Valmieras Ziņas

“VTU Valmiera” ievērojami palielinās sodu par braukšanu bez biļetes (2)

Valsts SIA “Autotransporta direkcija” apstiprinājusi izmaiņas līgumsoda apmērā par braukšanu bez biļetes SIA “VTU Valmiera” reģionālajos starppilsētu un vietējas nozīmes maršrutu autobusos, nosakot, ka minimālais līgumsoda apmērs ir 22 eiro. Līgumsoda apmērs par bagāžas un dzīvnieka pārvadāšanu bez biļetes – 5 eiro. Izmaiņas spēkā stāsies 2019.gada 15.janvārī, informē SIA “VTU Valmiera”.

Pašlaik līgumsoda apmērs par braukšanu bez biļetes ir 10 eiro, bet līgumsoda apmērs par bagāžas un dzīvnieka pārvadāšanu bez biļetes – 3 eiro.

Kā nosaka Ministru kabineta noteikumi Nr.599 “Sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtība”, ja pēc līgumsoda piemērošanas pasažieris vēlas turpināt braucienu, viņam ir pienākums iegādāties braukšanas biļeti. Līgumsodu var samaksāt uzreiz sabiedriskajā transportlīdzeklī. Šādā gadījumā kontrolieris bezbiļetniekam izsniegs kvīti par līgumsoda samaksu. Pasažierim pastāv iespēja sodu samaksāt arī vēlāk – uzrādot personu apliecinošu dokumentu, kontrolieris noformēs rēķinu. Savukārt, ja pasažieris atsakās maksāt līgumsodu un nevar uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, kontrolierim ir tiesības izsēdināt bezbiļetnieku, kā arī pieaicināt policijas darbinieku situācijas atrisināšanai. Bērnu vecumā līdz 15 gadiem šādā situācijā ir jānogādā tuvākajā policijas iecirknī.

Līgumsods par braukšanu bez biļetes SIA “VTU Valmiera” Valmieras pilsētas maršrutu autobusos paliks nemainīgs – 8 eiro.

Uzņēmums atgādina, ka sabiedriskā transportlīdzekļa vadītājam ir pienākums braukšanas biļeti izsniegt, bet pasažierim – to saņemt un glabāt līdz brauciena beigām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Nokaitinata - 14.12.2018 Atbildēt

    Pirms liekat lielākus sodus būtu iemācījusi saviem šoferiem pilsētas autobusos nerunāt pa telefonu. Nākošreiz vajadzētu nofilmēt ka šoferis vada autobusu un runā mierīgi pa telefonu….

    Apse - 15.12.2018 Atbildēt

    Tas attiecas ne tikai uz pilsētas autobusiem,arī Rīgas maršrutā vadītāji bieži runā pa mobilo,vadot autobusu.Jāierīko hands-free steidzami!

Mūsu partneri