”Valmiera/ORDO” uzvar ”Baronu/LDZ” BBL spēlē

Trešdien, 9. decembrī, “Triobet” Baltijas Basketbola līgas spēlē “Valmiera/ORDO” ar rezultātu  87:75 apspēlēja “Barons/LDz” basketbolistus, izcīnot sesto panākumu turnīrā. Valmieriešu rindās rezultatīvākais ar 27 punktiem bija Mārtiņš Laksa, portālu “Valmieras Ziņas” informēja “Valmiera/ORDO” sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Bukovska.

Spēli Vidzemes Olimpiskajā centrā veiksmīgi iesāka Armands Šķēle, kurš sekmīgi veidoja mājinieku pirmos uzbrukumus. Ar precīziem trīspunktu metieniem izceļoties Mārtiņam Laksam un Haraldam Kārlim, “Valmiera/ORDO” pirmajā ceturtdaļā panāca +11. Pēc nospēlētām desmit minūtēm rezultāta tablo vēstīja 28:19 par labu valmieriešiem. Spēles otrajā ceturtdaļā “Valmiera/ORDO” neizdevās pārsniegt desmit punktu pārsvaru, bet puslaika pēdējā minūtē Klifs Kolimons metās samazināt rezultāta starpību, pietuvojoties līdz sešu punktu deficītam. Divas sekundes pirms puslaika noslēguma Ervīns Jonāts bloķēja “Barons/LDz” leģionāra metienu caurgājienā, bet Kolimons atbildēja ar precīzu trīspunktu metienu līdz ar puslaika beigu signālu. Līdz ar to pārtraukumā komandas devās pie rezultāta 43:40.

Spēles otro puslaiku sekmīgāk iesāka “Barons/LDz”, kas trešā ceturkšņa vidū atradās vadībā ar 4 punktiem. Ceturtdaļas otrajā pusē Mārtiņs Laksa uzsāka 15 punktu valmieriešu izrāvienu, ko ar precīziem trīspunktu metieniem papildināja Mārtiņš Vīņauds un Raimonds Gabrāns, panākot mājiniekiem pārsvaru pirms spēles noslēdzošas daļas – 67:55. Spēles ceturtajā ceturtdaļā Ervīns Jonāts un Dāvis Rozītis palielināja vidzemnieku pārsvaru līdz 21 punktam. Pirms spēles beigu signāla Rīgas komandai izdevās pietuvoties rezultāta starpībā, bet “Valmiera/ORDO” tik un tā guva savu sesto uzvaru Baltijas līgas turnīrā ar rezultātu 87:75.

“Valmiera/ORDO” – “Barons/LDz” 87:75 (28:19, 15:21, 24:15, 20:20)

“Valmiera/ORDO”: Laksa 27, Jonāts 12, Kārlis 12, Rozītis 8 (10ab), Vīņauds 8, Šķēle 7, Bērziņš 6, Kaufmanis 4, Gabrāns 3

“Barons/LDz”: Kaliste 18, Freimanis 15, Epners 9, Kolimons 8, Rets 6, Hips 5, Ausējs 5, Dārgais 4, Zonne 3, Mētra 2

“Valmiera/ORDO” pēc šīs uzvaras ar bilanci 6-1 saglabā otro vietu “Triobet” BBL A apakšgrupā. Nākamo spēli valmierieši aizvadīs sestdien, 12. decembrī, Latvijas čempionāta ietvaros dodoties izbraukumā pret BK “Jēkabpils”.