Valmieras Ziņas

VTV: Rubenes baznīcā norisinās atjaunošanas darbi

Pirms vairāk kā 800 gadiem Rubenē pirmo koka baznīcu uzcēla katoļu priesteris un pirmās Latvijā sarakstītās hronikas autors Latviešu Indriķis. Mūsdienās šajā vietā slejas mūra ēka, kura nu piedzīvo atjaunošanas darbus.

Rubenes baznīcā kalpo mācītājs Artis Eglītis, kurš pats rūpīgi seko līdz, kā noris dievnama atjaunošanas darbi. Īpaši posmē, kad notika vecā grīdas seguma demontāža, jo zem baznīcas atrodas vēsturiskās kapenes – tur joprojām atrodas apbedījumi.

Mācītājs stāsta, ka pie kolonnām iecerēts būvēt stikla sienas, paužot, ka tur varēs ienākt un ka aiz tās būs ekspozīcija par to, kas ir baznīcā. Interaktīvā ekspozīcija vēstīs par Indriķa laiku Vidzemē un citiem nozīmīgiem vēstures notikumiem.

Šajās dienās Rubenes baznīcas telpās galvenais uzdevums ir ieklāt jauno grīdu. Pavasarī būvniekiem jāatjauno ēkas fasāde, jāierīko drenāža, jānomaina logi, jāierīko apkure un jāuzstāda zibens novadīšanas sistēma. Ivars Markovskis, SIA “Warss+” valdes loceklis, pauž, ka puse no tā, ko ar ēkas ārsienu rudenī varēja paveikt, ir izdarīta, taču, tā kā uznāca ziema, turpināt nebija iespējams. Pašreiz tiek restaurētas durvis, uzņēmums strādā ar grīdas nomaiņu baznīcā.

Kamēr baznīcā rosās celtnieki, dievkalpojumi notiek blakus esošajā draudzes namā. Mācītājs uzsver, vasarā gan visam vajadzētu būt pabeigtam, paužot, ka viss, ņemot vērā grīdas stāvokli, nav sanācis, kā plānots. Par veco segumu Artis Eglītis stāsta, ka daļa tiks izmantota kā vēsturiski paraugi, kā arī no tiem darinās suvenīrus.

Sižeta autori:
Laura Jansone
Mārtiņš Balka
Vidzemes televīzija

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Namsaimnieks” uz nenoteiktu laiku aicina darbā SANTEHNIĶI Galvenie darba pienākumi: ūdensvadu, kanalizācijas un centrālapkures sistēmu apkalpošana; ūdensskaitītāju uzstādīšana un apkalpošana; citu santehnisko darbu veikšana. Prasības: profesionālās kvalifikācijas apliecība - inženierkomunikāciju montētājs vai cits specialitāti apliecinošs izglītības dokuments; praktiska darba pieredze santehniķa darbā; B kategorijas autovadītāja apliecība. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; veselības apdrošināšana; sociālās garantijas; atalgojums – stundas tarifa likme no EUR 5.00 un darba algas mainīgās daļas apmērs līdz 30%. Pieteikties līdz 2021.gada 28.februārim, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 27775532. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, LV-4201. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-28 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: namsaimnieks@valmiera.lv,

(reģ.Nr.LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto studiju virziena „Arhitektūra un būvniecība” direktora amatu  (uz nenoteiktu laiku; slodze 10 stundas nedēļā) Prasības pretendentam: maģistra līmeņa augstākā izglītība būvniecībā, pieredze studiju kursu un/vai studiju programmu izstrādē un/vai vadīšanā/īstenošanā, kā arī cita veida vadoša administratīvā darba pieredze (t.sk. augstākās izglītības institūcijās) tiks uzskatīta par priekšrocību, pieredze darbā starptautiskā vidē, ļoti labas latviešu un angļu valodas zināšanas, atbildīgums, precizitāte, labas komunikācijas un vadīšanas prasmes, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, analītiska domāšana, iniciatīva. Galvenie pienākumi: uzturēt, pilnveidot, attīstīt un nodrošināt studiju virziena saturu un realizāciju vadīt studiju virziena padomes darbu · sagatavot studiju virziena pašnovērtējuma ziņojumu un akreditāciju plānot un kontrolēt studiju plāna izpildi veikt studiju procesa kvalitātes kontroli organizēt studentu prakses Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu, sociālās garantijas, garantētu un regulāru atalgojumu 615,45 EUR pirms nodokļu nomaksas mēnesī. Pretendentiem motivācijas vēstuli-studiju virziena attīstības redzējumu, izglītību apliecinošu dokumentu kopijas un CV sūtīt uz adresi: Cēsu iela 4, Valmiera, LV-4201 vai uz e-pasta adresi agrita.somase@va.lv, vai iesniegt personīgi Valmierā, Cēsu ielā 4, kabinetā Nr.C204 ar norādi „Konkursam uz studiju virziena direktora amatu” līdz 2021.gada 7.februārim. Sazināsimies tikai ar nākamās atlases kārtas pretendentiem. Profesija: Pamatdarbības struktūrvienības VADĪTĀJS/ DIREKTORS/ KOMANDIERIS (izglītības jomā) Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-07 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (maģistra grāds)

Mūsu partneri