Valmieras Ziņas

Zaļajā ziemā pirmizrādi piedzīvojusi filma „Oda” jeb slavinājums slēpošanai

Šī gada rudens un ziema vai ik dienu mūs pārsteidz ar jauniem siltuma rekordiem, sniega trūkums un globālā sasilšana ietekmē arī ziemas sporta cienītājus, bet sniegu un frīstaila trikus 3.februāra vakarā varēja skatīt kinoteātrī „Gaisma”, kur notika filmas „Oda” pirmizrāde un tikšanās ar filmas veidotājiem.

Filmas kompānija ir biedrība „SKLMNTI”. Tās dibinātājs un īpašnieks Einārs Lansmanis pirms filmas atzina, ka ir liels gods būt Valmierā, jo šeit mīl slēpošanu. No Valmieras nākuši daudzi pazīstami slēpotāji un treneri. Skatoties, kas notiek ārā, šajā vakarā gan grūti esot par to runāt…

Filmas sākums ir vēsturisks un mazliet mītisks. Skatītāji tiek aizvesti uz slēpošanas pirmsākumiem tūkstošiem gadu senā pagātnē, tiek rādīti alu zīmējumi, tad jau dokumentāli kadri no Norvēģijas, Zviedrijas, Lietuvas… Romantiska un sirreāla ir Sibīrijas ostjaku cilts teika par Piena Ceļu, kas esot Dieva slēpju nospiedumi debesīs… Un tad nāk mūsdienas, kur darbība norisinās divās vietās: telpā skatītāji satiekas ar Valmieras Drāmas teātra aktieri Paulu Iklāvu, viņa sapņiem un projekcijām galvā un uz papīra, bet otra ir pilsētvide un urbānā slēpošana, jo pilsēta ir būvēta kustībai, un izrādās – tā piemērota arī šādam sporta veidam, kur nav ātruma ierobežojumu. Kā filmā saka vecāka gadagājuma cilvēki – tā ir pašnāvība, tur var palikt bez galvas! Frīstails notiek pa trepēm un trepju margām, pāri uzrakstam “RĪGA”, nepabeigtās jaunceltnēs, puiši lec no jumtiem un cauri tukšām logu ailēm… Darbība notiek gan Igaunijā, gan Latvijā. Skatītāji atpazīst Tartu pilsētu, tiek izmantots arī Zilākalna skatu tornis un cilvēku pilnā Merķeļa iela pie Rīgas cirka. Šiem ekstrēmistiem slēpošana kļuvusi kā misija, kas pilna ar adrenalīnu. Neskatoties ne uz ko, slēpotājs vienmēr sapņo par slēpošanu. Un, lai gan filmas nosaukumā ir tikai trīs burti, tā ir „Oda slēpošanai” (oda – svinīgs slavinājums).

Pēc filmas noskatīšanās uz skatuves kāpa 8 azartiski puiši – Einārs Lansmanis, filmas režisori Ernests Cerbulis un Edvards Lansmanis, aktieris Pauls Iklāvs un citi. Skatītājiem tika sarīkots mazs konkurss ar balvām – piespraudīti un DVD. Jautājums – kurā filmas minūtē redzams Valmieras segments?

Filma tapusi 6 gadu garumā. Tam ir divi galvenie iemesli – ziemas un sniega trūkums, kā arī filmas veidotāju aizņemtība, jo filmas uzņemšana bija hobijs, ikdienā katrs strādā citā nozarē, citā profesijā un – vienā gadā nevar izdomāt to, ko var 6 gadu laikā!

Lai arī filmā ir elpu aizraujoši kadri un redzami arī vairāki kritieni, filmas uzņemšanas laikā neviens kaulu lūzums nav bijis un galvas joprojām visiem ir uz pleciem. Filmas sākumā gan ir brīdinājums šādus trikus neatkārtot, savukārt no skatuves izskan doma – Ticiet paši sev, un viss izdosies!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Namsaimnieks” uz nenoteiktu laiku aicina darbā SANTEHNIĶI Galvenie darba pienākumi: ūdensvadu, kanalizācijas un centrālapkures sistēmu apkalpošana; ūdensskaitītāju uzstādīšana un apkalpošana; citu santehnisko darbu veikšana. Prasības: profesionālās kvalifikācijas apliecība - inženierkomunikāciju montētājs vai cits specialitāti apliecinošs izglītības dokuments; praktiska darba pieredze santehniķa darbā; B kategorijas autovadītāja apliecība. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; veselības apdrošināšana; sociālās garantijas; atalgojums – stundas tarifa likme no EUR 5.00 un darba algas mainīgās daļas apmērs līdz 30%. Pieteikties līdz 2021.gada 28.februārim, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 27775532. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, LV-4201. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-28 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: namsaimnieks@valmiera.lv,

(reģ.Nr.LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto studiju virziena „Arhitektūra un būvniecība” direktora amatu  (uz nenoteiktu laiku; slodze 10 stundas nedēļā) Prasības pretendentam: maģistra līmeņa augstākā izglītība būvniecībā, pieredze studiju kursu un/vai studiju programmu izstrādē un/vai vadīšanā/īstenošanā, kā arī cita veida vadoša administratīvā darba pieredze (t.sk. augstākās izglītības institūcijās) tiks uzskatīta par priekšrocību, pieredze darbā starptautiskā vidē, ļoti labas latviešu un angļu valodas zināšanas, atbildīgums, precizitāte, labas komunikācijas un vadīšanas prasmes, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, analītiska domāšana, iniciatīva. Galvenie pienākumi: uzturēt, pilnveidot, attīstīt un nodrošināt studiju virziena saturu un realizāciju vadīt studiju virziena padomes darbu · sagatavot studiju virziena pašnovērtējuma ziņojumu un akreditāciju plānot un kontrolēt studiju plāna izpildi veikt studiju procesa kvalitātes kontroli organizēt studentu prakses Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu, sociālās garantijas, garantētu un regulāru atalgojumu 615,45 EUR pirms nodokļu nomaksas mēnesī. Pretendentiem motivācijas vēstuli-studiju virziena attīstības redzējumu, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas un CV sūtīt uz adresi: Cēsu iela 4, Valmiera, LV-4201 vai uz e-pasta adresi agrita.somase@va.lv, vai iesniegt personīgi Valmierā, Cēsu ielā 4, kabinetā Nr.C204 ar norādi „Konkursam uz studiju virziena direktora amatu” līdz 2021.gada 7.februārim. Sazināsimies tikai ar nākamās atlases kārtas pretendentiem. Profesija: Pamatdarbības struktūrvienības VADĪTĀJS/ DIREKTORS/ KOMANDIERIS (izglītības jomā) Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-07 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (maģistra grāds)

Mūsu partneri