzrādot identisku rezultātu. Pusotru minūti uzvarētājiem piekāpās 3. vietā finišējušais Gints Lūsis, kuram arī 2. vieta Kalnu karaļa sprinta etapā. Talsiniekam ar iespēto bija pietiekami, lai nosargātu sezonas līderpozīciju un izcīnītu čempiona titulu!
Sezonas kopvērtējumā rēzeknietis Jesko pakāpās uz 2.vietu,  bet 3. vietā Uldis Kļaviņš. Tiesa, Siguldas kluba līderis Valmierā nestartēja, jo piedalījās labdarības maratonā Anglijā.

Sieviešu konkurencē treknu punktu sezonai pielika Laura Čakle (2:14,04). Šī gada čempione uzvarēja gan Lūša distancē, gan Kalnu karalienes sprinta etapā. Pēc finiša ventspilniece saņēma pavisam trīs balvas – abām Beverīnas godalgām Laura pievienoja arī kāroto čempiones trofeju.
Distances gaitā Laura sīvi cīnījās ar Kristīni Kuzņecovu no Garkalnes.  Izšķirošie notikumi risinājās Baiļu kalnā, kur Laura apsteidza Kristīni un iesēdās aizvējā aiz Aināra Kumpiņa. Finišā Laura par 45 sekundēm apsteidza Lindu Balodi, 3. vietā igauniete Kaidi Keira Kuka, jaunizceptajai čempionei piekāpjoties nepilnas divas minūtēs. Kristīne palika 4.vietā, taču sezonas kopvērtējumā nosargāja vicečempiones titulu. Kopvērtējumā 3. vietā ierindojās pērnās sezonas čempione, liepājniece Irina Štūla-Pankoka.

Stirnu buka distancē (~22 km) uzvarēja Kristaps Kaimiņš (1:24.21), kurš par 40 sekundēm apsteidza orientieristu Artūru Pauliņu. Līderiem zaudējot vairāk nekā piecas minūtes, uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa Dainis Limanāns.

Sieviešu konkurencē Stirnu buka distancē uzvaru svinēja ogrēniete Dace Pastare (1:44,14), kura par 51 sekundi apsteidza Zandu Ulanovu. 3. vietā, uzvarētājām piekāpjoties gandrīz septiņas minūtes, Dace Banga.

Kalnu karaļa sprinta etapā, kas meta loku Baiļos, skaistu panākumu guva Jānis Baunis (1,12), tikai par nieka sekundi apsteidzot Gintu Lūsi un viņa komandas biedru Jāni Šņoriņu.
Kā jau minēts, Kalnu karalienes balvu pārliecinoši “izcēla” Čakle, par piecām sekundēm apsteidzot Ivetu Cauni un par sešām – Eviju Melbergu, kurai 3.vieta.

Zaķa distancē (~12 km) dramatisks duelis izvērtās starp diviem „Sis Latvija” pārstāvjiem. Finišā Matīss Slikšjānis (0:47,58)  tikai par 9 sekundēm apsteidza komandas biedru Aigaru Feteri. Edgars Brigmanis no Baldones novada izcīnīja 3. vietu, līderiem piekāpjoties pusotru minūti.
Sezonas kopvērtējumā Zaķa distancē triumfēja Jānis Gailis, kurš galveno balvu summā jau bija nodrošinājis pirms posma Valmierā, 2. vietā kopvērtējumā – Gatis Štulbergs, 3.  – Niks Zauls.

Sieviešu konkurencē Zaķa distancē Valmierā pārliecinoši ātrākā bija Zane Ermansone (55:17),  kura par pusotru minūti apsteidza Ināru Lūsi un par trim minūtēm – Ingu Zālīti. Tiesa, ar pārliecinošo uzvaru Beverīnas ziņneša maršrutā bija par maz, lai kopvērtējumā apsteigtu Ināru, kura kļuva par čempioni Zaķu ieskaitē. Ermansone izcīnīja vicečempiones titulu, bet kopvērtējumā 3. vietā sezonu noslēdza Kitija Zaula.

Komandu kopvērtējumā Valmierā pārsteigumi izpalika. 1. vietu nosargāja Ginta Lūša spārnotais “Talsu pakalnu sporta klubs/prof.lv” (33847), 2. vietā “VSK Noskrien rieksti”  (33235), 3. vietā “Moller Auto Ventspils/Sis” (33132).

Čempionu komentāri

Gints Lūsis: “Pirms pēdējā posma jutos kā čempions. Jā, par uzvaru kopvērtējumā vēl varēja paspēkoties Kļaviņš, es biju gatavojies cīnīties ar viņu, taču Uldis šodien nebija.  Jesko sprintā nav tik stiprs, lai tik daudz punktu varētu atspēlēt – tad man būtu bijis jāizstājas. Šodien ar posmā izcīnīto 3. vietu posmā esmu ļoti apmierināts. Es vairāk tomēr nodarbojos ar slēpošanu un riteņbraukšanu, un tikai mēnesi sanāca šim posmam pagatavoties skrienot. Neesmu tāda līmeņa skrējējs, lai šādā konkurencē cīnītos par uzvaru.”

Laura Čakle: “Šī diena tiešām bija pārsteigums! Izdevās izpildīt maksimumu. Distancē jutos labi. Centos taupīties un nepārforsēt, jo gatavojos Pasaules čempionātam Portugālē. Distancē izvēlējos piesardzīgu taktiku – centos Kristīni tālu neatlaist, bet par katru cenu pakaļ neskriet. Pirms sprinta etapa viņa bija man 200 metrus priekšā, bet Baiļos es viņu apdzinu un līdz pat pēdējiem 6 km skrējām kopā.”

Rimants Liepiņš: “Paldies visiem “stirnu bukiem”, kuri lēca kopā ar mums. Paldies visiem, visiem mūsu organizatoriskajiem spēkiem par jūsu čaklajām rokām, kuras visas sezonas garumā neatkarīgi vai mežā valdīja tveice, vai rudenīgas brāzmas, sirsnīgi palīdzēja mums!”

Tiekamies jau pavasarī, kad Stirnu buks pirmoreiz lēks Ogres zilajos kalnos!

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: Kreditoru uzskaite - ienākošo rēķinu apstrāde, grāmatošana, kontrole; Ienākošo rēķinu nodokļu (PVN un UIN) uzskaite grāmatvedībā atbilstoši LR likumdošanai; Pamatlīdzekļu rēķinu apstrāde; Savstarpējo realizācijas rēķinu izrakstīšana; Avansa norēķinu un NĪN grāmatošana; Savstarpējo norēķinu salīdzināšana; Dalība ikmēneša un gada slēgšanas procesā; Dalība dažādos grāmatvedības procesos un projektos.  MĒS PIEDĀVAJAM: Profesionālas pilnveides iespējas; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Mūsdienīgu un ērtu darba vidi Beātes ielā 5, Valmierā, LV-4201; Pieredzei un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu sākot no EUR 1400 pirms nodokļu nomaksas. GALVENĀS PRASĪBAS: Izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā; Darba pieredze līdzvērtīgā amatā; Izcilas iemaņas ar MS Office, pieredze darbā ar MS Navision; Vēlme nepārtraukti attīstīties, apgūt jaunas prasmes un rīkus; Prasme plānot savu laiku, noteikt prioritātes; Augsta atbildības sajūta, precizitāte; Labas saskarsmes prasmes; Teicamas latviešu valodas zināšanas. Pieteikumu sūtīt uz e-pasta adresi - ruta.lacberga@bonotimber.com Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2025-06-09 Kontaktpersona: Rūta Lacberga

Pieaugot pasūtījumiem, aicinām pievienoties saldējuma ražotājus “Rūjienas saldējums” komandai! Mēs Tev uzticēsim: Veikt darbu pie ražošanas līnijām saldējuma ražotnē; Veikt gatavās produkcijas, iepakojuma kvalitātes, marķējuma novērtēšanu; Veikt citus līdzīga rakstura uzdevumus pēc maiņas vadītāja norādēm. No Tevis sagaidām: Precizitāti, atbildības sajūtu, spēju produktīvi darboties intensīvos darba apstākļos; Spēju strādāt maiņu grafikā; Vēlmi mācīties un apgūt jaunas prasmes; Medicīnisko izziņu Nr. 027/u. Piedāvājam: Atalgojumu sākot no 1000 – 1300 EUR pirms nodokļu nomaksas; Darba attiecības līdz 2025.gada 30.septembrim; Sociālās garantijas; Apmācības darbu uzsākot, kas nepieciešamas darba pienākumu veikšanai; Darbu maiņu grafikā – dienas un nakts maiņas; Dinamisku darba vidi; Darba apģērbu; Bezmaksas kafiju un saldējumu; Iespēju iegādāties saldējumu par darbiniekiem draudzīgām cenām; Draudzīgu kolektīvu. Darba vieta: Rūjienā, Upes ielā 5 Gaidīsim Tavu pieteikumu (CV) līdz 30.maijam uz e-pastu: personals@rujienassaldejums.lv Tālrunis informācijai: 29468727 (personāla vadītāja). Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka SIA “Rūjienas saldējums” reģ. nr. 44103057131, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: CEHA STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 5 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-05-30 Kontaktpersona: Nora Kārkliņa

Mūsu partneri