Valmieras Ziņas

Zaļā dzelzceļa posmā Kocēnu novadā izveidota distanču slēpošanas trase

Lasīšanas laiks: 2 min

Kocēnu novada pašvaldība, sadarbojoties ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu, izveidojusi 9 km garu distanču slēpošanas trasi Zaļā dzelzceļa posmā no Mazbrenguļu ceļa pārbrauktuves līdz Dikļu stacijai un Grebu kalna virzienā, portāls “Valmieras Ziņas” uzzināja Kocēnu novada domē.

Kā informē Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra vadītājs Toms Treimanis, trases posms no Dikļu stacijas līdz Mazbrenguļiem 6 km garumā pieejams kā slidsoļa, tā arī klasiskā soļa slēpotājiem, bet posms no Dikļu stacijas Grebu kalna virzienā 3 km garumā veicams slidsolī, jo tajā nav ievilkta sliede klasiskajam solim. Slēpotāji aicināti ievērot distancēšanās prasības un valstī noteiktos ierobežojumus, kā arī kājāmgājēji tiek lūgti neizstaigāt ievilkto sliedi. Iepretim Dikļu stacijai izveidots stāvlaukums, kur novietot automašīnas.

Vienlaikus arī pašvaldība atgādina, ka ar motorizētajiem transportlīdzekļiem pa Zaļo dzelzceļu pārvietoties ir aizliegts! Šī noteikuma ievērošanu uzraudzīs Kocēnu novada pašvaldības policija.

Slēpošanas priekus iespējams baudīt ir citviet Kocēnu novadā izveidotajās trasēs, taču salīdzinājumā ar Zaļā dzelzceļa posmu tās ir īsākas.

Kocēnos, kā ierasts, slēpotājiem pieejama trase, kas izveidota pļavā ciema centrā starp Alejas ielas un Ozolu ielas alejām. Šogad jauna slēpošanas trase ir izveidota Kokmuižas promenādē pie Kocēnu dīķa. Lai gan abas trases daļēji izgaismo tuvumā esošais ielu apgaismojums, slēpotājiem iesaka līdzi paņemt pieres lukturīti.

Slēpošanas trases tiek veidotas arī Rubenē – viena trase atrodas teritorijā starp krodziņu “Mazais Ansis” un BMX trasi, vēl viena trase sākas sporta laukumā aiz Rubenes pamatskolas, kā arī labvēlīgu laikapstākļu gadījumā sadarbībā ar biedrību “Rubenes Anši” slēpotājiem būs pieejamas trases uz ūdenstilpēm Lielais Ansis un Mazais Ansis.

Aicina ikvienu ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai, kā arī būt uzmanīgiem, atrodoties uz ledus.

Slēpošanas trasi kartē apskati ŠEIT.

Par citiem dabas tūrisma objektiem Kocēnu novada un citviet iespējams uzzināt lietotnē “Dabas tūrisms” sniedz iespēju īsā laikā saplānot dienu skaistai pastaigai vai izbraucienam dabā. Lietotne palīdzēs rast atbildes uz jautājumiem – kur šodien doties vai ko darīt. Tās saturs ir sakārtots vairāk nekā 20 dažādās kategorijās, kas ļauj ērti izvēlēties sev piemērotāko veidu ceļošanai dabā.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS “Sadales tīkls” (reģistrācijas Nr.40003857687) nodrošina elektroenerģijas savienojumu vairāk nekā 790 000 klientu pieslēgumu visā  Latvijā. Mēs ilgtermiņā rūpējamies par droša, vieda un efektīva elektrotīkla attīstību, lai nodrošinātu klientiem kvalitatīvu elektroapgādi un veicinātu sabiedrības labklājību, drošību un izaugsmi. Aicinām darbā specializētā automobiļa vadītāju   (profesijas kods –833208) Darba vieta: Valmiera, Raiņa iela 12B Darbs uz nenoteiktu laiku, pilna slodze. Atalgojums sākot no 1410,00 EUR līdz 1580,00 EUR bruto mēnesī Mēs Tev uzticēsim veikt elektropārvades līniju trašu tīrīšanas darbus ar speciālo tehniku un instrumentiem veikt kravu pārvadājumus un strādāt ar specializēto tehniku elektropārvades līniju remonta darba izpildē veikt ikdienas tehnisko apkopi un piedalīties darba pienākumu veikšanai nodoto transportlīdzekļu uzturēšanas un remonta darbos darbs saistīts ar komandējumiem. Piesakies, ja Tev ir • vēlme un interese strādāt ar dažāda veida specializēto tehniku • vispārējā vidējā izglītība • B, BE, C un CE kategorijas autovadītāja apliecība un braukšanas pieredze • profesionālā transportlīdzekļu vadītāju kategorija (95.kods) • TR2 kategorijas traktortehnikas vadītāja apliecība un braukšanas pieredze • pieredze tehnikas remontā • valsts valodas zināšanas pamata līmenī (A2) • prasme darbā ar datoru (MS Office) Esot mūsu komandā, Tu iegūsi: uz tehnoloģijām balstītu mūsdienīgu darba vidi vienā no Latvijas vadošajiem uzņēmumiem veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu apmācību darba vietā profesionālās izaugsmes iespējas profesionālus un atsaucīgus kolēģus Pieteikumus gaidīsim līdz 04.06.2024. Pieteikuma vēstuli un CV, neiekļaujot sensitīvu informāciju (piem. foto, tautību, vecumu utt.), ar norādi “Specializētā automobiļa vadītājs/-a Valmierā" sūti uz e-pastu:darbs@sadalestikls.lv vai piesakies mājaslapā: www.sadalestikls.lv/lv/darba-iespejas Iesniegto informāciju uzglabāsim 4 mēnešus. Ar detalizētu informāciju par AS "Sadales tīkls" veikto personas datu apstrādi var iepazīties mājas lapas www.sadalestikls.lv sadaļā "PERSONAS DATU APSTRĀDE"- "Personas datu apstrāde pretendentu atlases procesā". Iesniegtā informācija atlases caurspīdīguma nodrošināšanas un darbinieku interešu pārstāvības mērķa sasniegšanai var tikt nodota LAB "Enerģija", www.energija.lv. Iebildumu gadījumā informē mūs, e-pasts: darbs@sadalestikls.lv Ja ir papildus jautājumi, raksti uz epastu: darbs@sadalestikls.lv Profesija: SPECIALIZĒTĀ /AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 12B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Elektronika / Enerģētika / Elektroenerģija Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-04 Kontaktpersona: Personāla daļa darbs@sadalestikls.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri