Valmieras Ziņas

VTV: Rubenes baznīcā norisinās atjaunošanas darbi

Pirms vairāk kā 800 gadiem Rubenē pirmo koka baznīcu uzcēla katoļu priesteris un pirmās Latvijā sarakstītās hronikas autors Latviešu Indriķis. Mūsdienās šajā vietā slejas mūra ēka, kura nu piedzīvo atjaunošanas darbus.

Rubenes baznīcā kalpo mācītājs Artis Eglītis, kurš pats rūpīgi seko līdz, kā noris dievnama atjaunošanas darbi. Īpaši posmē, kad notika vecā grīdas seguma demontāža, jo zem baznīcas atrodas vēsturiskās kapenes – tur joprojām atrodas apbedījumi.

Mācītājs stāsta, ka pie kolonnām iecerēts būvēt stikla sienas, paužot, ka tur varēs ienākt un ka aiz tās būs ekspozīcija par to, kas ir baznīcā. Interaktīvā ekspozīcija vēstīs par Indriķa laiku Vidzemē un citiem nozīmīgiem vēstures notikumiem.

Šajās dienās Rubenes baznīcas telpās galvenais uzdevums ir ieklāt jauno grīdu. Pavasarī būvniekiem jāatjauno ēkas fasāde, jāierīko drenāža, jānomaina logi, jāierīko apkure un jāuzstāda zibens novadīšanas sistēma. Ivars Markovskis, SIA “Warss+” valdes loceklis, pauž, ka puse no tā, ko ar ēkas ārsienu rudenī varēja paveikt, ir izdarīta, taču, tā kā uznāca ziema, turpināt nebija iespējams. Pašreiz tiek restaurētas durvis, uzņēmums strādā ar grīdas nomaiņu baznīcā.

Kamēr baznīcā rosās celtnieki, dievkalpojumi notiek blakus esošajā draudzes namā. Mācītājs uzsver, vasarā gan visam vajadzētu būt pabeigtam, paužot, ka viss, ņemot vērā grīdas stāvokli, nav sanācis, kā plānots. Par veco segumu Artis Eglītis stāsta, ka daļa tiks izmantota kā vēsturiski paraugi, kā arī no tiem darinās suvenīrus.

Sižeta autori:
Laura Jansone
Mārtiņš Balka
Vidzemes televīzija

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SS.COM Vakances (Vajadzīgi darbinieki) - Palīgs Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais saplānot prasme servisa - Sludinājumi Mēs esam vadošais un pieredzes bagātākais pilna servisa tirgus, sociālo, mediju pētījumu un konsultāciju uzņēmums Latvijā, un šobrīd aicinām uz sadarbību NTERVĒTĀJUS IEDZĪVOTĀJU DZĪVESVIETĀS VALMIERĀ UN VALMIERAS APKAIMĒ.Mēs sagaidām, ka Tev: ir teicamas latviešu un labas krievu valodas zināšanas; prasme pielietot praksē datorlietotāja iemaņas; ir iegūta vismaz vidējā izglītība; B kategorijas autovadītāja apliecība un Tev ir automašīna un/vai Tu spēj operatīvi saplānot pārvietošanās iespējas, izmantojot sabiedrisko transportu.  Augstu vērtēsim, ja Tev: ir sarunas vadītāja/-as, intervētāja/-as pieredze; piemīt drosme un prasme ieinteresēt un motivēt cilvēkus; ir personīga atbildības izjūta par Tev uzticēto uzdevumu; sagādā patiesu prieku sarunas; ir interese par pētījumu nozari.  Uzticēsim Tev: interviju veikšanu iedzīvotāju dzīvesvietās un iegūto datu kvalitatīvu ievadi programmā.  Piedāvāsim Tev: pieredzi starptautiskā pētījumu uzņēmumā Latvijā; individuālu apmācību pirms sadarbības uzsākšanas; veicamajiem pienākumiem, nozarei un tirgus situācijai atbilstošu atlīdzību - par katru kvalitatīvi paveiktu interviju (5.00€-12.00€ pēc nodokļu nomaksas) pienākumu veikšanai patērēto transporta un/vai degvielas izdevumu kompensāciju; nelaimes gadījumu apdrošināšanu; veselības apdrošināšanu pēc sešu mēnešu rezultatīvas sadarbības - tiek paveiks noteiktais uzdevums katrā no projektiem.  Sūti mums pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvani uz tālruņiem 80000004, 67096313. *Piesakoties vakancei, pretendents piekrīt savu personas datu apstrādei saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības regulējuma noteikumiem. Visa atlases procesā saņemtā informācija par pretendentu tiks izmantota tikai un vienīgi pretendenta profesionālās piemērotības izvērtēšanai konkrētajam amatam. Personas datu pārzinis: SIA “TNS Latvia”, Kronvalda bulvāris 3-2, Rīga, LV-1010. Profesija: INTERVĒTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2020-03-31 Kontaktpersona: Sūtīt pieteikumu uz darbs@tns.lv, jautājumu gadījumā zvanīt uz 80000004, 67096313. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Noliktavas darbinieks - krāvējs Pienākumi: Komplektēt gatavās produkcijas kravas un izejvielu, taras, palīgmeteriālu pasūtījumus Veikt precīzu gatavās produkcijas un iepirkto materiālu pieņemšanu un izvietošanu atbilstoši uzņēmumā noteiktajai kārtībai Vizuāli novertēt pieņemto preču kvalitāti, ja nepieciešams veikt speciālo marķēšanu Veikt produkcijas pārvietošanu Veikt dažādus saimnieciskus darbus Prasības: Iniciatīva un labas komunikācijas spējas Augsta atbildības sajūta, spēja plānot darba uzdevumus un laiku, nosakot galvenās prioritātes B kategorijas autovadītāja apliecība, autokāra vadīšanas apliecība un vēlama C kategorijas atovadītāja apliecība Piedāvājam: Daudzveidīgu un interesantu darbu Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas Kolēģu atbalstu darba procesā Atalgojums - no 750 euro bruto Kontaktinformācija: CV ar norādi "Noliktavas darbinieks - krāvējs" lūdzam sūtīt uz e-pastu vai iesniegt personīgi Upes ielā 5, Rūjienā E-pasts: sanda.gute@rujienassaldejums.lv Tālrunis: 26037556 Profesija: NOLIKTAVAS DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Upes iela 5, Rūjiena, Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-27 Kontaktpersona: CV ar amata norādi sūtīt uz e-pastu sanda.gute@rujienassaldejums.lv; t. 26037556.

Mūsu partneri