Valmieras Ziņas

VTV: Rubenes baznīcā norisinās atjaunošanas darbi

Pirms vairāk kā 800 gadiem Rubenē pirmo koka baznīcu uzcēla katoļu priesteris un pirmās Latvijā sarakstītās hronikas autors Latviešu Indriķis. Mūsdienās šajā vietā slejas mūra ēka, kura nu piedzīvo atjaunošanas darbus.

Rubenes baznīcā kalpo mācītājs Artis Eglītis, kurš pats rūpīgi seko līdz, kā noris dievnama atjaunošanas darbi. Īpaši posmē, kad notika vecā grīdas seguma demontāža, jo zem baznīcas atrodas vēsturiskās kapenes – tur joprojām atrodas apbedījumi.

Mācītājs stāsta, ka pie kolonnām iecerēts būvēt stikla sienas, paužot, ka tur varēs ienākt un ka aiz tās būs ekspozīcija par to, kas ir baznīcā. Interaktīvā ekspozīcija vēstīs par Indriķa laiku Vidzemē un citiem nozīmīgiem vēstures notikumiem.

Šajās dienās Rubenes baznīcas telpās galvenais uzdevums ir ieklāt jauno grīdu. Pavasarī būvniekiem jāatjauno ēkas fasāde, jāierīko drenāža, jānomaina logi, jāierīko apkure un jāuzstāda zibens novadīšanas sistēma. Ivars Markovskis, SIA “Warss+” valdes loceklis, pauž, ka puse no tā, ko ar ēkas ārsienu rudenī varēja paveikt, ir izdarīta, taču, tā kā uznāca ziema, turpināt nebija iespējams. Pašreiz tiek restaurētas durvis, uzņēmums strādā ar grīdas nomaiņu baznīcā.

Kamēr baznīcā rosās celtnieki, dievkalpojumi notiek blakus esošajā draudzes namā. Mācītājs uzsver, vasarā gan visam vajadzētu būt pabeigtam, paužot, ka viss, ņemot vērā grīdas stāvokli, nav sanācis, kā plānots. Par veco segumu Artis Eglītis stāsta, ka daļa tiks izmantota kā vēsturiski paraugi, kā arī no tiem darinās suvenīrus.

Sižeta autori:
Laura Jansone
Mārtiņš Balka
Vidzemes televīzija

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras Namsaimnieks” uz nenoteiktu laiku aicina darbā KAPSĒTAS PĀRZIŅA PALĪGU Galvenie darba pienākumi: veikt kapsētu teritoriju un tām pieguļošos teritoriju kopšanu atbilstoši sezonalitātei kopt un uzturēt kārtībā ievērojamu sabiedrisku un kultūras darbinieku kapavietas un mākslas pieminekļus. iemērīt un ierādīt kapavietas Prasības: fiziskā izturība un gatavība veikt fizisku darbu teicama saskarsmes kultūra vispārējā vidējā izglītība Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā veselības apdrošināšanu sociālās garantijas bruto darba alga no EUR 460.00 Pieteikties līdz 2020.gada 19.jūlijam, sūtot CV elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai iesniegt personīgi Semināra ielā 2a, Valmierā. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kuri tiks uzaicināti uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 29327570, 27775532. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “Valmieras Namsaimnieks”, Semināra iela 2a, Valmiera, LV-4201. Profesija: KAPSĒTAS PĀRZIŅA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-19 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: namsaimnieks@v-nami.lv

Mūsu partneri