Valmieras Ziņas

Zilākalnā viesosies satiksmes ministrs Tālis Linkaits, lai atklātu sliežu velosipēdus

Jau šo svētdien, 11.oktobrī, Zilākalnā notiks sliežu velosipēdu atklāšanas pasākums, kurā ar svinīgām uzrunām, aktīvu pedāļu mīšanu un vēstures stāstiem jaunatklāsim Zilākalna iekāpšanas peronu un sliežu ceļu, pa kuru turpmāk notiks sliežu velosipēdu braucieni.

Industriālā mantojuma diena sāksies ar sliežu velosipēdu atklāšanu plkst. 10.00 uz senā Zilākalna iekāpšanas perona, Kultūras ielas noslēgumā. Ikviens aicināts sagaidīt sliežu velosipēdu svinīgo atbraukšanu, kas turpināsies ar uzrunām un paldies vārdiem no Kocēnu novada domes. Atklāšanas pasākumā ar uzrunu dalīsies Latvijas Republikas satiksmes ministrs Tālis Linkaits, Vidzemes tūrisma asociācijas un Latvijas zaļo ceļu asociācijas valdes priekšsēdētājs Raitis Sijāts. Zemnieku saimniecība “Zilūži” būs parūpējušies, lai ikvienam apmeklētājam būtu jogurta vai kefīra glāze, kuru saskandināt svinīgā tosta laikā. Protams, turpinājumā ikvienam būs iespēja sliežu velosipēdus izmēģināt un izbraukt pa Zilākalna šaursliežu atzaru. Lai viss noritētu droši, šajā dienā darbosies brīvprātīgie palīgi, kuri instruēs par drošību brauciena laikā un palīdzēs velosipēdus apgriezt braucienam noslēdzoties. Savukārt, lai atklāšana notiktu laikā un uz jautras nots, to vadīs Uģis Melders.

Braucieni turpināsies līdz plkst. 14.00, kad ikviens interesents varēs velosipēdus izmēģināt un uzdot interesējošus jautājumus izgatavotājiem – biedrībai “Bānīša Draugu klubs”. Uz sliežu velosipēdu atklāšanas svētkiem būs atbraucis picu bārs uz riteņiem “GAZ 53”. Bez picām varēs iegādāties arī siltus dzērienus. Paralēli sliežu velosipēdu braucieniem darbosies “Ruļļu cīņas”, kuras piedāvās SIA “Velokurjers”. Ikvienam būs iespēja sacensties, minot pedāļus uz speciāli pielāgota stenda. Ātrākie dalībnieki tiks arī pie balvām.

Svētku dienā aicinām apmeklēt ZTorni, kas būs atvērts jau no plkst. 10.30, un ikviens varēs piedzīvot virtuālo tūri vai uzkāpt ūdenstornī. Savukārt plkst. 15.00 ZTornī ar atmiņu stāstiem dalīsies Zilākalna ciema iedzīvotājs Jānis Plānis, kurš 40 gadus strādājis par Zilākalna kūdras fabrikas pievedceļa priekšnieku. Stāstu pēcpusdienu moderēs vēsturniece Ineta Amoliņa. Lai apmeklētu stāstu pēcpusdienu, nepieciešama iepriekšēja reģistrācija, rakstot uz e-pastu turisms@kocenunovads.lv vai zvanot pa tālr. 28644530, jo vietu skaits ir ierobežots .

Aicinām ikvienu pasākuma apmeklētāju ievērot valstī noteiktos ierobežojumus, ieturot 2 metru distanci un dezinficējot rokas. Pasākuma vietā tiks nodrošināts dezinfekcijas līdzeklis. Informējam, ka pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts sabiedrības informēšanas nolūkiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri