Valmieras Ziņas

62 Smiltenes novada vidusskolēni ik mēnesi saņems pašvaldības stipendiju

Lasīšanas laiks: 3 min

Pirmdien, 19.septembrī, jau otro reizi Smiltenes pilsētas Kultūras centrā Smiltenes novada pašvaldība pasniedza apliecinājumus par stipendijas piešķiršanu Smiltenes novada vidusskolēniem, informē Smiltenes novada dome.

Sešdesmit divi Smiltenes vidusskolas 10.-12.klašu skolēni ik mēnesi saņems stipendiju, atbilstoši ieguldītajam darbam un mācību sasniegumiem, un sabiedriskajai aktivitātei.

Smiltenes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Grigore, uzrunājot stipendiātus, atzīmēja, ka iepriekšējā mācību gadā bija 51 stipendiāts, šajā reizē skaitlis ir krietni lielāks – 62. “Ne tikai kvantitāte, bet arī kvalitāte ir pieaugusi, jo skolēnu sasniegumu vidējais vērtējums paaugstinājies. Lai saņemtu stipendiju ir ne tikai labi jāmācās, ir jābūt aktīviem sabiedriskajā darbībā un interešu izglītībā.”

Domes priekšsēdētājs Gints Kukainis, parakstot šā gada stipendiju apliecinājumus, bija patīkami pārsteigts: “Ļoti patīkami raudzījos uz jūsu vidējām atzīmēm; un priecē tas, ka jūsu vidū ir cilvēki, kas var ļoti labi mācīties un vienlaicīgi būt labi sportisti un sabiedriski aktīvi jaunieši. Novēlu, lai jaunais mācību gads ir panākumiem bagāts, lai izdodas paralēli mācībām būt sociāli aktīviem, vairāk iesaistīties ārpusstundu darbā, būt aktīviem savā skolēnu dzīvē, jo katra šī aktivitāte un neformālā izglītība attīsta jūsu personību un palīdz dzīvē virzīties uz priekšu.”

Pašvaldības mērķis ir motivēt Smiltenes novada vispārizglītojošo skolu izglītojamos sasniegt iespējami augstākos individuālos intelektuālos rezultātus, apgūstot izglītības programmas, stimulēt izglītojamo vēlmi apgūt augstvērtīgas zināšanas, atbildīgi, ieinteresēti un daudzveidīgi, uzcītīgi un patstāvīgi darboties padziļinātai prasmju apguvei, radošas pieejas izmantošanai ārpus izglītības programmas un mācību priekšmetu programmām.

Stipendijas tiek piešķirtas 2 reizes gadā, ņemot vērā 1.semestra un mācību gada noslēguma vidējo vērtējumu un skolas novērtējumu par izglītojamā sabiedrisko aktivitāti. Stipendijas apmērs atkarīgs no izglītojamā sasniegtajiem rezultātiem, jo tie augstāki, jo stipendija lielāka – sākot ar 15 eiro, ja sasniegumu vidējais vērtējums bijis 7 balles, līdz 40 eiro, ja sasniegumu vidējais vērtējums bijis 9,5 balles un vairāk. Izvērtējot 2015./2016.mācību gada otrā semestra skolēnu mācību sasniegumus, visaugstākās vidējās atzīmes bija Elīzai Kaupei (9,50 balles),  Beātei Velpei (9,44 balles) Annijai Cunskai (9,25 balles), Laurai Savickai (9,18 balles) un  Grietai Stīpniecei (9 balles).

Šā gada stipenditātes, desmitklasnieces, Paula Kontere un Elīze Kaupe uz jautājumu, ko nozīmē saņemt stipendiju, atzina, ka iepriekšējā mācību semestrī ieguldītais darbs ir atmaksājies un ir vēl lielāks stimuls turpināt sasniegt arvien augstākus mācību rezultātus, jo pašvaldība to novērtē. Jaunietes to novēl arī saviem vienaudžiem, jo ieguldītais darbs ir to vērts. Uz jautājumu, kur plāno ieguldīt vai tērēt saņemto stipendiju, Paula teica, ka vēlas iegādāties biļetes uz mūzikas festivālu “Positivus”, savukārt Elīza plāno iekrāt kaut kam lielākam un vērtīgākam.

Atgādinām, ka 2015.gada 26.novembrī Smiltenes novada domes deputāti lēma par nolikuma Nr.12/15 “Stipendijas Smiltenes novada vispārizglītojošo skolu izglītojamajiem” apstiprināšanu, paredzot, ka skolēns ik mācību gada mēnesi saņem stipendiju par sasniegtajiem rezultātiem.

Aktuālais jautājums

Vai esi iepazinies ar jauno Valmieras novada teritoriālo plānojumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”  aicina savā komandā kolēģi uz nenoteiktu laiku  DZĪVNIEKU KOPĒJU Galvenie amata pienākumi: Veikt dzīvnieku kopšanas darbus Valmieras novada dzīvnieku patversmē: kopt un uzraudzīt dzīvnieku mītnes; apkopt un barot dzīvniekus; nodrošināt labturības prasības dzīvniekiem; veikt citus ar dzīvnieku aprūpi saistītus pienākumus; veikt klaiņojošu vai bezpalīdzības stāvoklī nonākušu mājas dzīvnieku ķeršanu. Prasības kandidātiem: Vismaz vispārējā vidējā izglītība; B kategorijas auto vadītāja apliecība; Darba pieredze ar dzīvniekiem tiks uzskatīta par priekšrocību; Dzīvnieku ķērāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību; Labas komunikācijas un sadarbības prasmes. Piedāvājam: Atbildīgu darbu Valmieras novada dzīvnieku patversmē; Normālo darba laiku ar summētā darba laika uzskaiti; Atalgojumu no EUR 780.00 un piemaksu līdz 30% pirms nodokļu nomaksas; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; Nelaimes gadījumu apdrošināšanu pēc nostrādātiem 3 mēnešiem; Labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Līdzmaksājumu sporta aktivitātēm. Pieteikties līdz 12.06.2026., sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai uz adresi: SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 64207300. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: DZĪVNIEKU PĀRRAUGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Mālu iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2026-06-12 Kontaktpersona: VALMIERAS NAMSAIMNIEKS VALMIERAS NAMSAIMNIEKS

Mūsu partneri