Valmieras Ziņas

Zane Eniņa ar stāstu par “Operāciju pingvīns” viesosies Valmierā

Ceļotāja un blogere Zane Eniņa, kura pabijusi visos pasaules kontinentos, 27.oktobrī plkst.18:30 Valmieras Tūrisma informācijas centrā (TIC) klausītājus priecēs ar stāstu par viņas apņēmību un mērķu sasniegšanu “Operācijā Pingvīns”, informē Valmieras TIC Tūrisma projektu vadītāja Aiga Akmentiņa.

Zanes projekts, kas nosauks par “Operāciju pingvīns”, aizsākās 2015.gada 20.februārī un ilga līdz pat 12.martam. Ceļā uz Antarktīdu par Zanes un citu ceļotāju “mājām” uz 22 dienām kļuva ekspedīciju kuģis “Sea Adventurer”. Līdz Dienvidpola kontinentam kuģis piestāja vairākās pieturās, kur īpašā ekipējumā ekspedīcijas dalībnieki varēja izkāpt sauszemē, lai apskatītu pieturvietu un tās iemītniekus – albatrosus, roņus, vaļus un dažādu sugu pingvīnus. Tūrisma sezona Antarktīdā ilgst no septembra līdz maija sākumam, tādēļ brauciena laikā gaisa temperatūra bijusi pat ap nulle grādiem pēc Celsija skalas.

23.februārī, ceturtajā ceļojuma dienā, septītais kontinents – Antarktīda – tika sasniegta. Pirmais Zanes solis uz šī kontinenta bija Paradīzes līcī. Par septītā kontinenta apmeklēšanu Zane no ekspedīcijas komandas saņēma arī sertifikātu, kas pašai šķitis nedaudz uzjautrinošs, tomēr vienlaikus arī uzmundrinošs žests. Kontinents ceļotājus sagaidīja ar pārsteidzošiem skatiem – dažādu formu aisbergiem, saulainām dienām, mijoties ar spēcīgu vēju, plašiem sniega laukiem un, protams, pingvīniem.

Pēdējā izkāpšana pirms ekspedīcijas noslēguma notika uz Folklendu salu grupas – West point salas. Tā sagaidīja ar albatrosu un pingvīnu kolonijām. Ekspedīcijas dalībnieku brauciens noslēdzās Buenosairesas ostā.

Plašāk par piedzīvojumiem, sajūtām un emocijām varēs uzzināt ceļotāju stāstu un bilžu vakarā.

Pasākums ir bez maksas ar ierobežotu vietu skaitu. Interesentus aicinām pietikties savlaicīgi, rakstot e-pastu uz tic@valmiera.lv, ierodoties Valmieras Tūrisma informācijas centrā vai zvanot pa tālruni 64207177 vai 26332213.

Pasākums arī šoreiz tiks organizēts kopīgi ar aktīvās atpūtas preču veikalu “Gandrs”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri