Valmieras Ziņas

VPR rosina izstrādāt vienotu Latvijas-Igaunijas pierobežas teritoriju attīstības stratēģiju; notikusi pirmā abu valstu pārstāvju tikšanās

Lasīšanas laiks: 2 min

Lai izvirzītu kopīgus mērķus pierobežas teritorijas attīstībai Latvijā un Igaunijā, 28. oktobrī Vidzemes plānošanas reģions iniciēja tikšanos ar Igaunijas pierobežas apriņķu pārstāvjiem un Igaunijas Finanšu ministrijas darbiniekiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Vidzemes plānošanas reģiona Sabiedrisko attiecību vadītāja Anita Āboliņa.

Sanāksmē Latviju pārstāvēja Vidzemes plānošanas reģiona administrācija, pārstāvji no Valkas novada pašvaldības un Valmieras novada pašvaldības, savukārt Igauniju –  pārstāvji no Valgas pašvaldības un Mulgi pašvaldības, kā arī  Vīlandes, Veru un Pērnavas apriņķa attīstības centriem un Igaunijas Finanšu ministrijas.

Abu valstu pārstāvji izrādījuši interesi par kopīgas pierobežas teritoriju attīstības stratēģijas izstrādi, kas ļautu stratēģiski un strukturēti virzīt abu valstu redzējumu par pierobežas teritoriju attīstību, kā arī piesaistīt valstu un Eiropas Savienības finansējumu kopīgo plānu realizēšanai.

Pirmo reizi tiekoties, klātesošie iepazinās ar abu valstu vietējo un reģionālo pārvalžu struktūru pēc administratīvi teritoriālās reformas, kas notikusi gan Latvijā, gan Igaunijā – vietējo un reģionālu pārvalžu struktūra ir mainījusies, tāpat nomainījušies arī darbinieki.

Sanāksmes laikā iezīmējās arī pirmās kopīgās intereses Via Baltica un Rail Baltica kontekstā, tāpat tika izcelti potenciālie sadarbības virzieni sabiedriskā transporta attīstībā un atjaunojamo energoresursu izmantošanas veicināšanā. Papildus,  igauņu kolēģus interesē arī uzņēmējdarbības un tūrisma attīstības jautājumi Vidzemes reģionā, sanāksmes laikā norādīts, ka būtu vērtīgi organizēt pieredzes apmaiņas vizītes, lai iepazītos detalizētāk ar tūrisma pārvaldības jautājumiem Latvijā.

Plānots, ka nākamā sanāksme tiks organizēta š.g. novembra beigās.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri