Valmieras Ziņas

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta kopīgajās mācības “Ausma” sadarbība tiek stiprināta jau piekto gadu

Lasīšanas laiks: 2 min

No 23. līdz 24. maijam Cēsu un Valmieras novadā norisināsies Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta kopīgās mācības “Ausma”, kas notiek jau piekto reizi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Komunikācijas daļa.

Šogad mācības ir unikālas ar iesaistīto iestāžu skaitu un mācību uzdevumu sarežģītību, jo mācību laikā tiks vingrināta Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas spēja sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu organizēt un koordinēt cietušo evakuāciju ar vairākiem helikopteriem uz civilajām ārstniecības iestādēm konvencionāla konflikta gadījumā. Mācības ir praktisks piemērs, kā trenēt iesaistīto institūciju rīcību un gatavību militāra apdraudējuma gadījumā, kā arī stiprināt Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, civilo ārstniecības iestāžu, Valsts robežsardzes Aviācijas un speciālo operāciju pārvaldes un Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku savstarpējo sadarbību Vidzemē.

Mācību “Ausma” aktīvajā fāzē plānota mācību scenārija izspēle, lai vingrinātu vairāku vienlaicīgi cietušo nogādāšanu civilajās ārstniecības iestādēs. Mācībās piedalīsies 10 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta brigādes no visas Latvijas, kā arī Valsts robežsardzes Aviācijas un speciālo operāciju pārvaldes un Nacionālo bruņoto spēku Gaisa spēku helikopteri, kas cietušos nogādās Vidzemes slimnīcā un Cēsu klīnikā.

Kopš 2018. gada Zemessardzes 2.Vidzemes brigādē notiek plānota un mērķtiecīga Medicīnas rotas attīstība un pilnveidošana. Šajā laikā dienestu Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē uzsākuši vairāk nekā 60 praktizējoši mediķi – ārsti, medicīnas māsas, feldšeri, kā arī vairāk nekā 35 karavīri un zemessargi, kuri vēlas apgūt medicīnas prasmes un papildināt jau esošās iemaņas. Jaunajiem un esošajiem medicīnas speciālistiem dienests Medicīnas rotā sniedz iespēju papildus savai specializācijai apgūt militāro medicīnu un spēju strādāt paaugstināta stresa apstākļos, kā arī gūt starptautisku pieredzi strādājot kopā ar sabiedroto bruņoto spēku pārstāvjiem Latvijā un ārvalstīs.

Iedzīvotāju ievērībai!

Mācību laikā pa koplietošanas ceļiem pārvietosies militārie medicīnas transportlīdzekļi un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta transports, kas neizmantos skaņas un gaismas signālus. Mācību laikā Valmieras un Cēsu novadā būs redzama karavīru un zemessargu pārvietošanās un tiks izmantots grims un mulāžas cietušo karavīru lomu atveidojošo personu brūču un traumu atveidošanai. Pagājušajā gadā līdzīgs scenārijs tika izspēlēts Madonas un Alūksnes pusē, kad cietušie ar helikoptera palīdzību tika nogādāti Madonas slimnīcā.

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri