Valmieras Ziņas

VTV: Rubenes baznīcā norisinās atjaunošanas darbi

Lasīšanas laiks: 2 min

Pirms vairāk kā 800 gadiem Rubenē pirmo koka baznīcu uzcēla katoļu priesteris un pirmās Latvijā sarakstītās hronikas autors Latviešu Indriķis. Mūsdienās šajā vietā slejas mūra ēka, kura nu piedzīvo atjaunošanas darbus.

Rubenes baznīcā kalpo mācītājs Artis Eglītis, kurš pats rūpīgi seko līdz, kā noris dievnama atjaunošanas darbi. Īpaši posmē, kad notika vecā grīdas seguma demontāža, jo zem baznīcas atrodas vēsturiskās kapenes – tur joprojām atrodas apbedījumi.

Mācītājs stāsta, ka pie kolonnām iecerēts būvēt stikla sienas, paužot, ka tur varēs ienākt un ka aiz tās būs ekspozīcija par to, kas ir baznīcā. Interaktīvā ekspozīcija vēstīs par Indriķa laiku Vidzemē un citiem nozīmīgiem vēstures notikumiem.

Šajās dienās Rubenes baznīcas telpās galvenais uzdevums ir ieklāt jauno grīdu. Pavasarī būvniekiem jāatjauno ēkas fasāde, jāierīko drenāža, jānomaina logi, jāierīko apkure un jāuzstāda zibens novadīšanas sistēma. Ivars Markovskis, SIA “Warss+” valdes loceklis, pauž, ka puse no tā, ko ar ēkas ārsienu rudenī varēja paveikt, ir izdarīta, taču, tā kā uznāca ziema, turpināt nebija iespējams. Pašreiz tiek restaurētas durvis, uzņēmums strādā ar grīdas nomaiņu baznīcā.

Kamēr baznīcā rosās celtnieki, dievkalpojumi notiek blakus esošajā draudzes namā. Mācītājs uzsver, vasarā gan visam vajadzētu būt pabeigtam, paužot, ka viss, ņemot vērā grīdas stāvokli, nav sanācis, kā plānots. Par veco segumu Artis Eglītis stāsta, ka daļa tiks izmantota kā vēsturiski paraugi, kā arī no tiem darinās suvenīrus.

Sižeta autori:
Laura Jansone
Mārtiņš Balka
Vidzemes televīzija

Mūsu partneri