Valmieras Ziņas

VVĢ skolēns Krišjānis Alliks izcīna 1.vietu pirmajā Mākslīgā intelekta olimpiāde Latvijā

Lasīšanas laiks: < 1 min

Jau šobrīd mākslīgais intelekts ir sastopams mūsu ikdienā, un prognozes liecina, ka, mākslīgajam intelektam attīstoties, tuvāko desmit gadu laikā vairāk nekā 375 miljoniem cilvēku, iespējams, būs jāmaina profesija. Mākslīgā intelekta izstrādātājs kā profesija ir ļoti pieprasīta IT nozarē, un šīs profesijas pārstāvju atalgojums mērāms vairākos tūkstošos mēnesī.

Lai 12.klašu skolēni kaut mazliet ielūkotos šīs profesijas aizkulisēs, pavasarī tika rīkota pirmā Mākslīgā intelekta olimpiāde Latvijā, kas norisinājās tiešsaistē un ko atbalstīja tādi IT grandi kā Giraffe360, Accenture, Asya.ai , piedaloties Liepājas Universitātei.

Olimpiādes saturu veidoja IT uzņēmumi un mākslīgā intelekta izstrādes speciālisti. Noteicošās bija 3 disciplīnas – matemātika, informātika un mašīnmācīšanās (deep learning). Protams, interese par informācijas tehnoloģijām un mākslīgo intelektu, viennozīmīgi, palīdzēja olimpiādes uzdevumu izpildē.

Prieks, ka Valmieras Valsts ģimnāzijas jaunieši, neskatoties uz tā jau ieilgušo attālināto mācību procesu un ikdienas slodzi, atsaucās aicinājumam un pieņēma izaicinājumu izmēģināt savus spēkus šādā nebijušā pasākumā. Tāpēc ar dubultsajūsmu tika uzņemta ziņa, ka VVĢ 12. klases skolēns Krišjānis Alliks pārliecinoši ieguvis 1.vietu.

Pirmie soļi sperti, lai veicas tālākajā ceļā, Krišjāni!

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri