Valmieras Ziņas

Zem augusta debesīm Neikenkalna dabas koncertzālē izskanējis koncerts dzīvībai

24. augustā Kocēnu novada Dikļos – Neikenkalna dabas koncerzālē – zem saules apspīdētām, gubu mākoņu rotātām augusta debesīm izskanēja koncerts dzīvībai, lai turpinātu ievizēt vietu, kas ir īpaša latviešu tautas kultūrvēsturē un valstiskās apziņas veidošanā, un kuras atjaunošanā un iedzīvināšanā īpaša nozīme bija režisoram Uģim Brikmanim, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja, koklētāja Laima Jansone šajā augusta dienā Neikenkalna dabas koncertzālē bija pulcējusi iepriekš vienkopus vēl nedzirdētu mūziķu sastāvu. No Igaunijas bija atceļojis brīnišķīgais igauņu ģitārists Andrē Mākers – sava instrumenta virtuozs, kurš Latvijā uzstājies kopā ar Mārci Auziņu, savukārt no Lietuvas – Sauļus Petreikis, kurš vairākas reizes bijis Latvijā un arī šoreiz klausītājus pārsteidza ar fantastiskajām spējām virtuozi pārvaldīt dažnedažādu pūšamo instrumentu spēli – sākot no stabules līdz par ragam, ko papildināja ar izjustu dziedājumu, piešķirot koncertprogrammai īpašu, ar apkārtējo dabu saplūstošu noskaņu.

Koncertu bagātināja divi dziedātāji – Jānis Aišpurs, kurš pazīstams kā “The Sound Poets” solists, un Laura Polence, kura ikdienā dzīvo Amsterdamā, beigusi Rīgas Doma kora skolu un, būdama tālumā, savas kompozīcijas veido, balstoties uz latviešu tautasdziesmu tekstiem, uzturot mūsu tautisko garu dzīvu.

Baudot koncertu un mūziķu kopā būšanā radīto meditatīvo, sirreālo noskaņu, kurai vienreizīgumu piešķīra dabas veidota scenogrāfija – saule un gubu mākoņi, vieglu vēja dvesmu gaisā radītās pūku dejas, lidojošās spāres un kāds īpašs brīdis koncerta laikā, kad no “Uģa ozola” pie mūziķu kājām nokrita dzeltena ozollapa, klausītājos radīja sajūtu – ir satikušies īstie mūziķi īstajā laikā un vietā.

Kā atklāja Laima Jansone sarunā ar Latvijas Radio:

“Stāsts ir par to, ka tik daudz laika, enerģijas un entuziasma šajā vietā ielikts, un mūsu galvenais uzdevums ir turpināt – aicināt cilvēkus kopā, uzturēt vietu un tradīcijas, uzturēt dzīvību tajās. Protams, ar ļoti lielu pietāti pret Uģa piemiņu – mācoties no atziņām un padomiem, ko šis gara milzis devis tik daudziem.”

“Tā sajūta, ka Tu apsēdies, augusta debesis ir virs Tevis, Tu tajās skaties… Varbūt Tev ir mazliet skumji, bet varbūt, ka Tev ir arī prieks. Un tas viss piederas pie visa. Šoreiz koncerts notika dienā, bet nākotnē skatīšanās augusta debesīs varētu izvērsties citādāka,” – tā Laima Jansone.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Saistībā ar būtisku ražošanas apjoma palielināšanos, aicinām savā komandā PALĪGSTRĀDNIEKUS uz noteiktu laiku (ar iespēju termiņu pagarināt). Tava darba apraksts: ugunsdzēšamo pārklāju sagatavju sagatavošana (stikla šķiedras auduma garināšana). Mūsu prasības kandidātiem: nav nepieciešama iepriekšēja pieredze, darbs nav sarežģīts un fiziski smags; precizitāte, prasme organizēt savu darbu, atbildības sajūta. Mēs piedāvājam: stabilu darba vietu Valmierā - pilnas slodzes darbs darba dienās no 08:00 līdz 17:00 (iespējami arī elastīgāki risinājumi); 430 EUR pirms nodokļu nomaksas ar iespēju nopelnīt vairāk; sociālās garantijas, piemaksas par virsstundu darbu; labus darba apstākļus; darba vieta piemērota arī studentiem, pensionāriem; apmācību darba vietā; atsaucīgus kolēģus un darbu lieliskā komandā. CV ar norādi “Palīgstrādnieks” gaidīsim līdz 2020.gada 31.augustam uz e-pastu alise@padtex.lv vai iesniedzot personīgi Cempu ielā 27, Valmierā, LV-4201. Par atlases rezultātiem informēsim uz atlases tikšanos uzaicinātos kandidātus. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 27, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-08-31 Darba sākšanas datums: 2020-08-03 Kontaktpersona: CV ar norādi “Palīgstrādnieks” sūtīt uz alise@padtex.lv vai iesniegt Cempu 27, Valmierā. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri