Valmieras Ziņas

Ziemas riepu izvēle internetā: Kā izvēlēties labākās?

Lasīšanas laiks: 3 min

Kļavu lapu sārtošanās brīdina, ka ziema nav vairs aiz kalniem un sākot ar 1. decembri automašīnām būs nepieciešamas ziemas riepas.

Ja plānojat jaunu ziemas riepu iegādi, laiks ielūkoties interneta veikalā 220.lv, lai aplūkotu piedāvājumus un atlaides dažādiem riepu modeļiem. Riepu iegāde uzticamā interneta veikalā pasargās Jūs no uztraukumiem par to kvalitāti, pirkuma drošību un piegādi.

Ziemas riepas, salīdzinot ar vasaras riepām, ir mīkstākas, ar robustāku profilu un protektora rakstu, nodrošinot labāku saķeri ar ceļa virsmu slapjos laika apstākļos un ir nepieciešamas braucēju drošībai, auto stabilitātei un vadāmībai. Kādas ziemas riepas izvēlēties?

  • Ziemas riepas ar lamelēm: raugoties no ekoloģiskā viedokļa, ieteicams izvēlēties šāda veida modeļus, jo mazāk tiek bojāts ceļa segums un ir mazāks troksnis. Riepām protektora zīmējums ir klāts sīkām zig-zag veidā izkārtotām lamelēm, mazinot auto slīdēšanu un stabili noturot to vēlamajā trajektorijā. Riepas ar lamelēm būs piemērotas braukšanai slapjdraņķī vai pa apsnigušiem ceļiem. Tomēr tās ātrāk nodilst.
  • Ziemas riepas ar radzēm vairāk bojā ceļa segumu un paaugstina trokšņa līmeni. Tomēr jāņem vērā fakts, ka šāda veida riepu modeļi kalpo ilgāk, tās var nokalpot vairākas sezonas. Braucot pa mazāk koptiem ceļiem vai mainīgos laika apstākļos, tās nodrošina lielāku pārvietošanās ātrumu un drošību. Riepas ar radzēm būs ideāli piemērotas braukšanai pa apledojušiem ceļiem.

Interneta veikalā 220.lv iespējams iegādāties arī riepas, kurām ir iespējams uzlikt radzes.

Būtiskākie faktori, kam pievērst uzmanību

Ziemā autobraucēji saskaras ar dažādiem izaicinājumiem, zemu gaisa temperatūru, ledu un sniegu vai arī atkalu un slapjdraņķi, tādēļ ir jāpievērš uzmanība arī riepu protektoram.

Ziemas riepu protektors, tā raksts ir ar dziļākām centrālajām rievām, nodrošinot labāku riepas saķeri ar ceļa segumu un labāku auto vadāmību. Likums nosaka, ka minimālais riepu protektora dziļums ir 4 mm, tomēr autobraucēji ir pamanījuši, jo dziļāks protektors, jo labāka auto vadāmība un stabilitāte.

Lai nopirktu īstās riepas, jāizvēlas arī pareizs disku diametrs, riepas platums un profils. Tāpat jāpievērš uzmanība ātruma indeksam, degvielas patēriņa efektivitātei, trokšņa līmenim dB un riepu saķeres klasei. To visu iespējams izdarīt, ievadot vajadzīgo informāciju interneta veikalā izveidotajos meklēšanas rīkos.

Zīmols

Domājot par kvalitāti, nozīme ir arī zīmolam.

Populārākie zīmoli:

  • Hankook ražotās riepas tiek vērtētas kā ļoti augstas kvalitātes riepas, kas uzrādījušas augstvērtīgus tehniskos rādītājus un labus rezultātus riepu testos.
  • Continental riepas ir populāras ne tikai Vācijā, bet arī visā Eiropā, ko veicina uzņēmuma politika, kā galvenos darbības virzienus nosakot inovāciju un drošību. Riepas izceļas ar stabilitāti, jo lielais lameļu skaits nodrošina lielisku saķeri ar ceļa virsmu, braukšanu pa sniegotu vai apledojušu ceļu un īsāku bremzēšanas ceļa garumu.
  • Nokian ražotās augstas klases konstrukcijas ziemas riepas ir īpaši radītas, lai droši pārvietotos pa sniegotiem ceļiem, gādājot par zemu degvielas patēriņu. Tām ir nepārspējama saķere un zemāka nolietojuma pakāpe uz ceļa.
  • Pirelli riepas autobraucējiem parasti saistās ar pirmo formulu un sacīkstēm, taču Pirelli piedāvā neskaitāmus riepu modeļus dažādiem transportlīdzekļiem. Riepu galvenā vērtība ir precīza manevrēšana un stabilitāte.
  • SAILUN ziemas riepas tiek ražotas Ķīnā, tomēr tas nenozīmē, ka riepu kvalitāte ir zema. Veiktie testi ir pierādījuši, ka zīmola riepas ir uzticamas.

Interneta veikalā 220.lv pieejams plašs piedāvājums no šiem un citiem labākajiem zīmoliem.  Izvēlieties savam auto piemērotas ziemas riepas  un brauciet droši visu ziemu!

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri