Valmieras Ziņas

28.septembra rītā Latvijā būs pilns Mēness aptumsums

Lasīšanas laiks: 2 min

28.septembra agrā rītā Latvijā būs pilns Mēness aptumsums, ko astronomi gaida ar lielu nepacietību, jo iepriekšējais šāda veida aptumsums bija redzams 2011.gada jūnijā, bet nākamā iespēja redzēt pilnu Mēness aptumsumu Latvijā būs 2018.gada 31.janvārī un 27.jūnijā, aģentūru BNS informēja Latvijas Astronomijas biedrībā.

Saskaņā ar pašreizējo laika prognozi pirmdienas aptumsuma laikā Latvijā būs mainīgs mākoņu daudzums, vietām gaidāms īslaicīgs lietus, bet dažviet valstī būs migla. Mākoņi daļēji segs debesis visos valsts reģionos.

Mēness aptumsuma maksimālās fāzes brīdis Rīgā būs plkst.5.47. Pusēnas aptumsums Rīgā sāksies plkst.3.12, aptumsuma daļējā fāze sāksies plkst.4.07, pilnā fāze sāksies plkst.5.11 un beigsies plkst.6.23. Aptumsuma nobeigumu Rīgā nevarēs vērot, jo plkst.7.29 Mēness rietēs. Šajā laikā debesis jau būs gaišas, jo plkst.7.20 lēks Saule.

Citviet Latvijā aptumsuma laiki neatšķirsies, bet valsts austrumos Mēness rietēs un Saule lēks pat par 11 minūtēm agrāk, bet Latvijas rietumos – pat par 12 minūtēm vēlāk nekā Rīgā.

Lai vērotu Mēness aptumsumu, nav nepieciešams speciāls aprīkojums. Tā kā 28.septembrī Mēness rietēs vēl esot daļējā aptumsuma fāzē, pilnvērtīgiem novērojumiem ieteicams atrast vietu, kurā skatu rietumu virzienā neaizsedz ēkas vai koki.

Tā kā Zemi apjož atmosfēra, kas kalpo arī kā gaismas laušanas vide, pilnā aptumsuma maksimumā Mēness nekad nekļūst pilnīgi melns, bet tiek izgaismots tumši sarkanīgā vai brūnganā tonī. Šī iemesla dēļ pēdējos gados plašsaziņas līdzekļos tiek tiražēts termins “asiņainais Mēness”.

Turklāt pirmo reizi kopš 1982.gada pilns Mēness aptumsums notiks brīdī, kad Mēness, virzoties pa savu eliptisko orbītu, atrodas vistuvāk Zemei. Šādu pilnmēnesi mēdz dēvēt par Supermēnesi, tas ir par aptuveni 14 procentiem lielāks nekā parasts pilnmēness, ziņo ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde.

Aktuālais jautājums

Vai Jūs šķirojat bioloģiskos atkritumus

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VTU Valmiera” aicina komandā, piedāvājot D kategorijas vadītāja kvalifikācijas mācības Vai zināji, ka no vieglā autovadītāja vari kļūt par autobusa vadītāju? Prasības pretendentiem: • vidējā izglītība • vismaz 24 gadi • B kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība • pieredze, vadot B kategorijas transportlīdzekli • labas saskarsmes un komunikācijas prasmes Mācību process un finansiālā atbalsta apmērs: • uzsākot sadarbību, tiks slēgts mācību līgums, kas paredz, ka pēc D kategorijas vadītāja kvalifikācijas iegūšanas uzņēmumā jānostrādā vismaz 2 gadi • jāveic pirmā iemaksa EUR 300 • uzņēmums sedz atlikušo mācību maksu (~EUR 1800), no kuras EUR 1200 mums atmaksāsi divu gadu laikā pēc tam, kad sāksi strādāt uzņēmumā • apmācību izmaksās tiek iekļauts: skolas eksāmens, praktiskās braukšanas nodarbības, CSDD teorijas un braukšanas eksāmens un profesionālā autovadītāju periodiskā apmācība (95. kods) Darba pienākumi: • pasažieru pārvadāšana ar autobusu saskaņā ar grafiku • darbs ar kases aparātu • biļešu pārdošana pasažieriem • kvalitatīva pasažieru apkalpošana Uzņēmums piedāvā: • darbu stabilā uzņēmumā • darbavietu pēc paša izvēles: Valmieras, Valkas, Rūjienas vai Smiltenes filiāle • darba samaksu mēnesī līdz 1850 EUR (bruto) • pilnas sociālās garantijas • dinamisku un profesionālu darba vidi • regulāru un profesionālu apmācību CV lūdzam iesniegt: sūtot elektroniski info@vtu-valmiera.lv, personīgi SIA “VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst. 13.00 līdz 16.00. Informācija: • par apmācību procesa organizēšanu – tālr. 29231565 • par autobusa vadītāja amata pienākumiem – tālr. 26517788 Ar pretendentiem, kurus aicināsim uz tikšanos, lai pārrunātu sadarbības iespējas, sazināsimies personīgi! * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai.

KLIENTU KONSULTANTS/-TE - KASIERIS/-E Tu iegūsi - stabilu atalgojumu vienmēr laikā 5.45 EUR/h - 5.90 EUR/h (bruto), - mēs parūpēsimies par Tavu maltīti – katru dienu bezmaksas un garšīgas pusdienas; - atbalsts un apmācības, lai Tev būtu viss nepieciešamais veiksmīgam darba sākumam; - veselības apdrošināšanu (pēc nostrādātiem 3 mēnešiem); - apmaksātu pirmreizējo obligāto veselības pārbaudi; - dāvanas svētkos un stipendijas bērniem par izcilām sekmēm - mēs novērtējam un atbalstām ģimenes vērtības; - 300 EUR bonuss par katru rekomendēto kolēģi, kurš uzsāks darbu mūsu komandā. Mēs sagaidām - pamatizglītību, - latviešu valodas zināšanas atbilstoši B1 līmenim, - vēlams pieredzi līdzīgā darbā, - vēlmi un spēju aktīvi strādāt. Mēs Tev uzticēsim - laipnu un precīzu klientu apkalpošanu, - preču izvietošanu plauktos, - darbu kasē. Pieteikties vari šeit, atverot saiti! Ja ir kādi jautājumi, zvani uz bezmaksas tālruni 80000088. Profesija: VEIKALA KASIERIS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 10A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-05-31 Kontaktpersona: Pieteikties, atverot saiti. 80000088 Izglītības līmenis: Vispārējā pamatizglītība

Mūsu partneri