Valmieras Ziņas

ZAAO Daibē uzsāk ceturtās atkritumu krātuves būvniecību

Lasīšanas laiks: 2 min

Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe” (RAAC Daibe) līdz ar būvdarbu līguma parakstīšanu tiek uzsākti ceturtās atkritumu krātuves būvniecības darbi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA ZAAO sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Leimane.

Jaunās krātuves platība aizņems vairāk nekā 4 hektārus. Krātuve paredzēta 445 000 m3 atkritumu. Pie atkritumu krātuves tiks izbūvēts infiltrāta baseins un ugunsdzēsības baseins, kā arī tiks veikti piebraucamo ceļu būvdarbi. Projekta kopējais apbūves laukums 7,5 ha.

Būvdarbu izmaksas ir 2 587 863,59 EUR.

SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: “Nevis izgatavot, lietot, izmest, bet izgatavot ilgtspējīgas preces, kopīgi lietot, salabot, izmantot tās atkārtoti maksimāli ilgu laiku. Esam ceļā no lineāras uz aprites ekonomikas principu iedzīvināšanu, kas prasa no katra no mums iedziļināšanos, rīcības pārvērtēšanu un ikdienas paradumu maiņu.

RAAC Daibe attīstām procesus vides prasībām atbilstošai atkritumu apsaimniekošanai, tomēr līdztekus arī nepieciešamas investīcijas jaunas atkritumu krātuves būvniecībai, jo aizvien sabiedrībā radām daudz noglabājamu atkritumu.

Eiropas direktīvas nosaka, ka līdz 2035.gadam noglabājamais atkritumu daudzums nedrīkst pārsniegt 10% no kopējā radītā sadzīves atkritumu daudzuma, kas vieš cerību, ka turpmāk kopā meklēsim un radīsim aizvien jaunus risinājumus jēgpilnai atkritumu pārstrādei, nevis investēsim atkritumu noglabāšanā. Ceram, ka jaunā atkritumu krātuve ietilpības ziņā būs pietiekama, lai šīs krātuves piepildīšanas laikā sabiedrība būtu mainījusi savus paradumus, atbildīgās valsts institūcijas radījušas atbilstošu normatīvo aktu regulējumu un mēs visi kopā 2035.gadā būtu sasnieguši ES direktīvās izvirzītos mērķus!”

Projekta būvdarbus veiks SIA “AIMASA”, būvuzraudzību SIA “MARČUKS”. Būvprojekta autors/ autoruzraugs ir SIA “CEĻU KOMFORTS”.

Uzziņai: RAAC Daibe sadzīves atkritumu pirmās krātuves piepildīšana uzsākta 2004.gadā, pabeigta 2014.gadā. Šobrīd atkritumi tiek noglabāti otrajā un trešajā krātuvē – otrajā sadzīves atkritumi, bet trešajā ražošanas atkritumi.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Promo Cash & Carry  Ed. Lācera iela 4, Valmierā  aicina savai komandai pievienoties  tirdzniecības zāles darbinieku/-ci "Frozen" (-18 grādi) nodaļā.Darba apraksts:- Izvietot preci saldētavās un tirdzniecības zāles plauktos;- Sekot līdzi preču apritei un derīguma termiņiem;- Uzturēt kārtību ledusskapī un tirdzniecības zālē;- Atbilstoši prasībām, izvietot cenu zīmes un reklāmas materiālus.Prasības:- Spēja veikt fizisku darbu;- Vēlama iepriekšējā pieredze tirdzniecībā;- Augsta precizitāte un atbildības sajūta.Uzņēmums piedāvā:- Atalgojumu 650.00 - 675.00EUR uz rokas;- Apmācības darba vietā;- Bezmaksas tēju un kafiju;- Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika;- Apmaksātu obligāto veselības pārbaudi;- Redzes korekcijas līdzekļu kompensāciju;- Draudzīgas cenas PROMO Cash&Carry produktiem;- Labus piedāvājumus pie sadarbības partneriem (piemēram mobilo sakaru pakalpojumiem).Lūgums sūtīt pieteikumu un sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām. Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu - darba pārrunām.Jūsu personas dati, kas ietverti CV un citos dokumentos, kas pievienoti klāt darba pieteikumam, tiks apkopoti, apstrādāti un uzglabāti saskaņā ar ES Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kā arī SIA “Sanitex” Privātuma politiku. Profesija: TIRDZNIECĪBAS ZĀLES DARBINIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Eduarda Lācera iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-04-26 Darba sākšanas datums: 2024-04-19 Kontaktpersona: Tālrunis: 22309306 E-pasts: ieva.sp@sanitex.eu

Mūsu partneri