Valmieras Ziņas

“Zemeņu kūkas” laiki atgriežas ar jaunu vērienu (1)

Vēl labā atmiņā mums ir izdaudzinātie Kalvīša “treknie gadi”, kad valsts līdzekļi tika šķērdēti pa labi un kreisi. Uzpūstais birokrātiskais aparāts, valsts un pašvaldības iestāžu semināri, pieredzes apmaiņas braucieni uz Brazīliju, Šrilanku un citām eksotiskām zemēm, korporatīvās ballītes par budžeta līdzekļiem – un vairākumam nešķita, ka tas nav īsti pareizi. Bijām taču iestājušies Eiropas Savienībā – nu varam baudīt dzīvi uz pilnu “klapi”. Dižķibele piespieda un laiku kļūt pieticīgākiem, vismaz formāli. Tika būtiski ierobežotas iespējas par budžeta līdzekļiem uzdzīvot. Par biedinājumu citiem “zemeņu kūkas skandāla” rezultātā amatu zaudēja e-lietu ministre Ina Gudele, jo atklājās, ka par valsts budžeta naudas viņas dzimšanas dienas svinībām tika rezervētas telpas, pasūtīta zemeņu kūka un vīns.

Lai gan daudziem budžeta iestāžu darbiniekiem algas vēl nav sasniegušas pirmskrīzes līmeni un mediķi cīnās par krīzes laikā ieviestā pagarinātā normālā darba laika atcelšanu, lai beidzot saņemtu taisnīgu samaksu par virsstundām, pensionāri skaita centus makā, gaidot pensijas dienu, ir ierēdņi, kuriem krīze ir beigusies vai arī nekad nav bijusi. Vilks kažoku met, tikumu nemet. Tiklīdz ir iespēja, viņi atkal sāk šķiesties ar naudu. Pašiem taču tā nav jānopelna. Gan jau piešķirs Saeima vai Eiropa.

Lai tās nebūtu tukšas runas, pastāstīšu par kāda uzņēmēja pieredzi. Saprotamu iemeslu dēļ vārdu neatklāšu. Kā novērojis uzņēmējs, valsts iestāžu organizētajos semināros un citos pasākumus ar tēriņiem sabiedriskās ēdināšanas un viesmīlības pakalpojumiem neviens neknapinās. Turklāt netiek kontrolēts, cik cilvēku reāli ierodas un izmanto pakalpojumus. Kā uzņēmējs norādīja, ka šāda attieksme nav atsevišķos gadījumos, bet esot kļuvusi par sistēmu. Pavisam nesen uzņēmējam nācies nodrošināt pakalpojumus kādam valsts institūcijas organizētam divu dienu pasākumam. Ticis pasūtīts bankets vairākiem desmitiem cilvēkiem, par personu maksājot vairāk nekā 30 eiro!!! Uz vakariņām ieradusies vien puse viesu, bet pārējo ēdienu nācies izmest, jo neviens nav parūpējies, lai atceltu pasūtījumu. Pēc portāla rīcībā esošās informācijas, daudzi pasākuma dalībnieki devušies projām, neizmantojot arī rezervētos viesnīcas pakalpojumus, ko arī apmaksāja no budžeta līdzekļiem.

No vienas puses skatoties, uzņēmēji var “berzēt rokas” par tik brangiem pasūtījumiem un “turēt muti”, lai tos nezaudētu. No otras puses, gribas kliegt, redzot kā viņu nopelnītā nauda, ko valsts nadzīgi iekasē nodokļu veidā, tiek bezjēdzīgi izšķērdēta.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Juris - 16.05.2017 Atbildēt

    Varēja jau vismaz darīt zināmu pašvaldību..vai tas ir tā- “A” pasakam ,bet “B” nē !!!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri