Valmieras Ziņas

Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde sniegs atbalstu Covid-19 izplatības ierobežošanā

Lasīšanas laiks: 3 min

No 1. aprīļa Zemessardzes 2. Vidzeme brigāde sniegs atbalstu Valsts robežsardzei, lai nodrošinātu Covid-19 ierobežošanas pasākumu ievērošanu, kā arī būs gatava nodrošināt Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu ar teltīm, ja radīsies tāda nepieciešamība, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes pārstāve Laima Ķevere.

“Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde uzdevumu atbalstīt Valsts robežsardzi un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu uztver atbildīgi, un ir gatava iesaistīties tik ilgi, cik tas būs nepieciešams. Šajā brīdī visām valsts iestādēm un dienestiem ir jāstrādā kā vienotam veselumam, un 2. Vidzemes brigādes karavīri un zemessargi tam ir atbilstoši sagatavoti,”

pauž Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes komandieris pulkvedis Mareks Ozoliņš.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde sniegs atbalstu uz Latvijas-Igaunijas robežas, palīdzot Valsts robežsardzei izsniegt un saņemt apliecinājumus par īpašu Covid-19 ierobežošanas pasākumu ievērošanu gan no Latvijā ieceļojošām, gan tranzītā ceļojošām personām. Zemessardzes 22. kājnieku bataljona zemessargi sniegs atbalstu Valsts robežsardzei Valkā, savukārt 27. kājnieku bataljona zemessargi – Ainažos un Naukšēnu novada Unguriņos. Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde ik dienu nodrošinās vismaz 24 zemessargus, kuri, strādājot maiņās, kopā ar Valsts robežsardzes pārstāvjiem piedalīsies cilvēku informēšanā un apliecinājumu izsniegšanā robežu šķērsojošajām personām.

Savukārt no 3. aprīļa Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde sniegs atbalstu Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldei Latvijas–Krievijas valsts robežas uzraudzībā ar mērķi nodrošināt pastiprinātu transportlīdzekļu un personu kontroli pierobežas zonā, lai ierobežotu Covid-19 izplatību.

Uzdevuma izpildi piecās Viļakas pārvades robežapsardzības nodaļās nodrošinās Zemessardzes 31. kājnieku un 25. kājnieku bataljona zemessargi un karavīri, kuri ar Valsts robežsardzes Viļakas pārvaldes pārstāvjiem kopīgās norīkojumu grupās nodrošinās pastiprinātu transportlīdzekļu un personu kontroli pierobežas zonā, kā arī veiks zaļās robežas patrulēšanu.  Šī uzdevuma izpildē Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde ik dienu iesaistīs vismaz 20 zemessargus.

Kopējais Valsts robežsardzes atbalstam iesaistīto skaits būs vairāki simti zemessargu un karavīru.

Tāpat Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde ir saņēmusi uzdevumu būt gatavībā sniegt atbalstu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam nodrošināt teltis, kas aprīkotas ar apgaismojumu, apsildi un autonomo elektroapgādi. Telšu izvēršanu piecu stundu laikā pēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta pieprasījuma veiks Zemessardzes 54. inženiertehniskais bataljons un 22. kājnieku bataljons.

Jau ziņots, ka no 21. līdz 22. martam visos Zemessardzes bataljonos notika telšu un aprīkojuma izvēršanas apmācība, kas deva pārliecību, ka Zemessardze ir gatava sniegt atbalstu valsts un pašvaldību iestādēm Covid-19 izplatības ierobežošanā.

Zemessardzē uzņem 18 līdz 55 gadus vecus Latvijas Republikas pilsoņus bez sodāmības vai apsūdzībām par nozieguma izdarīšanu. Uz kandidātiem attiecas vairāki citi ierobežojumi, ar kuriem var iepazīties Zemessardzes mājaslapā sadaļā Prasības uzņemšanai.

Vairāk par dienestu Zemessardzē un bataljonu kontaktinformāciju iespējams noskaidrot Zemessardzes mājaslapā: www. https://www.zs.mil.lv/ vai zvanot uz Zemessardzes vienoto diennakts tālruņa numuru 1811.

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri